след заместване на 2 млечни хранения по колко мляко?

  • 616
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Значи заместили сме едно млечно с каша ,предстои и още едно с пюре.Четох,че до 2г. детето трябва да приема 70-80 процента мляко  та въпроса ми е как да стане след като паралелно с това трябва и да захранвам? Или това се отнася за онези които са решили да не заместват млечни хранения а само да дават нови храни колкото да опитат....да ама чух много мнения че в по късна възраст бебетата трудно прояждат...

# 1
  • Мнения: 390
Заместването на млечни храниния, аз го разбирам да се махне храненето с шише, и да се замени с по-твърди храни , т.е, въвеждаш храните, но в тях трябва да има мляко.
Аз слагам в пюрето задължително мляко, в кашата ако е млечна, значи има мляко , ако е безмлечна, я правиш с мляко.
Сутрин правя попара от надробена филийка и АМ. Така че млякото пак си присъства.
Отделно сутрин и вечер си пие от шишето,т.е. приема достатъчно количество мляко Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Мила е напълно права, в другите храни също може да се добавя млечен продукт, така се набавя количеството мляко. Моят син до сега няма безмлечно хранене, освен храненето с месо. Винаги към храната му добавям АМ или сирене.

# 3
  • Мнения: 238
Четох, че до 2 г. е добре да се консумира от детето поне 500 мл мляко. Моето до 1 г. изпиваше около 1 л. за денонощие, сега пие по 140-160 мл преди следобен сън и по 240 мл преди нощния сън. Останалото количество до 500-600 мл добавям към сутрешната и следобедна закуска -  2 до 4 лъжички. 

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 17:10 от terli

# 4
  • Мнения: 48
Ние сме заместили вече две хранения - обяд пюре,а следобяд-оризова каша(безмлечна с 3л.АМ-150гр+30мл.ябълков сок,а останалите 3 хранения са от по 180мл. АМ. Така ,че мисля си взимаме достатъчно мляко на ден  Party

# 5
  • Мнения: 256
500мл на ден на мен ми се струват много все пак няма да храниш детето само с мляко,а това което му даваш след обед и вечер ми се вижда достатъчно.Ние пием АМ сутрин за закуска и вечер когато заспива.Мисля че му стига.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт