Банановия сладкиш на Бон Апети

  • 3 058
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета, моля ви ако някой има този бананов сладкиш с кисело мляко, който показа Ив.Звездев в предаването си вчера /или оня ден беше newsm78/ или ако имате достъп в сайта да ми го дадете тук. Утре имам повод да го спретна и съм си го наумила още от тогава но сега не мога да го открия. Hug   chef
Благодарско предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 21
du6anka, заповядай!

Бананов кекс с кисело мляко
19/2/2008
Списък на необходимите продукти:
500 г брашно
125 г маргарин
3 банана
3 яйца
1 1/2 ч. ч. захар
1 ч. ч. кисело мляко
1 ч. л. бакпулвер
1 ч. л. сода бикарбонат
1/2 ч. л. сол
1 капсула лимонова есенция (кората на 1 лимон)
Начин на приготвяне:
1. Яйцата се разбиват със захарта с помощта на миксер около 5-6 минути. Слага се маргаринът и продължава да се бърка.
2. Бананите се обелват, разрязват се на две и се поставят в пасатор.
3. Добавя се киселото мляко и бананите се пасират.
4. Поръсват се с лимоновата есенция и сместа се излива в разбитите яйца и маргарин.
5. Брашното се пресява и се посолява, след което половината от него се смесва с яйцата и пасираните банани.
6. Содата се „гаси” с малко кисело мляко, след което се сипва в тестото заедно с останалото брашно и бакпулвера.
7. Разбърква се добре и се изсипва в покрита с хартия за печене тава. Кексът се пече около 40 минути в предварително загрята на 150-160 градуса фурна.

# 2
  • Мнения: 79
Еличка,  много ти благодаря за бързия отговор  love001. Ами освен да докладвам за резултата  eat
Лек ден на всички

# 3
  • Мнения: 22 867
Момичета, това чудо в тава или във форма за кекс се пече?

# 4
  • Мнения: 21
В рецептата пише, че се пече в тава, но нищо не пречи да се използва и кексова форма. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 22 867


Пекох го в разкопчаващата се форма за тортени блатове, множко ми дойде сместта за кексовата. Получи се ей тая "пита". Не съм гледала предаването и си нямам понятие какво е правил Звездев. Уж бях решила да не правя манджи без да съм видяла снимки, ама, карай..........Дано  поне за ядене да става . Grinning



# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И аз го направих веднага след предаването - много добре стана и вече е на привършване  Embarassed Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 679
labrex, имам активиран код за достъп до рецептите. Иван Звездев го пече в тази форма:



# 8
  • Мнения: 22 867
labrex, имам активиран код за достъп до рецептите. Иван Звездев го пече в тази форма:


Smiley*, благодаря!    bouquet   Все пак е тавичка. Понеже се споменава в рецептата кекс и аз, като първосигнална, си помислих за кексовата форма. А то си пише и тава, ама нали много умувам. Стана, не е лошо, но не е от нещата, които ще правя често. Въпрос на вкус. Grinning

# 9
  • Мнения: 549
Лабрекс как е кекса на вкус?Заслужава ли си утре да го почвам? А..... не ти се е" получил" кекса  на външен вид защото: през цялото време трябва да се пече на макс. 160град. и тавата да се сложи посредата на фурната/през цялото време на печене/

# 10
  • Мнения: 22 867
Лабрекс как е кекса на вкус?Заслужава ли си утре да го почвам? А..... не ти се е" получил" кекса  на външен вид защото: през цялото време трябва да се пече на макс. 160град. и тавата да се сложи посредата на фурната/през цялото време на печене/

Лично на мене не ми се стори особено вкусен, правила съм къде по-големи вкусотии по рецепти на съфорумки, но нали знаеш, всичко е въпрос на вкус - на тебе може и да ти хареса. Така че опитай. А на вида нищо му няма, той си се получи - изпече се добре, спука се, просто аз си представям кекса с хубава форма, а не на хляб. Вината си е моя - нямам подходяща форма, кексовата ми е малка, а тестото стана доста. Ще трябва да си купя и по-голяма. Grinning

# 11
  • Мнения: 54
А аз да се оплача, че направих този кекс но нещо не ми се получи.  Sad  Въобще не се надигна и вътре остана недоупечен, въпреки че го пекох на 3 а после на 2 на фурната (от 4 възможни). Е опитахме по малко но след това ходих до магазина да купя един готов кекс.  Laughing
незнам къде бъркам - дали рецепата или при печенето Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 22 867
А аз да се оплача, че направих този кекс но нещо не ми се получи.  Sad  Въобще не се надигна и вътре остана недоупечен, въпреки че го пекох на 3 а после на 2 на фурната (от 4 възможни). Е опитахме по малко но след това ходих до магазина да купя един готов кекс.  Laughing
незнам къде бъркам - дали рецепата или при печенето Rolling Eyes

Аз го пекох повече от час, тези 40 мин. от рецептата не стигнаха. Може би защото стана дебел. newsm78

# 13
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И аз като гледах предаването много се заплених и веднага си го направих, получи се, изяде се, НО Naughty не беше нещо кой знае какво - дори си мисля, че няма да го правя втори път  Confused

# 14
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Не е станал хубав, защото бананите се пасират..

Общи условия

Активация на акаунт