Намаляване на кърмата-какво да правя?

  • 448
  • 7
  •   1
Отговори
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
От няколко дни кърмата ми драстично намаля. Има моменти, когато бебо изсуква всичко и продължава да суче,но нищо не потича повече. Давам му и другата гърда и от там изсуква всичко.Тогава го връщам на първата, но там няма нищо. Наливам се с вода и течности, но без резултат.
Опитах да го храня през 1-2 часа, като до сега сме се хранили на  около 3ч, но така е дори по-лошо.От няколко седмици заспива в 20 и се буди към 5-6 ч. Сутринта гърдите ми са пълни и поне тогава успява да се нахрани. Спада в количеството е предимно вечер.
Пих лактогонен чай, ядох овесени ядки и жито. Днес беше по-добре, до вечерта. Но мисля, че успя да се нахрани и от двете гърди.
Опитвам се да си обясня защо става така, но не мога. Пия поне 2л течности, ям поне 2-3 пъти на ден, давам на бебо да яде, когато си поиска (по принцип на около 3ч, само сутрин по-често).Опитвам се да съм спокойна, когато се получи така, за да потече кърмата отново, но не се получава.
Възможно ли е да трябва повече време за отделянето на кърмата? Какво да правя, толкова искам да го кърмя още дълго:(

# 1
  • София
  • Мнения: 2 348
Забелязвам, че всичко, за което се сещам, ти си го пропбвала. До колкото си спомням от това, което чета във форума, при кризите на растежа до 7-10 дена може да продължи този недостиг. Но все пак май ще е най-добре да питаш
Мис Бу
hedra
Jade
viv4o
Zlati
Мъни
Илиана_М
Assinka
Мери
 Струва ми се, че Бу и хедра са по-често на линия, та ако искаш на тях им пиши

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мен единствено факта, че ядеш поне 2-3 пъти ме смути. Доколкото съм чела, препоръчва се на кърмачките три хранения + две леки закуски сутрин и след обед. Може да не е това причината, разбира се. На тази възраст сте точно в лактационна криза вероятно, виж в Библиотеката за повече инфо, но за 2 до 6 дни ще се регулират нещата.

# 3
  • Мнения: X
Не се притеснявай, през третия-четвъртия месец е нормално да има такава лактационна криза, ние също я преживяхме през този период.

Виж това за успокоение: Лактацион& … 7;то)

Има и други теми по въпроса из форума, но трябва да използваш търсачката.
Търси "лактационна криза" и "кърмаческа стачка".

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Май наистина сте в лактационна криза.
Решението:
Давай на бебето да суче често.С каквото и да се натъпчеш, ако бебето продължава да суче през три часа, гърдите ти ше си произвеждат едно и също количество кърма, което очевидно вече не му стига.
Кърми го през 2 часа,през 1 час даже, това ще стимулира тялото да започне да произвежда повече кърма.
Не гледай часовника, давай му да суче винаги когато се размрънка, дори да ти се струва, че няма кърма. Кърмата се произвежда в процеса на сукане.
Това ще трае само няколко дни, така че продължавай да пиеш много вида, да ядеш повечко храна и се посвети изцяло на бебето за няколко дни. Ще сте като скачени съдове, но колко са няколко дни безразборно кърмене пред това да последва отбиване. Като преодолеете тази криза очаквай още няколко по-нататък към 6-тия месец и после не помня кога беше, това е нормално, успокой се и приятно кърмене наволя...

Давай му да суче и нощем. Даже два пъти. Ако не се събужда само, просто го вземи и му тикни гърдата, то ще си засуче както спи.

(наскоро когато сина ми тръгна на ясла, една сутрин се събуждам напращяла - нашия не ме сукал през ноща(спим заедно и той сам си се обслужва нощем). Ама спи келешът, пък аз трябва да тръгвам на работа... Та, само му тикнах гърдата и той така хубаво ме изсука както си спеше. Изобщо не разбра какво е направил Joy Joy Joy)

# 5
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Благодаря ви момичета! Наистина се бях шашнала, но сега нещата се пооправиха. Сега като ми се стори, че бебчо иска да суче и му давам (не че съм го спирала преди). Забелязах, че до сега не ми е отказвал.
Тази нощ беше малко болничък, за успокоение спахме заедно и като се разплачеше му давах да суче. Днес наистина усещам, че имам много кърма.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
 smile3501

Еми, това е, даваш да суче винаги като поиска и проблеми няма да имате!

Ще видиш, че до няколко дни ще имате нов режим, направен си от самото бебе.

Поздравления!

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Освен съветите на момичета, важното е да си спокойно, да си уверена, че правиш всичко правилно, да се храниш, пиеш много течности и да кърмиш!

Общи условия

Активация на акаунт