За недостойните лекари, на които вярваме!

  • 1 374
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, мили дами! Искам да ви разкажа нещо което преживах октомври и част от ноември месец миналата година! Историята е много дълга, за това ще ви напиша съвсем малко! Не търся съжаление, просто ви споделям, за да можете и вие да знаете и да се пазите!

Съвсем случайно ми се наложи да пусна стерилна урина, в която се оказа че имам бактерии! И така след малко ходене по доктори отидох във Варна на лекар и влязох в болница! Първото нешо, което ме измуми беше, че лекарката едно от "светилата" на България (предполагам че сещате за доцент Близнакова във Варна) ме прегледа на ехограф за 2 минути и ревши че съм за болница! Започнаха да ми слагат антибиотици! Направиха ми проба и уж не бях алергична, но при слагането на инжекциите, полуавах задух и сковаване на тялото! сестрите нищо не смеят да и кажат, тъй като ги прави на салата, добре че тямина един ден пойрай стаята ми и видя че ми е зле и ми смени антибиотика! Тъй като нямам 18 години нищо не се плаща! Обаче родителите ми разбраха че лекарката която ме лекува не обръща внимание на пациентите си ако не и платиш и и дадоха известна сума пари на 8мия ден след постъпването ми в болницата! Последният резултат от урина беше на 23-ти! На 28ми мама отиде при лекарката да я пита какво става с мен и тя и казва че изследванията ми са идеални. на 31 трябваше да ме изпишат! Майка ми дойде при мен и лекарката каза че няма да ме изпише, защото сега са дошли изследвания на урина и съм имала белтък, катко сущо и каза че част от изследваниоята, които в понеделник и беше казала че са идеални все още не са готови! 2 лъжи в един ден! Плюс това заради белтъка от изследванията от преди 7 дена ми назначи кортикостероиди(лекарства с които трябва много да се внимава и които се дозират много прецизно, тя ми ги назначи 3 пъти по 2 кубика на ден в продължение на 5 дена). след това майка ми в петък и се обади по телефона, за да пита как са изследванията ми и лекарката и е казала че имам 10 еритроцита и белтък и мама дойде при мен и каза че ще остане с мен в болницата до края! В събота реши да попита дежурния лекар за изследванията ми, тъй като лекуващата никога не дава сведения за тях! Той и показа изследванията, за които написах по-горе и се оказва че вместо 10 ертитроцита имам 2 и нямам белтък! след което мама се подписа и се ми прибра! като каза на сестрата че "Лекарка която ме лъже няма да разговарям и няма да я чакам да ми пусне детето!". Да не говорим, че докато бях там, ме пратиха на купбезмислени доктори - УНГ, Аг (за това съм съгласна), Снимка на синусите....
Имах наблюдения как всеки ден тази лекарка унижаваше всички майки като им повтаряше че те не са добри майки и че не могат да гледат децата си! Всеки ден тези жени плачеха! Тя ги плашеше че децата им имат някакви несъществуващи диагнози и стресираше майките!
Тази лекарка може да взима рушвети, да лъже за изследванията, да постява несъществуващи диагнози само и само малки невръсни деца да лежат в болницата и да влизат пари в нея, да унижава хората, но не и да се държи човешки и да се интересува истински от здравето на децата! Когато мама и се обади една сутрин 2 дена след като ме беше взелаот болноцата , онази започна да и се извинява, от страх мама да не предвижи нещата до по горно ниво (в смисъл да разкаже за парите които взима и т.н). Тогава тя каза че ще даде епикризата на мой близък и няма да има никакъв проблем! Държа се много мило! Каза че всеки човек бърка и трябвало да ме изпише още в петък! Това е чиста доза подлезуркса работа! Да не говорим че всички при нея бяхме с едно и също заболяване (остър пиелонефрит с възпален десен бъбрек).
Като се прибрах след 3 дена отидох на профилакичен преглед при д-р Аведисян - той ме гледа половин час на ехограф и не ме донатъпка с антоибиотици, а с по-леки лекраства! Защото както всеки нормален човек знае антибиотиците е хубаво да с епорилагат не повече 0т 10 дена!
Тъй като има майки които се доверяват безрезервно на лекаритеи си казават "Ние сме в нейните ръце", тя си позволява много волности! За това имаше едно детенце в моята стая което беше 1 месец беше на антиобиотици в болницата, като е вече оздравало.
Изумена съм че на такива хора им се вика лекари и добри хора! Изумена съм от начина по който лекар може да се държи! Изумена съм как лекарите не се интересуват от здрвето на едно дете, а от парите! Ходих на психолог , заради ужаса който изживах! И заради нервите които имах! Мисля, че вече съм по-спокойна! И все пак още имам кошмари!
Внимавайте милички при кого си водите децата и на кого се доверявате! Внимавайте, защото на никого май не може да се доверим! Шапка свалям на тези доктори, които са честни!
Благодаря се на Бог, че имам майка която наистина се интересуваше и че не е толкова доверчива! Благодаря се! Благодаря на Бог че оздравях! Благодаря и на вас че прочетохте това! Знам че не е добре написано, но нямам много време и сигурно е малко несвързано! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 111
Да  nightlight , не е добре,когато лекар забрави  Хипократовата клетва и  стане търговец с бяла престилка.Но, за съжаление и това го има.Научила си един урок , макар и много неприятен.
Пожелавам ти от тук нататък да си здрава и да нямаш подобни проблеми.
Хубави емоции и ведро настроение.     Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 19:56 от cassiopeia

