До мамите,които искат второ дете...

  • 6 069
  • 181
  •   1
Отговори

Анкета

Кога смятате,че ще сте готови за второ бебе?И колко години разлика искате да имат децата ви?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 23 мар 2009, 19:28

  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здрасти,дами.Много се чудя колко години да изчакам за второто бебенце....Мисля за около 3 годинки разлика,че е добре.Та ми е интересно,ако искате второ детенце,за кога бихте го планували?Дали искате баткото/каката да е достатъчно голям/а?Или в средна възраст(например 3-4г.)?И в двата варианта има и хубави и лоши страни,разбира се.Но вие кой предпочитате и защо?Къде са повечето плюсове-в по-малката разлика(защото се гледат горе-долу наведнъж),или в по-голямата(за да може голямото дете да те разбира и помага повече)? newsm78Пуснах и анкета,защото ми е интересно..... Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 1 317
Аз мисля че разлика от 4 години е чудесна. Малката разлика от 1-2 години звучи добре ама да не е на моята глава. Някакси да се изтумбя пак тъкмо като съм отслабнала... не ми допада, а и мисля че е добре сина ми да разбира за какво става въпрос като забременея пак и да мога да му обясня, че ще си има братче/сетричка Simple Smile
А пък твърде голямата разлика над 7-8 години примерно също не ми харесва много, защото вероятно няма да са си особено близки... въпреки че пак си зависи от децата (и от родителите).

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Година и половина  - две виждам като добра разлика за децата. Ако има 3-4 години съм чувала че голямото ревнува и почва да се вдетенява и да иска например да му яде от шишетата или пък си присъжда ролята на родител - което пък е много сладко Simple Smile Но от гледна точка на майката - сигурно не е лесно с 2 бебета.

Надявам се догодина да съм в отчетни очакващи бебе 2009 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 908
Гласувах с 4 години.Горе долу 3-4 години за себе си смятам за нормална разлика.Не се виждам с две малки деца,едното още не може да се обслужи добре,а аз да гледам малко бебе...

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
Около две години,при нас ще е 1год и 10 месеца Grinning

# 5
  • Мнения: 1 183
Гласувах с 3 години  Peace ,поне така ми се иска,мислим до година по това време да действаме  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 896
Някъде между 3 и 5 години би ми се искала да е разликата между децата ми.
При по-малка разлика бихме срещнали трудности с отглеждането-тъй като синът ми е много палав и ни отнема цялото време и енергия и финансови-тъй като в момента изплащаме кредит и живеем под наем.
При по-голяма разлика интересите на децата ще са различни и ми се струва, че по трудно ще намират общи занимания и игри, пък и аз ще поостарея и току виж не останало време за трето. Wink

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 21:35 от Ulia

# 7
  • Мнения: 2 131
За мен около 5-6 години е добър вариант. Даже седем, тоест голямото дете да е първокласник.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Мисля, че 2-3 год е идеална разлика

# 9
  • Мнения: 27 524
Уф, не знам и аз как да гласувам. Темата е страхотна, поздравления lovely mama  Heart Eyes
При мен нещата варират - преди да имам дете не исках и да чувам да имам две. Сега искам и второ, обаче не знам кога. За мен, чела, питала и мислила, идеалната разлика (но пак за мен, не за децата май) е 7 години. Обаче съм вече на 33 и да чакам да стана на 40 и тогава да раждам, предвид, че пречи и спънки това да стане много преди това няма, би било супер неразумно и егоистично. Да имам бебе сега или преди месеци с Криско - не.  Stop Поради две причини - основната, че той е адски кротко, добро, мило и послушно дете и според нас едно бебе сега в живота му би било доста травмиращо и притеснително за него. Не знам дали сме прави, така смятаме. Той не прави бели, слуша, изпълнява поръчки, спи много, лесен е за гледане. НО  Stop виси почти постоянно в скута ми, на коленете ми, сгушен до гърдите ми и с глава на рамото ми. Така откарваме с часове. Не знам как бих жонглирала и с още едно такова същество, нуждаещо се основно от мен в началото. Ако Криско беше така с баща си, да, но той не е. Ако беше буен, палав, агресивен, щях да го пусна на детска градина и да не се притеснявам. Но не е. Той си е дете, почти още бебе и не искам да го стресирам, при положение, че мога да изчакам. Писахме си скоро с Крисал, мама на Александър и Кристиян, много хубави и верни неща ми написа. Та, за себе си, на този етап поне, съм решила да изчакам поне още една година и тогава да ппитваме. Пък то после може да отнеме и години, Божа работа. Ще гласувам с 5  Peace
И последно, че стана дълго, за децата и за родителите мисля, че важното е едно - да са желани и чакани.  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 881
За мен идеалната разлика е около 3 години,така че гласувах с тази опция PeaceНо всичко е Божа работа,когато Господ реши тогава ще стане!

# 11
  • Мнения: 9 814
За мен 5 год. е добра разлика. Голямото ще е вече пораснало достатъчно, за да бъде самостоятелно за доста неща и в същото време няма да е много голямо, за да се изгуби връзката м/у двете деца. Преди и аз мислех, че 4 г. е добра разлика, но дъщеря ми ще ги навърши след не много дълго време и макар че е много самостоятелно, добро и послушно момиченце, все още не мисля, че е добре да имаме бебе. Кати много иска сестричка, но се надява да се роди на около 1г., за да може да си играят Laughing

# 12
  • Мнения: 2 663
За мен идеалната разлика между първото и второто дете е между 1 и две години.След някоя и друга и трето може да се появи.

Блонди, по това, което чета Криско ще е страхотен батко.Щом е толкова гальовен едва ли би ревнувал-това си мисля като чета поста ти, но ти си познаваш детенцето най-добре
  Hug

# 13
  • Мнения: 5 940
Със сестра ми сме породени, това за мен е идеалната разлика. Най-добрият ми приятел. Само, че закъснях ...
Решила съм да имам второ дете след няколко години, тогава ще мога да запиша Иво на детска градина. Само да сме живи и здрави, да се обичаме и Бог да е с нас.

# 14
  • Мнения: 137
Най-добрата разлика е 2 години

 Трудничко е, но пък децата израстват заедно като приятели, не е толкова страшно, колкото звучи

Не ми се нрави разлика от 5 и повече години, децата са си по-чужди, имат различни интереси, а пък и точно ще съм забравила бебешкия период, и хоп - пак наново

Общи условия

Активация на акаунт