за кърмата от хладилника

  • 568
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Момичета, понякога се налага да се изцеждам и да съхранявам кърмата в хладилника. При следващото хранене я стоплям в чаша с гореща вода, но синът ми не винаги я изяжда. Дори има случаи, когато хапва 50-70 мл и заспива. Може ли веднъж притопляна кърмата отново да бъде върната в хладилника и предложена на следващото хранене?

# 1
  • Мнения: 630
След като детето е яло веднъж от шишето, остатъкът не може да се дава повторно. В такива случаи по-добре раздели кърмата в 2 стерилизирани шишета и предложи по-малко количество, за да можеш да запазиш другото. Смесена вече със слюнка е идеална среда за развитие на бактерии.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 524
След като детето е яло веднъж от шишето, остатъкът не може да се дава повторно. В такива случаи по-добре раздели кърмата в 2 стерилизирани шишета и предложи по-малко количество, за да можеш да запазиш другото. Смесена вече със слюнка е идеална среда за развитие на бактерии.
просто я разделяй, както е писала мешко- например в шише за следващото хранене и в друго или в контейнерче за кърма, ако няма да го даваш. ако го изпапка и иска още, винаги можеш да я затоплиш и да му додадеш Peace

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 21:48 от elpet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Правилно са ти казали meshko и elpet  Peace. Аз почти докрая му давах една и съща кърма по два пъти, но за щастие нямахме проблеми  Hug

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да, не давай пак кърмата, от която е пил. Не е хубаво да се претопля втори път, губи си от ценните вещества.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По-малко количество му давай Peace Но повнорно, не.

# 6
Идеята е , че след като я затоплиш един път във млякото започва лека млечно-кисела ферментация. Не може да си сигурна какво има вече в нея/все пак влиза във съприкосновение със бутилка, устата на бебо и т.н/. Може и нищо да не му стане, но идеята е , че може да се замърси.

Е, аз не знаех и съм го ползвала и втори път, но това беше от невежество. Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт