туристическа виза за САЩ- допълнителни документи!!??????

  • 2 500
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Мои познати, кандидатстват за туристическа виза, освен задължителните документи, какви документи са още необходими, за да покажат, че са здраво свързани  със България- поне това пишеше в сайта, но не е упоменато какви точно. Моите познати имат фирма- трябва ли да им се издаде финансов отчет за изминалата година, какви фирми притежават или какви имоти, удостоверение за раждане на децата им и какви други документи!
Моля някой ако си е вадил скоро туристическа виза за САЩ да ми отговори !!!!
Предварително благодаря!!
 

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Аз кандидатствах скоро и моята приятелка, която ме покани ме посъветва да си нося - акт за раждане на детето, документа за гражданския брак, копия от всички нотариални актове, служебна бележка за дохода, но аз отивам сама / без мъжа ми и детето / и нямам фирма та е по различно.

# 2
  • София
  • Мнения: 794
Описано е на сайта на посолството:

http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/private_doc2.html

Към незадължителните документи спадат:

"Покана  от лице, пребиваващо в САЩ, при което желаете да пътувате. Ако кандидатствате за виза за посещение на Ваши приятели, роднини или бизнес партньори в САЩ (aмерикански граждани, притежатели на зелена карта или български граждани със законен статут в САЩ), трябва да представите копие от документа, показващ техния законен статут в САЩ, както и статута на всички други близки роднини, които пребивават в САЩ.

Кандидатите за визи могат да представят допълнителни документи в подкрепа на твърдението, че имат здрави връзки със страната им на постоянно пребиваване, заради които ще се върнат в родината си след временно пребиваване в САЩ (това могат да бъдат документи за собственост на имущество; банкови извлечения; документи, показващи че кандидатът работи; доказателства за семейни връзки и т.н.). Можете да представите фотокопия на тези документи. Моля, имайте предвид, че не съществуват определен вид документи, които автоматично ще дадат правото за издаване на виза. Всяка една молба за виза се разглежда и оценява индивидуално, като кандидатът за виза (не канещата го страна) трябва да докаже, че не е потенциален имигрант чрез представяне на доказателства за здрави семейни, социални и икономичедски връзки със дтраната, където пребивава постоянно.

Копия от Удостоверенията за раждане на кандидата и на всички негови деца."


Майка ми утре сутрин е на интервю в 8:30 ч.
Освен задължителните документи е взела акта си за раждане, копие от нотариалния акт на жилището, удостоверение за семейно положение (че има съпруг, задари когото да се върне Simple Smile ) и покана от сестра ми, която живее в USA, както и копие на документите на сестра ми и зет ми.

Дано да и дадат виза Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 475
Описано е на сайта на посолството:

http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/private_doc2.html

Към незадължителните документи спадат:

"Покана  от лице, пребиваващо в САЩ, при което желаете да пътувате. Ако кандидатствате за виза за посещение на Ваши приятели, роднини или бизнес партньори в САЩ (aмерикански граждани, притежатели на зелена карта или български граждани със законен статут в САЩ), трябва да представите копие от документа, показващ техния законен статут в САЩ, както и статута на всички други близки роднини, които пребивават в САЩ.

Кандидатите за визи могат да представят допълнителни документи в подкрепа на твърдението, че имат здрави връзки със страната им на постоянно пребиваване, заради които ще се върнат в родината си след временно пребиваване в САЩ (това могат да бъдат документи за собственост на имущество; банкови извлечения; документи, показващи че кандидатът работи; доказателства за семейни връзки и т.н.). Можете да представите фотокопия на тези документи. Моля, имайте предвид, че не съществуват определен вид документи, които автоматично ще дадат правото за издаване на виза. Всяка една молба за виза се разглежда и оценява индивидуално, като кандидатът за виза (не канещата го страна) трябва да докаже, че не е потенциален имигрант чрез представяне на доказателства за здрави семейни, социални и икономичедски връзки със дтраната, където пребивава постоянно.

Копия от Удостоверенията за раждане на кандидата и на всички негови деца."


Майка ми утре сутрин е на интервю в 8:30 ч.
Освен задължителните документи е взела акта си за раждане, копие от нотариалния акт на жилището, удостоверение за семейно положение (че има съпруг, задари когото да се върне Simple Smile ) и покана от сестра ми, която живее в USA.
Извлечение от банка няма да носи.
Дано да и дадат виза Simple Smile

Аз това го четох, но пак не ми става много ясно, тъй като аз попълвам формулярите им1

Кандидатите за визи могат да представят допълнителни документи в подкрепа на твърдението, че имат здрави връзки със страната им на постоянно пребиваване, заради които ще се върнат в родината си след временно пребиваване в САЩ (това могат да бъдат документи за собственост на имущество; банкови извлечения; документи, показващи че кандидатът работи; доказателства за семейни връзки и т.н.). Можете да представите фотокопия на тези документи. Моля, имайте предвид, че не съществуват определен вид документи, които автоматично ще дадат правото за издаване на виза.

Значи, те отиват на ексурзия нямат познати там, ще обикалят страната, другото което при положение, че имат няколко фирми не би ли било логично, да им искат удостоверения от банка за финансовото състояние на фирмите и имотити, които притежават, децата няма да ходят с тях, защото става въпрос за едномесечно пребиваване с туристическа цел на свои разноски!!!

# 4
  • Мнения: 261
ние бяхме преди две седмици,пуснаха ни цялото семейство,утре пътуваме за чикаго
докумени всякакви,само с вярно съдържание и всичко ще  е наред

Общи условия

Активация на акаунт