# 2
  • Мнения: 175
И един ден когато имаш свое дете не забравяй случилото се- чети , питай, интересувай се за всичко за да не допуснеш да се случи нещо подобно с твоето дете. Бъди здрава . Hug

# 3
  • Мнения: 556
И с  нас се случи нещо подобно миналото лято. Завеждащата на детско отд-е в нашия град ми каза, че детето ми има пневмония. Направиха и ренгенова снимка, която "потвърди" диагнозата. И започна едно дупчене на детето ми със 2 силни антибиотика. Един ден докато още лежахме в болницата и детето го дупкаха за какви ли не изследвания - кръв от пръсчето, кръв от вена - моят баща случайно видя ренгенологът на болницата и го помоли пред нас да разчете ренгеновата снимка на детето и той беше категоричен че гърдите са чиста - няма и не е имало пневмония. С цялата си наглост когато ни изписваха искаха отново да й правят ренгенова снимка и пак да я дупчат, защото иначе нямало да им признаят пътеката от здравната каса. Аз казах че категорично отказвам, че ще разпиша където трябва но с опитите с детето ми дотук. Само че 2 месеца по-късно, когато детето получи алергичен обрив от антибиотици в детско отделение ни приеха като персона нон грата. Държаха се подчертано грубо, дори при слагането на системата на детето бяха толкова невнимателни че на 3-4 пъти и напукаха вените. Личише си че ми го връщат за преди. Но нищо не мога да направя защо рано или късно недай Боже може пак да се наложи да опра до тях.
Така е голяма част от докторите у нас са си живи търговци. А майките трябва да търпят заради доброто на децата си.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм сигурна ,че бих си замълчала за такива безобразия. Ето затова, че си мълчим сме на това дередже. Дано не се налага на никой да опира до такива"лекари".

# 5
  • Мнения: 556
Всеки разсъждава пречупвайки го през своята призма. Аз по принцип съм човек който не си мълчи, но заради детето съм доста променена. Ти живееш в голям град и имаш избор. Можеш да смениш личния си лекар, лечебното заведение и т.н. Докато в малкия град не е така. При последното ни боледуване, когато и Марти беше болна и ти ми даваше съвети с ЛС, след посещението при личната ни докторка моя мъж се смееше че аз съм знаела много повече от нея. Но няма при кого друг да се отиде. Затова следя с интерес форума и съм благодарна на всички полезни съвети които получавам Hug

# 6
Наистина е вярно, че много хора не биха мълчали, но все пак става въпрос за детето им! И айде при мен как да е аз вече на почти 17 мога да ида и при лекар за възрастни, но едно дете биха му отказали да го прегледат! И стигаме до извода, че понеже детски нефролози има само 1 във Варна и няколко в София,  родителите не смеят нищо да кажат, защото недай си Боже пак може да се опре до тези лекари и тогава?! Чудно ми е дали напълно здраво дете, ако го заведа при Близнакова, ще каже че е за болница.... Сугурно! За жалост е така!

Общи условия

Активация на акаунт