Салата от макарони

  • 8 558
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 491
Да споделя една от любимите ни салати. Много е лесна, става бързо и е вкусна.
Сварявам един пакет макарони, като задължително докато врат им слагам сол и олио. Ако имам време и ми се занимава, предварително ги запичам на фурната до порозовяване, за да не се скашкват после.
Като ги изцедя и поизстинат малко им прибавям един пакет майонеза, копър, чесън и нарязани на ситно кисели краставички. След това по желание някакво месо-оригиналната рецепта е с пушено пиле, но аз слагам каквото имам-слагала съм шунка или шпеков салам, може и с пушени гърди, който каквото има под ръка. Слагам и съвсем малко оцет, за да не накъртва от майонезата, дори съм слагала и от сока на киселите краставички.
Можете и да импровизирате и да прибавяте и други продукти по ваш вкус , аз понякога така правя, слагала съм и царевица, ролца от раци, риба тон, дори и ако желаете може да прибавите сирене.
Надявам се да ви хареса!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Много вкусна става. PeaceПравя я с трицветните спирали и  добавям  мариновани гъби и царевица.  chef

# 2
  • Мнения: 7 474
Много е вкусна и аз добавям царевица     bouquet

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Много вкусна става. PeaceПравя я с трицветните спирали и  добавям  мариновани гъби и царевица.  chef

И аз я правя с трицветните макарони, най-често като месо слагам пушени кренвирши и към соса добавям една лъжица горчица  Peace

# 4
  • Мнения: 2 491
Много вкусна става. PeaceПравя я с трицветните спирали и  добавям  мариновани гъби и царевица.  chef

И аз я правя с трицветните макарони, най-често като месо слагам пушени кренвирши и към соса добавям една лъжица горчица  Peace
Да, и аз съм слагала горчица, също става много хубаво Peace
Ама аз по принцип горчицата много често я използвам за салатен дресинг, в малки количества обаче-само загадка Wink

# 5
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз също я правя с трицветни макарони. Слагам и царевица и рулца от раци, много вкусна салатка става.

# 6
  • Мнения: 195
Моята добавка към тази салата са варени яйца и маслинки.

# 7
  • Мнения: 492
И ние хапваме подобна, но я правим с царевица, гъби и  рулца от раци. А за да се запазят макароните ги мия със студена вода след като се сварят.

# 8
  • Мнения: 2 491
...А за да се запазят макароните ги мия със студена вода след като се сварят.
thumbsup

# 9
  • Варна
  • Мнения: 246
Това е възможно най-любимата салата на мъжа ми. Все иска да му правя. Аз съм я кръстила " италианска" заради макароните. Слагам половин пакет макарони ( спираловидни или с някава по-ефектна форма) да се сварят икато ги отцедя към тях добавям кисели краставички на кубчета, някакъв салам, грах, моркови, чаревица и веднъж дори нарязах и пипер от туршия. Всичко това обърквам с майонеза около 1 и половина кутийки. Може да се добади и смлян черен пипер.

Другата ни любима салата е с кус-кус. Пак сварявам половин пакет, добавям към него кисели краставички на кубчета, пресован чесън и майонеза. Идеални салатки за ракийки Laughing

# 10
  • Самоков
  • Мнения: 561
Другата ни любима салата е с кус-кус. Пак сварявам половин пакет, добавям към него кисели краставички на кубчета, пресован чесън и майонеза. Идеални салатки за ракийки Laughing

Аз я правя с пресни краставици, също  става много хубава.

# 11
  • Мнения: 58
И ние вкъщи тачим много тези салатки. Аз също правя салата с кус кус. Добавям шунка, кис. краставички, царевичка, кашкавал на кубчета, 1 опаковка майонеза, малко лимонов сок, черен пипер и къри. Става страхотнааааа...

Общи условия

Активация на акаунт