ПРИВИКВАНЕ КЪМ ХОДЕНЕ В ГЪРНЕ И ПРОБЛЕМИ С КЪПАНЕТО ВЪВ ВАНА

  • 1 330
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Пак съм аз с разни въпроси. Този път Ви моля, да споделите ималили ли сте проблеми с привикването към хосдене на гърне и с къпането във вана.
При нас до 1г и 2м. нямаше никакви проблеми с къпането във вана, даже на детенце много му харесваше. От 7-мия месец започнахме да го слагаме на гърне и също му беше много забавно, но в един момент, без всякъсва причина изведнъж отказа категорично да влезе във ваната, както да седне на гърнето.Независимо с какви играчки го залъгваме преди това, не и не и не, пищи, прави "дъга" и не желае да седне нито на гърнето нито да влезе във ваната.Налага се да го къпем прав, само го замазваме, миенето на косата в изправено състояние е изключително трудно... и изобщо не желае да го обливаме директо с душа а само  по малко с каничка.Нямам обяснение за що изведнъж, буквално от днес за утре отказа тези неща. Вие ималили ли сте подобни проблеми?

# 1
  • Мнения: 24 467
Хм, на година и 4 месеца- можеш да махнеш временно и ваната и гърнето. След някой и друг месец опитайте пак. нищо няма да пропуснете. Дори е наложително, особено ако детето е настоятелно в решението си да не ги ползва. Ако родителите имат желание да го натиснат само ще го стресират, ще изгубят време и може да се стигне до по- неблагоприятни последици за самото дете и бъдещите му хигиенни навици.
Моите деца ги къпя от  близо едногодишни под душа, прави. Когато имаме време ползваме водните удоволствия за дълго плацикане.

# 2
  • Мнения: 119
Откакто дъщеря ми може да стои стабилно я къпя права под душа.За гърнето не съм настоявала, в яслата сама се научи да ходи покрай другите деца.

# 3
  • Мнения: 605
Да, имали сме подобни "проблеми" с голямата дъщеря  Simple Smile
Решението - скрих гърнето и я къпех с каничка, а не на течаща от душа вода.
Последици - на 1г. 10 м. се научи за 1 ден да използва гърнето по предназначение, а към 2 г. възраст и душа. Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Цитат
Хм, на година и 4 месеца- можеш да махнеш временно и ваната и гърнето
И аз мисля така Peace, не насилвай детето, сигурно си има причина.

Общи условия

Активация на акаунт