Детето диша трудно

  • 7 797
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, имам дете което вече е на 8 год. От известно време не диша спокойно, а трябва да си поеме въздух дълбоко и това е почти при всяко вдишване. Обяснява ми че има чувството че въздуха не му стига и като диша така се чувства по добре. Преди 1-2 год пак има същия проблем но доктора ми каза че нищо му няма и едва ли не е на психична основа и след известно време изчезна до преди месец. Посъветвайте ме на какъв специалист да го заведа, защото малко ме съмнява да е на псих.основа, не знам дали не е на алергична.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
А има ли доказани алергии? Ами аз бих почнала всякакви изследвания, докато се разбере какво е - ПКК, тест за алергии, сърдечен.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Напълно е възможно. Това състояние се нарича сърдечна невроза. При мен се получава същото - когато съм много притеснена и напрегната, нервата ме удря в гърдите и получавам нещо като задух. В себе си имам винаги капки мента, глог и валериан - много помагат и отпускат, а и са безредни.

П.С. Такъв задух получих и когато прекарах белодробен тромбоемболизъм, но не ми се вярва да е това  Naughty

# 3
  • Мнения: 5 525
Моят син получава периодично такъв задух при нас с болки в гърдите. Така не откриха причината, но ни изпратиха на консултация с кардиолог, направиха му и ренгенова снимка.Ходихме и на алерголог. Аз също както и Нати ти е писала получавам такъв задух и на мен казаха че е на нервна почва но при дете по - добре потърси първо причината, направете си изследвания и тогава го отдавайте на напрежение.

# 4
Благодаря много за съветите, по принцип аз съм алергична а нали е наследствено, а от друга страна той е много притеснителен, постоянно си създава някакви тикове - чоплише си никтите по едно време, после бърчеше носле, повдигаше си раменете и какви ли не други неща.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
а от друга страна той е много притеснителен, постоянно си създава някакви тикове - чоплише си никтите по едно време, после бърчеше носле, повдигаше си раменете и какви ли не други неща.


Щом е толкова притеснителен, вероятността да е на нервна почва е голяма.

# 6
  • Мнения: 111
Напълно е възможно. Това състояние се нарича сърдечна невроза. При мен се получава същото - когато съм много притеснена и напрегната, нервата ме удря в гърдите и получавам нещо като задух. В себе си имам винаги капки мента, глог и валериан - много помагат и отпускат, а и са безредни.

Да, и при мен се получава същото.Не често,но се случва.Напълно е вероятно и при вас да е това,още повече щом като детето е притеснително.

# 7
  • Мнения: X
Случвало ми се е  абсолютно същото нещо, за съжаление имах период в който почти постоянно бх така, че чак ходих и да изследвам щитовидната жлеза. Оказа се на нервна почва. Аз така и подозирах де.......Sad

Общи условия

Активация на акаунт