Как изглежда кърлежа

  • 19 757
  • 36
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Питам защото не знам как изглежда, а майка ми види ли буболечка с хубот значи е кърлеж
къде има снимки на кърлежи

# 1
  • Мнения: 3 611
Цитат на: DEianaZ
къде има снимки на кърлежи


В нета  Wink

И аz преди години не zнаех какво е това кърлеж и веднъж намерих една много странна буболечка - като сиво-синъо бобче (представи си колко огромно е било) с мноооого малки шест краченца и главичка. Вzех го и отидох с гордост да го покажа на баба ми, щото доста странно животно ми се видя и не zнаех какво е...
... едва не пощурях от страх и гнус като раzбрах, че е огромен кърлеж.   #Crazy   Sick

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
В действителност обаче, когато се захване се вижда само телцето /не и крачетата/ и прилича на бенка /от ония релефните, бабешките/. Това от личен опит  Embarassed /имала съм на два пъти/. Като се замисля май прилича доста на семка от круша.

# 4
  • Мнения: 687
Само да добавя, че като се напие кърлежът изглежда така

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а той като се напие пада или си остава?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: DEianaZ
а той като се напие пада или си остава?

Де да падаше. Имаш ли съмнение за кърлеж е най-добре да отидеш веднага на лекар. Няма да падне сам.

# 7
  • Мнения: 4 358
Да не ви плаша, ама оглеждайте си хубаво децата след разходка.
На Оги миналото лято му се беше забил кърлеж в крачето. Бяхме на разходка в Южния парк, а дори не съм го пускала да ходи по тревата.
Като се прибрахме видях кърлежа при смяната на памперса. Беше като малка черна точка, но имаше крачета.
Отидохме веднага на лекар и там го извадиха.
Трябва да се внимава да не се откъсне тялото и главата да остане вътре!!!

# 8
  • Мнения: X
Абе аз съм чувала, че пада, но това е след мнооооого пиене, през което време може да ти е лепнал някоя гадна болест. Иначе изглеждат кръгли, сиви, кожени топчета, колкото грахче, ако не са "пияни", с крачета. Трябва да се вадят много внимателно, най-добре да се намаже кожата около него с някаква мазнина и да се тича при лекар. Иначе може и сам да го извадиш - върти се май обратно на часовниковата стрелка, но лесно се късат.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 172
Бъдете много внимателни с кърлежите - на мъжа на моя приятелка миналата година се беше лепнал един, махнаха му го в Пирогов, но човекът си се разболя от лаймска болест Shocked !
Преди за се захванат са като малки паячета, а след това - като се насмучат с кръв - стават като грахово, дори малко бобено зърно, крачетата не им се виждат.

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Като чуя кърлеж и ми настръхва косата. smile3511
Миналата година се сдобих с този екземпляр.Нямаше да се усетя че имам нещо подобно докато не започна да ме боли стомаха и да ми се гади.Мъжът ми ме посаветва да се поогледам за подобна гадинка,като че ли е знаел.След щателна проверка забелязах че имам малка черна точица на тялото си.Изпаднах в ужас и не знаех какво да правя.Веднага звъннах на майка ми която ме посъветва да го намажа с една хапка мекото на хляба натопена в олио,да не се опитвам да го махам сама за да не го скъсам и някое краче да остане  и да бягам до болницата.Естественно отидох.Намазаха го с някакъв мехлем и след пет минутки беше изваден целият.От тогава се зарекох че ще се пазя от тези гадини.Е да ама не.....Преди месец отново тичах до болницата. Sad Вече ме е страх да минавам покрай зелени площи.Да не говорим че Боби всяка вечер преди да го сложа да спи го проверявам щателно.Като че ли започнах да психясвам на тема кърлежи.
Да добавя само че кърлежат е доста опасна гадина.Търси да се захване за меко местенце.При съмнение тичайте веднага до болницата докато не е станало доста по-сериозно.Чувала съм че ако не се извади на време човек се разболява от тъй наречената"Марсилска треска "

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Някои падат, след като се напият. Имаме куче и един ден намерихме един добре напит паднал на земята, беше станал около 1 см.
За съжаление наистина са голяма напаст, нямам опит с деца, но преди 2 години и каишката на кучето не ги спираше- носеше ми по около 10-на на седмица идваше ми да  smile3514

# 12
  • Мнения: 5 140
Общо взето гадничко е и трябва да внимаваме,както с децата така и с нас.Моя леля миналата година я ухапа и още не може да се оправи.За една година 2 пъти влиза в болница на антибиотици-не се беше изчистила.Мен много ме е страх и трябва да внимавам,че както имаме и куче,да не стане "инфекция" и с малката покрай него.

# 13
  • Мнения: 4 244
Покрай кучето си бях станала специалист по премахване.
Научи ме един ветеринар и се оправях сама. Не помагаше и каишката дето уж е против тях. Ама с пудел какво може да очаква човек.
Но наистина е най добре лекар да го маха че те най добре знаят точно къде да го прихванат така че да не се разкъса

# 14
  • Мнения: 5 140
Добре че под нас има ветеринар-за кучето,пък за малката да не дава господ,ще тичаме до болница.То да не се налага.

Общи условия

Активация на акаунт