? към младите шофьори(КИ)

  • 95 423
  • 1 012
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
От скоро имам книжка и кола, но все още не смея да карам сама ами само като има чоек до мен имайки в предвид, че съм и с дете. Но снощи карайки от квартал Левски направих невероятна глупост, чак ме е срам да я споделя. Направо си влезнах в насрещното движение, добре че нямаше много коли, и още по-тъпото е, че дори и неразбрах Embarassed Rolling Eyesвъпреки, че мъжа ми до мен беше ето така Shockedи ми крещеше да спра, а аз му викам: "абе ккво искаш карам си супер" Thinking ooooh!

Нека си споделим най-смешните и не по-малко рисковани грешки като млади шофьори, та белкем ме успокоите, че не съм отчайващо зле Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 1 890
  newsm78 Не разбра, че караш в насрещното...???  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 224
schr , Благодаря ти ! Мислех , че само аз съм недодялана  Peace

# 3
  • Мнения: 2 978
Леле....А как взехте книжки? ooooh! Laughing

# 4
  • Мнения: 600
Леле....А как взехте книжки? ooooh! Laughing

късмет Rolling Eyes там за 30 мин не можеш да покажеш всички магарии, на които си способен Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 335
Доколкото разбрах си карала вечерта. Не излизай да караш вечерно време  Naughty  На мъжът ти как му е хрумнало просто не знам. Научи се да се ориентираш в летата за движение, трудно е и през деня ако няма маркирвка, за вечерно време съвсем. Най-лесно става май като се ориентираш по предната кола.
Отначало и мен ме беше страх да карам. Просто се наложи да започна. Постепенно страха се позабравя, спокойно.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък не съм така блещенско настроена.
Пътищата са под всякаква критика, маркировка липсва, а указателни табели съвсем.
Тук-таме и осветление няма, за траповете не ми се говори.

Ако в насрещното не се движат ПС-та не е толкова трудно за нов шофьор да се обърка.

Убедена съм, че ако е имало движение в двете посоки, schr нямаше да се втурне да кара наопаки само за да може да пусне тема после за това.

# 7
  • Мнения: 2 978
Леле....А как взехте книжки? ooooh! Laughing

късмет Rolling Eyes там за 30 мин не можеш да покажеш всички магарии, на които си способен Mr. Green

Ясно Laughing

п.п. schr, не позволявай на мъжа ти да ти крещи. Така няма да свикнеш никога и ще ти вечно притеснено.
Кажи му да ти помага, а не да вика. Peace

# 8
  • Мнения: 423
Лекичко ме поуспокоихте, за което благодаря. Много се разстроих снощи дори си поплаках и сега имам чувството, че ме е страх да се кача отново. Cry, да колкото и да е странно за някои просто не разбрах какво направих тъпо е, но факт. Нямаше нито табела, нито хубава маркировка, но все пак имаше нещо като бордюр разделящ двете посоки Embarassed и какво ме накара да мина отляво на този бордюр само бог знае Simple Smile

# 9
  • Мнения: 423
Леле....А как взехте книжки? ooooh! Laughing

късмет Rolling Eyes там за 30 мин не можеш да покажеш всички магарии, на които си способен Mr. Green

Ясно Laughing

п.п. schr, не позволявай на мъжа ти да ти крещи. Така няма да свикнеш никога и ще ти вечно притеснено.
Кажи му да ти помага, а не да вика. Peace
Той по-принцип не вика и не крещи, но в тази ситуация, държейки детето и аз карайки в насрещното платно доста го шокирах да ви кажа Sick, но имаше и движещи се коли в това платно, вярно не много, но достатъчно, че да ме отнесе някоя "шофьорка" като мен и достатъчно, че да не очаква човек, че ще кривна натам. Мъжа ми ми каза, че за секунди му е минал като на лента животът Joy Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 224
Лекичко ме поуспокоихте, за което благодаря. Много се разстроих снощи дори си поплаках и сега имам чувството, че ме е страх да се кача отново. Cry, да колкото и да е странно за някои просто не разбрах какво направих тъпо е, но факт. Нямаше нито табела, нито хубава маркировка, но все пак имаше нещо като бордюр разделящ двете посоки Embarassed и какво ме накара да мина отляво на този бордюр само бог знае Simple Smile

