Няколко въпроса за нашият режим на хранене???

  • 505
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
 Както се вижда дребосъкът е почти на осем месеца.Храни се така :

 6.00 - кърма
10.00-кърма и към 11.00 - малко плодово пюре.
13.00- зеленчуково / меснозеленчуково пюре.
17.00 - каша с плодово пюре и след около час към 18.00 - кърма
21.00 - кърма

 Въвела съм следните храни :

 Зеленчуково пюре : картоф,морков,тиква,тиквичка,карфиол,броколи ,спанак,пащърнак.
 Плодово пюре: ябълка,круша, банан,манго,праскова,кайсия и слива.
 Каша: оризова ,елда и ябълкова
 Месо : заешко,пуешко и заради хемоглобина въведох и телешко.

 Имам няколко въпроса :

 Според вас как е режима ?
 Какви храни да въвеждам сега?
 Да замествам ли и друго хранене освен обедното?

 Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 378
 Бихте могли да имате още едно кърмене около  8 часа - кърмата се усвоява бързо и сутрин е повече. Аз давах малко каша или зеленчуково пюре - около 50 - 60 грама и кърмех - кърмене заместих към  11 месеца. Към 10 месеца съкратих едно сутрешно и стана така - около 6, 9.30, 12.30, 16, 19 ч и после преди сън.
 Бебето не огладнява ли от 18 до 21 ч? Аз кърмех около 19 часа и давах малко плодово пюре с извара .
 Ако сте заместили обедното кърмене, може да не бързате със заместването на други, за да не Ви намалее кърмата. Доста храни сте въвели - може да въведете каша от просо, а също и кисел от царевично нишесте (не съдържат глутен) . Има и готови каши - ориз и царевица на "Milupa", "Frisocrem". От плодовете се сетих за едни пюрета на "Ам-ам" - череши,  и ябълки  и череши. На тази възраст съм давала и пюре от шипки, също и пюре от ябълки и вишни.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 12:34 от Милли

# 2
  • Мнения: 398
 Само да добавя ,че често се кърмим и извън тези часове.Тоест като усетя ,че е гладен давам.И в последно време доста често нощем се кърмим.

 А за пюретата купувам само Хипп , Сънвал и Бебивита.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че менюто ви е страхотно, както и режима.
Може да въведеш сварена зелена чушка, ако имаш във фризера или можеш да си намериш. От кашите- ориз и рожкови на Нестле, но тя трудно се сгъстява, има и елда с банан и ябълка.
От месата - пилешко.

Купувам същите пюрета.
Много добре е менюто, може и известно време нищо ново да не въвеждаш.

# 4
  • Мнения: 378
 И аз искам да добавя, като гледам записките си, че твърд режим не сме имали. Много пъти детето е сукало около 6, 8, 10.30 -11 (тогава съм давала каша и малко плодово пюре), после обикновено е спало до 14 -15 ч. Ако детето се е събуждало към 14 ч, е сукало и кърменето после е било към 16 (+зеленчуково пюре), 18.30 -19 и 20.30 ч. Ако кърменето е било към 15 ч, тогава съм давала зеленчуковото пюре , после детето е сукало около 18.30 и 20.30 ч. Около 18.30 -19 -  и плодово пюре с извара.
  На 8 месеца зеленчуковото пюре съм давала около 12 ч, а кашата - около 16 ч.
 Бихте могли да въведете шипки с пюре от шипки с ябълки и ориз на "Hipp", има и пюре от ябълки и боровинки на същата фирма и на "Sunval" - не съм давала боровинки на 7 месеца. На "Sunval" има пюре от фин алабаш с картофи, пюре от моркови и царевица, пюре от тиква с ориз и пилешко месо - така може да въведете алабаш, царевица и пилешко. Също моркови с картофи и пилешко месо. На "Bebivita" можете да дадете тиквички и царевица, тиква с пилешко. Има и пюре от ябълки и малини на същата фирма - давала съм .
 На 8 месеца може да въведете извара с плодовите пюрета на "Hipp" - банани с извара, праскови и кайсии с извара...

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 15:23 от Милли

# 5
  • Мнения: 2 757
Важното е бебокът какво ще каже за режима, а не ние Peace

# 6
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Малко офф-топик,но само искам да споделя,че Милли винаги дава толкова обстойни и подробни обяснения,че винаги ми е било приятно и интересно да й чета постовете.

А относно темата мисля,че просто няма какво да добавя,освен да се водиш по детето.Ако този режим го удовлетворява за момента значи всичко е ОК.Защото занапред със сигурност ще има промени в режима и то от самото дете.
За въвеждане на нови храни и аз по същото време се бях шашнала,че трябва да въвеждам още и още,но като се замисля вече едни и същи си ги въртя  Wink,те в крайна сметка свършват новостите в един момент Laughing
За заместване на хранене можеш още мъничко да изчакаш.Дори на много места препоръчват до годинката да няма заместено хранене.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт