Въпросче за чашката

  • 1 504
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Здравейте,майчета!Как въведохте чашката с твърд накрайник.Аз преди повече от месец предложих на моята дъщеря чашка с мек накрайник.Около седмица не и обръщаше много внимание,но след това свикна.Онзи ден и купих с твърд(тази на Авент),но тя въобще не пие от нея.Не се сеща как точно и сега въобще не иска да се пробва даже.Някой ако има някаква идея или просто да сподели опит.

# 1
  • Мнения: 27 524
А защо държиш да пие от такава чашка?  Thinking Синът ми не е ползваЛ, купих, но ми се сториха адски неудобни и непрактични. Нито намерих смисъл в тях. Пиеше с мек накрайник известно време, пие си водата все още с биберон, млеката и сокът - със сламка. От чаша пие от десетина дни. Не го насилвам и не бързам. Мисля, че и пред вас има достатъчно много време, за да не се тревожиш и бързаш с такива неща.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
еми като ни иска, не иска - касво от това???
може напранво от нормална чаша да пропие...или от сламка.....
ти защо изобщо се притесняваш???

# 3
  • Мнения: 1 666
И аз ги намирам за неудачни тези т.нар. накрайници. Не, че някои деца не пият от тях, но моето специално изобщо не ги хареса, въпреки че бях накупила меки, твърди, всякакви. В крайна сметка сам пожела да пие от обикновена чаша и така си се научи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря изобщо не можа да схване как се пие от тези чашки и си я ползва за играчка. На 7 месеца сама пожела да пие от моята чаша и от тогава пие от съвсем обикновена чаша.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не се притеснявам,просто реших да се пробваме,но явно няма да стане...поне за сега. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 784
Чашките с мек накрайник Авент бяха едни от първите неща, които накупихме за бебо в переспектива. Няколко пъти съм го пробвала, но той така и не се справи. Не се притеснявам, всяко нещо с времето си.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не е пил от чаши с накрайник...  Тачи си бибата. Едва преди месец пропи от "спортно" шишенце за мин. вода и съм адски горда от него, мислех, че ще си цока от бебирон до 1 - ви клас... Но никога не ми е било цел да се учи да пие от накрайници - на едни дечица им харесва, на други не... Не мисля, че опира до научаване... Thinking

# 8
  • Мнения: 9 814
В друга тема днес писах, че моето дете така и не свикна да пие от чаша с накрайник. За сметка на това от 7-я месец пие от обикновена чаша.

# 9
  • Мнения: 49
Моето дете е на 10месеца и аз преди няколко седмици опитах да й дам вода в подобна чашка с твърд накрайник, не иска, приема я за играчка. Опитите ми няколко поредни дни завършиха с неуспех. Ще опитам пак тези дни и ако не иска, ще се откажа  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 170
В началото не схвана за какво е това нещо- чешеше си зъбите с накрайника. Постепенно започна да пие по малко. Никола и с биберон не пиеше вода- пак само го дъвчеше, опитва от чаша като ни гледа. Сега пие вода от всичко- с мек, с твърд накрайник и от чаша като му я държа ( е, доста се олива, но му е интересно). Мисля, че е до дете- водиш се по него. Както иска да пие, не е задължително да пие с чаша с твърд накрайник.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 1г и 1 мес я въведох тази чашка, и оттогава (почти 1 мес) накрайника е целия оръфан и изгризан  Crazy

# 12
  • Мнения: 2 336
Преди месец въведох с мекия накрайник, а от седмица сме с твърдия. Става въпрос за чашката на Авент

# 13
  • Мнения: 260
irkcт ми направо отбебе рона  премина на обикновенна чаша и то защото беше скъсана

# 14
  • Мнения: 13
А при нас ситуацията беше следната:Мони никога не е пила от биберон,до около 7-ия месец не искаше да си куса дори вода,само кърма.когато започна да пие направо и дадох чаша с твърд накрайник на бертони и долу горе около годинката започна да си пие от нормална чаша.

Общи условия

Активация на акаунт