Мазане с Адвантан маз при кърмене?

  • 1 722
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 251
Здравейте, в края на бременността по ръцете и около лактите имах леки изсушавания на кожата, които сега вече са доста по-големи и съответно по-зачервени. В момента кърмя-детето е на 7 месеца. Посетих кожен лекар, който ми постави диагноза-екзема и ми изписа Адвантан маз и Фенистил 24-за пиене-притесняваме, че и на двата медикамента има описание да не се използват при кърмене. Запознах кожния лекар със състоянието ми-тоест кърменето-и според него няма да окажат влияние върху бебето, но аз се притеснявам и искам да чуя и Вашето мнение!

# 1
  • Мнения: 5 760
Адвантант е 0,1% метилпреднизолон т.е кортикостероид, но в ниско процентно съдържание. Прилага се за големи кожни участъци и няма страничните ефекти на другите кортизони. Препоръчва се и при кърмачета с атопичен дерматит над 4 м. възраст. http://www.advantan.com/html/ru/professionals/f_use_in_children.htm
Фенестиле е много слаб хистамин и също не влияе на бебето. Това е препарат за избор дори и в ранната кърмаческа възраст при клиника на алергии. Всичко това прави Вашата терапия безопасна за бебето.
разбира се има срокове за максимално приложение- за възрастните не повече от 12 седмици, за децата 4 седмици.

# 2
  • Мнения: 1 251
Много Ви благодаря за отговора!   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт