Помагайте,счупи се топломера на парното!

  • 7 868
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 518
Мами помагайте,счупи ни се топломера(не съм сигурна дали така му се казваше) на парното,а сме на квартира тук и хазайката изрично ни предупреди да го пазим Embarassed към кого трябва да се обърнем,къде да идем, за да дойдат да ни го оправят newsm78 аз нямам представа Embarassed

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 19:40 от missy_13

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
ми според мен е най логично е да се обърнете към фирмата за топлинно счетоводство, към която сте. звънни там и ги попитай. те ще ти кажат най точно. но не се притеснявай, на моя приятелка детето го беше "изкъртил" с проходилката, но беше много отдавна.

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
Точно както ти е казала bisac трябва да се обадиш във фирмата за топлинно счетоводство. На мои роднини миналата година се развали (бездомни хлебарки си бяха направили дом в него  Joy) и им го смениха срещу 40 и няколко лева.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, към фирмата за топлинно счетоводство се обърни. Зависи какво точно сте счупили - ако само е паднал от радиатора - ще го поставят пак. Ако сте счупили самият топломер ще ви накарат да си платите нов - цената е там някъде - до 40-50 лв. с поставянето и абонамента.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 18:22 от Ники.

# 4
  • Мнения: 275
Счупи се топломера или се е откачил от радиатора?

Моят син си играеше с единия топломер(от общо два на радиатор) , по точно се качваше на него и той се откачи , но не се е чупило нищо в него . Може би половин година след това се обадих въвъ фирмата да кажа за проблема и веднага пристигнаха, но за поставянето му ми взехпа само 5 лева Wink и едно намигване писахме , че  повредата е от няколко дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 518
Нищо му няма на топломера,само се отчупи и падна Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 8 999
Обадете се във фирмата за топлинно счетоводство. От там ще изпратят когото трябва. И нашият се беше счупил, но не можаха да възстановят данните от стария, затова ни изчислиха потреблението на база от предишната година.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 740
Мамите са ти написали - фирмата за топлинно счетоводство. Но според мен трябва да им се обадиш веднага, за да не кажат после, че сте го махнали по отдавна и т.н. И да имате проблеми със сметките.
Ние не сме имали перипетии. Но и аз бях пускала преди време подобна тема. Дияна беше отлепила лепенката. Но ни сложиха нова при засичането.

# 8
  • Мнения: 734
До колкото разбирам проблема се говори за разпределител, а не за топломер....Защото топломерът е в пъти по-скъп....и е само 1 в жилището...

# 9
  • София
  • Мнения: 39 740
Как само един. Аз имам 5, на всеки радиатор.

# 10
  • Мнения: 734
Как само един. Аз имам 5, на всеки радиатор.

Това не е топломер, погрешно се назовава по този начин. Пише го във всичките сайтове на фирмите за топлинно счетоводство. Беше някакъв разпределител или нещо от сорта. Ние сме с топломер и той струва 450 лв с монтажа, а без монтажа около 400..

# 11
  • Мнения: 432
и аз да питам,че от вчера ще се побъркам.
При нас проблема е подобем.Вчера ни засичаха топломерите и се оказа че единия не е в ред-отчел Err  7 ,а на бележката пише 7007единици.Сега незнам дали е навъртял тези единици ,които са адски много,или е развален.Баща ми пък не видял тази грешка,а говорил с човека че са много единиците.Той казал,че след като излезе изравнението ще се види.Дали тогава няма да платя парно за целия блок?Как да докажа колко реално е изразходвано?До септември ще откача от нерви,дайте идеи какво да правя?Мерси

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Обаждай се във фирмата за топлинно счетоводство за да уточните нещата. Те могат да засекат развален ли е. Сигурно ще ви оставят на база този радиатор, но за всеки случай настоявай за проверка.

# 13
  • Мнения: 69
И при на се случи така, че единият от топломерите явно не работи и не е отчел потребление. Въпреки това са ни отчели на някаква "база".  Знаете ли дали имат право?

# 14
  • Мнения: 18 542
Как само един. Аз имам 5, на всеки радиатор.

Това не е топломер, погрешно се назовава по този начин. Пише го във всичките сайтове на фирмите за топлинно счетоводство. Беше някакъв разпределител или нещо от сорта. Ние сме с топломер и той струва 450 лв с монтажа, а без монтажа около 400..
Има два вида (аз знам поне толкова) топломери. Зависи от инсталацията. Едните са поставени на всеки радиатор - датчици, които отчитат единиците, а другия вид е един топломер на входа на жилището, без датчици по радиаторите. И при двата вида на всеки радиатор са поставени винтили, с които си регулираш топлото.
Първият обикновено е на по-стари сгради (не съвсем ново строителство) при които тръбите вървят вертикално през апартаментите, а втория обикновено при новото строителство, когато тръбите влизат в апартамента, вървят под пода и излизат от същото място.

Общи условия

Активация на акаунт