Първа храна с пръсти - каква и от кога?

  • 1 553
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 121
Ето тези въпроси ме вълнуват в момента. Синът ми е на 8 месеца и половина и в книгата "Какво те очаква през първата година" пише, че вече могат да се предлагат малки парченца банан и добре сварен морков. Колко малки? Вие какво дадохте за първи път? Аз купих два продукта на Gerber:



Вие предлагали ли сте тези храни на Gerber и ако да, кога? Притеснява ме това, че са с добавена захар.

Ето това е съдържанието: rice flour, whole grain oat flour, wheat starch, wheat flour, sugar, banana powder, natural flavour, tri- and dicalcium phosphate, banana puree, mixed tocopherols, zinc sulfate, alpha tocophercyl acetate, electrolytic iron, caramel colour, soy lecithin.

Овесова и оризова каша вече съм въвела, обаче пшеницата не съм и се чудя не ни ли е малко рано? newsm78

Моля ви пишете вие с какво започнахте? Hug

# 1
  • Мнения: 1 371
Алекс ядеше плодовете самичък от 6 месеца. Както си го научиш. Понякога ме мързеше да му правя сокче и ги нарязвах и той си ги хапваше. Нищо не съм варила. Ябълка, киви, банан и т.н. на парченца. Оставях му чинийката в кошарата и той си хапваше плодовете, които бяха по това време. И сега по същия начин. С изключение, че ходи и маже навсякъде!!!

Показаните продукти не съм купувала. Бисквити му дадох май по това време (на 8м.), но бяха на Плазмон и едни на Хип/Нестле. Но с тях доста се давеше, докато свикне. По същото време въведох и глутена.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Около 8 месеца дадох, бисквитки Плазмон и Чичи бебе. По това време и корички хляб.

# 3
  • Мнения: 630
Мия пък не иска да яде с пръсти. Ако не й го дам с лъжичка, няма да го яде. Е, взимала е бисквита и солетка, но по-скоро си играе с тях, отколкото да ги яде. Най-правилно е да оставиш детето и то да прояви интерес и мисля, че само ще си вземе, когато иска.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 628
Давах парченца сварен картоф и морков, броколи накъсани, карфиол, т.н., предпочиташе ги пред пюретата, и досега не иска лъжица, а си взима с пръсти и дъвче парченца (вече сурови ябълки, круши, банани, бисквитки). Не знам кога ще се научи да яде "прилично" Wink.

# 5
  • Мнения: 8 208
Виктор се научи да яде с пръсти някъде на около 7-8м по време на разходките. Ядеше от зрънчовците на по-големите деца. Отначало не бях съгласна (не исках да свиква с тях), ама всички хлапета като ги ядат, няма как да не дам и на него. У дома с пръсти яде парчета мандарини или ябълки.

# 6
  • Мнения: 1 121
Благодаря за отговорите. Преди малко му дадох много малки парченца банан, но всеки път се давеше и след третото парченце се отказах. Нормално ли е така да се дави в началото?

# 7
  • Мнения: 2 090
Виктор се научи да яде с пръсти някъде на около 7-8м по време на разходките. Ядеше от зрънчовците на по-големите деца. Отначало не бях съгласна (не исках да свиква с тях), ама всички хлапета като ги ядат, няма как да не дам и на него.
и ние така започнахме

# 8
  • Мнения: 1 367
Мисля,че вече е достатъчно голям за пшеница.Ако има зъбки,спокойно можеш да му даваш парченце сухар например,или някакви детски бисквитки.Те се топят лесно от слюнката и няма опасност да се задави.Не съм давала на сина ми от храните,които си показала на снимките.Можеш да опиташ много ситни парченца обезсолено сирене например,или картофче,а ако вече му даваш жълтък,може и от него-намачкан с вилица.Моето момче например обича да си топи ръчичките в купичката с храна,по-скоро като игра,отколкото да яде.Плескавицата е ужасна,но нали така ще се научи да яде самичък?Сега прочетох,че се дави с банана.Нормално е,не е свикнал да дъвче.Не се тревожи,опитай ти да държиш банана,а той да гризка от него.

# 9
  • Мнения: 2 090
исках да кажа че и ние така

# 10
  • Мнения: 1 121
steli Hug

има две зъбчета отдолу, май и горните са тръгнали, ще видим Laughing не се бях сетила за сиренцето и картофчето, но ще опитам. Мисля тези дни да дам и по малко жълтък и ще разказвам как е минало Grinning

# 11
  • Мнения: 950
На около 8 месеца дадох хляб да си държи в ръчичката и така да го дъвче, после почнах с бискитки, солети.

# 12
  • Мнения: 142
Здравей,
Може да се яде с пръсти от самото начало. Хубаво е да се дават сурови или сварени зелен боб, тънки лентички морков, пастьоризирано сиренце (на малки кубчета), обелени банани, препечен хляб и т.н. Извинявам се ако се повтарям.
Някой бебета обичат храна, която могат да хванат пред пюретата, а други не.. Всичко зависи от бебока
Според мен важното е да не му даваш бисквити и сладки неща, за да не свикне и да очаква сладко като част от храненето.
Това е от мен.
Поздрави

# 13
  • Мнения: 4 344
започвайте време е!малката започна да хваща лъжичката докато я храня сещай се за резълтата .....постепенно започна да си уцелва устата но пак яко се омазваме Laughing не се дразня това ми е работата да я уча и да чистя Wink
иначе по малко бели стават с парченца мандарина,банан ,парченца хляб.....общо взето колкото лешник големи но ти пак прецени според дечко  newsm78 обаче  с парченцата нещо не и е забавно трябва да има мазило Sick

# 14
  • Мнения: 1 367
Приготви се за голяма плескавица  Laughing Но пък е забавно да гледаш доволната мутричка,когато успее да си улучи устата с лъжичката... Laughing Успех !

Общи условия

Активация на акаунт