Холандска тема 21 - Баба Марта наближава с празници в торбата

  • 19 711
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914



това сме ние Hug
Morki 01.08 - Ан-Мари 30.03.2007
Мопси 10.12 - София 08.01.2007
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006  термин19.06.2008
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
eddita 21.01 - Максим 14.03.2007, Алекси 10.07.1996
Kalina_I 28.09- Александър 20.09.2007
Илче - Виктор 26.04.2006
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
SaraJK Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
mimkata - Станислав
eddita
fata morgana
windy [YES]
mimkata
мими 23





българско училище в Холандия

предишни теми:
тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20

# 1
  • Мнения: 7 914
Милен@
и аз това си мислех много празници, много неща...ама май успях да ги събера в заглавието Mr. Green
asotirova
 навестявай ни по често  Hug Hug Hug

sterje

много тъжна история ( #Cussing out ), дано да се намери разрешение и да се намери койда помогне  Praynig
Мопси
 аз пък купувам безмлечна каша на Бамбикс и добавям един намачкан банан  chef bowuu и аз мисля млечни да не давам Peace дано да имам кърма и АМ не искам да давам Rolling Eyes
megan79
майка ми беше казала ,ч е в Пощите изрично и казала , че храна за Холандия вече не може да праща Rolling Eyes

Milika
аа приказва си детето само дето ние не разбираме...освен "мама: Mr. Green


за ваксините
 това  bof и polio не ми бяха ясни... но вече ми просветна.. явно и полио е някаква болест -  ще я видя по късно Thinking
а за хепатит слагат допълнително - вярно е Peace
 но за туберколозата- не и даже смятам да питам другият път.. все пак в БГ всички слагат Thinking дали няма да има някаква опасност? newsm78

# 2
  • NL
  • Мнения: 520
Звезди поздравления за новата тема  bouquet.
Миленски това което си показала изглежда много добре Peace.Аз гледах подобно в каталога на Некерман и много ми допадна като идея,защото си падам фен на здравословното хранене а пък и лесно се готви.
Как се казва сладкарска боя на холандски?Мисля тази година яйцата за Великден така да ги боядисам,че миналата година купих една но никаква работа не свърших #Cussing out.
звездичка
Цитат
аа приказва си детето само дето ние не разбираме...освен "мама:
Бравоооо на Ерик,че е почнал най-първо с мама Grinning.ние в момента сме на етап я кажи мама,я кажи папа та отсега сме в очакване след месеци кое ще каже първо Mr. Green.
За храна и аз знам,че не може да се праща по пощата.

# 3
  • Мнения: 316
Звезди, поздравления за темата   bouquet  Забравих да отбележа в предната тема, че забелязах дадената ми чест да съм на първо място при "това сме ние" Crazy
Момичета, вие кога сложихте възглвница на детето за пръв път?

Мопси, специално за теб нещо сгряващо  Hug

# 4
  • Мнения: 1 110
Звезди , Алекс като по4на да си бърбори ние с тати му не разбрахме дали казва 'ам ам ам' или 'ма ма' , така си редеше сри4ките една след друга та и досега не е ясно де Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 914
Звезди , Алекс като по4на да си бърбори ние с тати му не разбрахме дали казва 'ам ам ам' или 'ма ма' , така си редеше сри4ките една след друга та и досега не е ясно де Simple Smile

 Joy... аз чувам мама...ама свекито ако я питаш сигурно е амам Mr. Green

Morki

 Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 1 550
Звезди, справила си се отлично Hug и наистина си ги събрала всички празници в заглавието Wink

Милика, по принцип е kleurstoffen, но има доста варианти. Аз гледах един уеб сайт за такива неща, но се поръчва в големи количества и се замислих дали ще мога всичко да оползотворя. Сигурно се купуват и някъде другаде, но аз нямам идея от къде. Иначе купих боя за яйца от Блокер, но и на мен ми мина мисълта, че едва ли ще се боядисат яйцата Joy
Този уред за готвене ми се вижда по- практичен от бейби кука, поне цялото семейство го ползва Thinking

Карилуис, при нас нямаше съмнение какво казва Алекс. Толкова натъртено го казваше:"мммама" Joy Само за това де, другите бръщолевици бяха загадка за дълго време. И все още баща му ми превежда какво е казал Алекс Crazy

# 7
  • Мнения: 1 132
Morki, 10x! newsm24 За възглавница и аз се чудя.  Thinking
Звезди, аз безмлечни каши имах предвид, но Софи нали е дрислива и кара главно на ориз, та само това ми е в главата.  Crazy Днес е по-добре, но да не изпадам в миризливи подробности.  Mr. Green
Като казахте мама, за моето гарже от няколко дни всичко е мама. По цял ден, нонстоп мамосва-ако е гладна, жадна, напикана, играе си, иска нещо, на баща си, като я возя в количката ...за каквото се сетите. Да беше измислила друга дума да си повтаря.  Crossing Arms Иначе като си говори нормално (без да мамосва) нищо не и разбираме, като китайски звучи.
Ние имаме такъв стоомкокър, обаче седи в кутията  Embarassed . Иначе бях голям ентусиаст, че ще готвя с него. Ако ви кажа с какво варя на пара зеленчуците ще паднете. Едно време, когато братушките идваха и продаваха разни неща по пазарите, майка ми купила една цедка дето се слага в тенджарата и отгоре се мятат продуктите.Та с това.
Я да ви питам-давам на Софи Нутрилон 3 (10-16 месеца) и гледам, че не пише opvolgmelk, ами groeimelk.Значи не е адаптирано, ами един вид обикновенно обогатено сухо мляко? Нали кърмих и не съм се интересувала от AM, та сега съм малко като пиле в калчища.  Confused

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 18:11 от Мопси

# 8
  • NL
  • Мнения: 520
Ей днес съм много активна във форума..  Laughing
Миленски мерси за kleurstoffen.Ние нали и преди коментирахме,че от този сайт са доста скъпи но Кariluis беше споменала за сладкарска боя от С1000 и съм се навила точно за такава.Моята също беше от Блокер но слаба а червеното си беше розово.
Цитат
Този уред за готвене ми се вижда по- практичен от бейби кука, поне цялото семейство го ползва
Ако е за по-голямо дете да но за малко бебе хм  Thinking не съм съгласна.Ако готвя само за детето не виждам полза да извадя такъв голям уред само за един картоф например и после нали трябва да се пасира.Бейби кук-а е пригоден и с блендер и дозировка за ястията които се приготвят.Също ако пътуваме е много по-удобен за носене както и да го разхождам по етажите нагоре надолу.Абе както и да го смятам разлика има.

# 9
  • Мнения: 216
Звездичка: Новата темичка много ме кефи. Поздравления!

Милика: Как върви захранването?

Момичета, имам и един въпрос, искам да започна диетата на Дюкян, та ми трябват от тия овесени трици. Някой знае ли как им викат на холандски?

# 10
  • Мнения: 7 914
Мопси
аз давам точно groeiрар .... та си мсиля, че е безмлечна каша... нали? Thinkingнай- много и това да съм объркала Mr. Green
а ние сме нонстоп на балончето прави брррррррр и не стига че се мокри ами и по брадата му балончета все едно с прах за пране съм го хранила Joy

# 11
  • Мнения: 1 132
Звезди, groeipap е правилната, на тази с мляко пише с големи букви melkpap, няма как да не забележиш и да объркаш кутиите в бързината. И аз нещо съм изпушила напоследък. Тия балончета са много смешни. Колко зъба има вече Ерик?
Калина, казват се haver zemelen, има ги в АH.
С тоя бейбикук пак ме зарибихте, но май вече няма за кога.  Като му беше времето не го купих Tired, но захранвах в Бг и там ползвах бабакук  Mr. Green .

# 12
  • Мнения: 7 914
Мопси
аз ако ползвах бабакука досега Ерик да я ял и месо и риба и сирене и кисело мляко и жълтък , че може и лук  Mr. Green
 имаме си вече целиииии 7 зъба Whistling

# 13
  • Мнения: 581
Здравейте момичета!!
Аз така сым се заровила в Интернет (и сым окупирала телефона), че не ми остава време да пиша, но редовно чета Simple Smile. Реших че е време да проуча в какво е добре да си инвестирам времето докато още гледам Виктор - учене, стаж по специалността и т.н.....и сега се ровя за инфо.

Милика - ДМ магазина , как му е пылното име и какви неща по-различни има за хапване там?
Морки - ние още сме без вызгавница. Някыде бях чела, че до две години не се препорычва да се слага такава ( за да не се задуши детето), после май може вече.
Милена - супер е тази идея за готвене на пара - жалко че не знаех по-рано за този уред.
Мопси - сыс сыщата мрежа и аз приготвях зеленчуците, мислех. че само аз ползвам още такава Laughing Решила сым да купя аз този големият уред за пара и да го пробвам. Само кыде ще дыржим още едно устройство в кухнята не знам.

За ваксините - против туберкулоза не се слага по план, НО ми казаха че на семйства от двамата родители былгари (и от други източно европейски страни), се извиква от GGD детето, за да се направи такава ( някыде май кым 2 год вызраст). Не знам как стои выпросыт ако единият родител е от БГ и дали има промяна след като сме в ЕС. Идеята е, че децата ходят често до "рискова" страна и затова се ваксинират. Нас още не са ни извикали и от консултацията ми казаха, аз да се обадя и да ги питам понеже май не е сигурно, че винаги всички деца ги има в списыка на GGD кой от кыде е....

# 14
  • Мнения: 1 550
Сара, Честит Рожден Ден!

Най- искрени пожелания за здраве и сила, щастие и любов!
Нека се сбъднат всички твои желания!
Весело изкарване на празника!


Общи условия

Активация на акаунт