Какво ядене давате на децата си събота и неделя?

  • 1 556
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Мили мами кажете какво давате на децата си когато няма събота и неделя кухня.Толкова ми е неясно,че се чудя какво да давам на малката да яде.Дано да ми помогнете.Благодаря ви.     

# 1
  • Мнения: 5 940
Бебето ти е само на девет месеца, на мен дори ми се струва рано за кухня. Ето ти примерно меню-сутрин като се събуди АМ, след няколко часа овесени ядки, елда, просо, кус кус, макарони със сирене и масло или попара, за обяд - готово месно пюре или направено вкъщи , следващото хранене-плодово пюре с каша или кисел, вечерта -АМ. Между храненията пресен плод.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
В нашата кухня в петък винаги готвят някаква гъста супа с месо,а второт е постно.Давам цялата супа със сирене и сухар в събота,а второто плюс някакъв плод или малко мляко за десерт в неделя.Ние обаче вечер сме още на кърма и АМ,така че не давам супите вечер.Понеже носят храната след часа за обедно хранене на малката и я храня всъщност с яденето което са ми носили предния ден.По тази схема излиза,че в понеделник нямаме ядене от кухня и купувам готово пюре.

# 3
  • Мнения: 1 092
обикновенно му готвя някаква супичка ,давам също готови пюренца и каши  bouquet

# 4
  • Мнения: 256
Тъй като става ме много рано към 5-6 яде АМ след това към 10:00 попара,каша,макарони или мляко с бисквити.За обяд приготвям картофено пюре,ориз с домати и сирене, доматена или пилешка супа.След обяд давам някакъв плод и след това каша различна от сутрешната крем нишесте или сладък ориз.Вечерта когато заспива пак АМ.  chef

# 5
  • Мнения: 1 217
Менюто на Калоян за уикенда е същото както през седмицата,само разликата е обяда.
През седмицата кухнята и всеки ден с месо.
За това в събота давам риба за обед,а в неделя готвя постно-варя няколко вида зеленчуци,слагам масло и мъничко подправки и готово.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Обикновено карахме на бурканчета,но се е случвало и да и сготвя нещо.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 971
Готвех супи и яхнийки, давала съм и готови бурканчета - най-вече с риба, защото в кухнята я няма в менюто.

# 8
  • Мнения: 24 467
Каквото и през седмицата- сготвено в къщи, на бебето вече много рядко- пюре от буркан.
Детска кухня не съм ползвала, не съжалявам нито за миг за което.
До около 1 годинка на малкото бебе съм готвила за него отделно или просто нашата храна не съм я подправяла преди да отделя порцията за него. Пасирах, вече почти не го правя.

# 9
  • Мнения: 46 437
Не съм записвала на кухня, ядеше по меню, изготвено от мен.

След 9 месеца включваше тези неща:

Обяд:
Супи
- картофена супа
- зеленчукова супа
- пилешка супа
- рибена супа
- крем супа

Без месо
- картофки със зеленчуци
- ориз с картофи
- задушени зеленчуци


С месо
- пилешко с картофи, ориз или гювеч
- заешко с картофи, ориз или гювеч
- телешко с картофи, ориз или гювеч
- риба с картофи, ориз или гювеч
 

Следобедна закуска
1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда (нея я купувах готова, под формата на каша).
11.Тиква.
12.Плодова салата.
13.Плод.

Вечеря
Като обяда.

Всичко пасирах.

Хляб и сухари не съм слагала.

И около 1 литър мляко (АМ) на ден на поискване Peace


# 10
  • Мнения: 492
Храня я с готови пюрета засега. От другия месец ще й взимам храна от кухнята и за събота, а в неделя ще готвя нещо подходящо за всички. Peace

# 11
  • Мнения: 1 896
На вашата възраст, понеже ме мързеше да готвя специално за бебето, през почивните дни разчитах основно на готови купени пюрета.

# 12
  • Мнения: 630
На вашата възраст за никаква кухня не можеше да става дума и редувах зеленчуково и месно пюре през ден. Сега вече като е на кухня през почивните дни й готвя 1-2 зеленчукови ястия и й взимам месно пюре с месо, което не яде в кухнята и така.

# 13
  • Мнения: 2 908
Ние бяхме на кухня от 6 месечни,затова няма какво да шашкате момичето-нормална си е кухнята.Като няма кухня и готвя аз,или ако ме мързи,и купувах от готовите пюрета и това е.Вече само и готвя,понеже така или иначе готовите пюрета са малки като грамаж за нея,а и са пасирани повечето-на дребни парчета са.Но на вашата възраст редовно ядеше готови пюрета от магазина.Обикновено събота и давах постно пюре с жълтък,а в неделя-рибно пюре.
Никол,менюто ти ме впечатли,шапка ти свалям! Hug
Само да питам-кога си имала време,нерви и желание да готвиш всичко това?И кога пък си пазарувала всичко това,не е малко... Rolling EyesПитам понеже някои майки(като мен)нямат нищо от изброените 3 неща,и не им се готви,та затова алтернатива им е кухнята...

# 14
  • Мнения: 266
Е сега видях,че в менюто има и риба,и незнам кога да  давам рибата?????????просто се обърках тоталнооооооо.     

Общи условия

Активация на акаунт