Помощ гърч ли е това ?

  • 765
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
За да бъда по ясна ще опиша подробно случая : отивам да взимам детенцето си от ясла , което е на 2г. и 7м. и ми съобщават , че е с температура 38 градуса  #CrazyЕстествено веднага го заведох при Педито и още там му даде Нурофен , това беше 18ч , каза , че гърлото му е спокойно и т. н.  Прибрахме се в къщи и към 20.30ч както гледаше Снежанка подскочи , като че ли се уплаши и крачетата му започнаха да се тресат , а и цялото тяло  Cry Аз веднага го взех от фотьойла и го гушнах , защото той ме подведе че го боли коремчето и помислих че наистина е това , но това тресене жестоко на цялото тяло продължи около 10 минути , през цялото време общуваше и и се опитваше да поплаква , но не е изпадал в безсъзнание , та въпроса ми е : Това гърч ли е според вас и какво можем да очакваме за напред , защото неизвестното ме погубва , по цял ден мисля и няма кой да ми обясни точно и ясно  Sad Като се случи това влязохме по спешност в болница и се оказа , че има гнойна ангина , а по- късно и рота вирусна инфекция , която прихвана от инфекциозното  отделение  ooooh! Като ни изписаха ми казаха да не го пускам на ясла , за да укрепне и за да не се разболява често , но мисълта за това което се случи нея вечер ме погубва и тревожи , постоянно ми е в съзнанието и искам да ми дадете съвет как да пазя детенцето си от тия гърчове и повтарят ли се ?
Моля мами преживяли подобно нещо да споделят , мисля че разбирате тревогата ми , сега не мога и 5 минути да живея спокойно , след тоя случай. Лекарите ме съветват да го заведа  да му направят ЕЕГ на главичката , дали ще има някакво увреждане  Cry Cry Cry

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 21:01 от ivalina73

# 1
  • Мнения: 5 525
Това което описваш поне споредмен не е гърч. И при Мария се е получавало. Според доки, когато детето вдига рязко висока температура може да започне силно да го тресе. Мария както беше с ниска тем. 37,5 изведнъж започна да се тресе и трепери, дори зъбите и тркаха,изтина и цялото тяло а температурата за минути се качи на 39,5.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 22:31 от marychery

# 2
  • Мнения: 2 865
Не е гърч, а треска от температурата.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не е гърч доколкото съм запозната при гърч се губи съзнание. Какво ти казаха докторите?

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Направи му ЕЕГ. Не е вредно изследване а ако детето има проблем ще го хванете навреме.
На мен също ми прилича на рязко повишаване на Т.

Общи условия

Активация на акаунт