От къде олио от гроздови семки?

  • 6 472
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 816
Видях в брошурата на Метро това олио, но в момента не мога да отида до там. Виждали ли сте го в магазинната мрежа? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, в най-различни супермаркети има, просто провери в най-близката Била, Фантастико, Пикадили, каквото имате наблизо.

# 2
  • Мнения: 57
В Кауфланд съм виждала Simple Smile

# 3
  • Universe
  • Мнения: 1 556
В диетичните магазини Simple Smile)))

# 4
  • Мнения: 293
Аз съм купувала от Била такова олио.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 870
за какво служи това олио newsm78

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз съм купувала от Била такова олио.
И аз, Фатастико и Кауфланд са по-постни на такива стоки  Thinking

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
във Фантастико видях такова олио.
Пиши за какво го използваш,моля?

# 8
  • Мнения: 5 001
Олиото от гроздови семки намалява холестерола в кръвта,рафинирано е и се използва за салати,пържене,печене...Знам,че заздравява ноктите и се ползва и за маски(на кожата и косата)

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Олиото от гроздови семки намалява холестерола в кръвта,рафинирано е и се използва за салати,пържене,печене...Знам,че заздравява ноктите и се ползва и за маски(на кожата и косата)
Благодаря   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 3 816
Благодаря ви момичета за информацията!  bouquet
Ето малко информация за това олио: Високи антиоксидантни свойства

Витамин Е: 11-22mg/ 100 г

Най-високата концентрация на мононенанситени и полиненаситени мазнини

72% Линолинова киселина (Omega 6)

Помага за увеличаване на добрия холестерол (HDL) и редуциране на лошия холестерол LDL

Точка на кипене: от 200 до 260°C.

Гроздовите семена са важен източник на един от най-силните природни антиоксиданти – проантоцианиди. Проантоциандите са с многократно по-силни антиоксидантни свойства дори и от витамините С и Е (20 пъти по-силни от витамин С и 50 пъти по-силни от витамин Е). Препоръчителен е приемът на екстракти, извлечени от гроздовото семе, тъй като в тях концентрацията на проантоцианиди е значително по-голяма. Проучвания показват, че тези антиоксиданти имат силно противо-възпалително действие, антиалергични свойства и противодействат на сободните радикали. Проантоциандите подобряват еластичността на тъканите, възвръщат колагена и подобряват периферната циркулация. Те, също така, помагат за превенция на високо кръвно налягане, защитават от атеросклероза, усилват функцията на сърдечно-съдовата система и подобряват работата на нерваната и имунната система.

За овкусяване на салатки е супер. Peace

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
във Фантастико видях такова олио.
Пиши за какво го използваш,моля?
Аз го ползвам за готвене, а също и орехово олио. За салати само зехтин.

# 12
  • Мнения: 1 117
аз го ползвам за сладкиши! В комбинация с орехово олио стават убийствени кейкове, мъфини, всякакви тестени неща.

Общи условия

Активация на акаунт