Качвай се и давай смело Simple Smile Докато си свикнеш с габаритите на колата е по-трудно. Аз вече ударих колата , но това не ми пречи да тръгна пак Simple Smile
Счупих и мигача и леко подбих калника, че се изплаших - изплаших се, дори сега карам още по-внимателно от преди , защото имам чувството , че всеки момент ще забърша някой, именно защото не съм свикнала с габаритите .
Все още не мисля , да ходя на работа с нея, защото последния път, когато го направих беше.. интересен да го нарека Simple Smile
Всичко с времето си , колкото повече караш , толкова по-бързо ще свикнеш  Peace

# 11
  • Мнения: 1 224
Леле....А как взехте книжки? ooooh! Laughing

късмет Rolling Eyes там за 30 мин не можеш да покажеш всички магарии, на които си способен Mr. Green
Моят изпит не беше 30 мин, сигурно за това и са ми дали книжката  Mr. Green Беше около 10-15 минути  Crazy

# 12
  • Мнения: 1 352
Това за мен е много интересна тема, защото също съм "пресен" шофьор.
Не ми се е случвало да влизам в насрещното, нямам кой знае какви изцепки, като изключим 2-3 пъти, когато ми изгасна колата при потегляне на светофара. Но това не мисля, че е кой знае каква изцепка, случва се и на стари шофьори, била съм свидетел. И мен ме е страх все още да се пускам сама, карам с мъжа ми, детето също. Важното е да не се отказваш, а да караш всеки ден. Всички са били така в началото.  За да станеш добър шофьор трябва практика и разбира се да знаеш правилата за движение, да бъдеш толерантен. А в България за съжаление са малко такива шофьори, доказателство са новините, които гледаме всеки ден. И всички са виновни за това. Не може един курсист да стане напълно готов за 24 часа курмуване!
Не може изпитващите да си затварят очите за фрапиращи грешки (пак бях свидетел)!
Не може да се напиеш в дискотеката и да качиш още 5 човека да караш! 
Не може в града да караш със 100 км/ч. и да минаваш на червено!

Ще ви кажа в Холандия как минава изпита на един курсист. Задава се маршрут по навигацията. Градското е 1 час, каране на магистрала 1 час (или 30 мин. беше newsm78, не съм много сигурна) и каране през нощта 30 мин. Компромиси няма! Скъсат ли те, нямаш право да се явяваш следващия един месец. През това време се подготвяш. Инструктора преценява кога си готов да се явиш на изпит. И тук, разбира се има простаци на пътя(предимно чужденци), но те си плащат за грешките си, глобите са солени и не прощават на никой.

# 13
  • Мнения: 600
Лекичко ме поуспокоихте, за което благодаря. Много се разстроих снощи дори си поплаках и сега имам чувството, че ме е страх да се кача отново. Cry, да колкото и да е странно за някои просто не разбрах какво направих тъпо е, но факт. Нямаше нито табела, нито хубава маркировка, но все пак имаше нещо като бордюр разделящ двете посоки Embarassed и какво ме накара да мина отляво на този бордюр само бог знае Simple Smile


не се шашкай, ще придобиеш опит, книжката не дава увереност, всичко ставав с времето.

само бъди внимателна като возиш детето, с това шега не бива.

сега виждам - защо държите детето??? задължително в столче! на колко е?

успех Wink

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
но в тази ситуация, държейки детето и аз карайки в насрещното платно доста го шокирах

Мястото на децата в колата е в столчета или поне с колани на задната седалка.
ОСОБЕНО, когато кара неопитен шофьор!

Общи условия

Активация на акаунт