трудно адаптиране на пет годишната ми дъщеря към новия ми партньор

  • 1 007
  • 5
  •   1
Отговори
От година съм разделена с бащата на дъщеря ми.От известно време имам приятел,с който дъщеря ми се държи повече от отчайващо.Не ми разрешава да говоря по телефона с него,да се виждам с него,а трагедията е пълна когато сме тримата заедно,да не говоря с него,да не ме докосва,да обръщам внимание само на нея защото е по-малка и т.н. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помогне с някой съвет.Трябва ли да потърся специализирана помощ,дъщеря ми явно трудно се адаптира към нов ия човек в живота ми.Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 289
А как се държи пряко към него. Търси ли неговото внимание? Не съм се сблъсквала, но те нещата ще станат постепенно, според мен е нормално да ревнува.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
Дай повече инфо - отколко време сте заедно, детето от колко време познава приятелят ти, той полага ли усилия да предразположи детето  и т.н. Ако искаш пиши ми на лични.
Аз минах през такъв етап - много е важно да покажеш на детето, че той няма да я измести от сърцето ти, детето го е страх, че е загубило баща си, а сега идва някакъв и ето ще й вземе и майката. Обясни й че никой и нищо няма да може да отнеме любовта ти към нея. Опитай те когато сте тримата да е някакво забавление за нея и цялото внимание да е към нея. Не демонстрирай близост с него а напротив - демострирай близост с детето и така след време дъщеря ти ще се успокой. Тя ревнува защото е несигурна, говори й - детето ти е голямо и разбира абсолютно всичко.
Успех   bouquet
малко разпокъсано се получи, сори, ама ужасно мнг бързам

# 3
  • Мнения: 671
Струва ми се напълно нормална реакция за дете в подобна ситуация.Минала е само година от раздялата ви,трябва й време за да свикне.Още повече ако баща й не си бяга от задълженията,вижда си я редовно и си плаща издръжката-ти ще кажеш дали е така.Дай и време и говорете,говорете!!Обясни й че баща й винаги ще й остане баща и т.н. Ти си знаеш.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми се държеше по подобен начин с гаджето ми. Не му разрешаваше дори ръката ми да докосне /беше на 3 г./.
Вината до някъде е на нас - майките. След раздялата с партньора детето често 'встъпва' в неговата роля, което е изключително вредно за неговото развитие и възприема новия партньор като натрапник...

Като съвет: Кажи й, че от нея повече никой няма да обичаш и че тя е най-важната за теб, НО... Х също го обичаш и той е важен за теб. Може да й кажеш, че тя не е длъжна да го обича или харесва, но следва да го уважава и да се държи добре с него.

Изобщо се опитай да й покажеш, че имаш и живот отделен от отношенията ти с нея. Колкото по-близки и зависими сте били една от друга до сега, толкова по-трудно ще ти бъде да се "разделите", но това е правилното и не се връщай назад, не изолирай приятеля си, не се чувствай виновна.  Peace

# 5
  • Мнения: 408
Само към него ли се държи така, или по принцип се държи така с непознати?
Той трябва да намери пътя към нея, а не тя към него.
Т.е., хубаво ще е той да разбере, че пътя към тебе, минава през нея.
Понякога песничка, или най обикновена игра или закачка, вършат повече работа, от сериозните обяснения.

Общи условия

Активация на акаунт