Как бихте дали кураж?

  • 681
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Чудих се къде да пусна темата... - дали в Майки бъдещи и настоящи или тук......И в крайна сметка - реших тук...

Какво окуражително бихте казали на жена,която се колебае дали да има второ дете или да остане само с едно?

Знам,че това е личен избор на всеки колко деца да има, но все пак...Какво бихте казали вие за да не се засегне и този личен избор?

Въпросната дама...много е навита за второ дете, мъжът и също, детето(3кл.) и също иска да има братче или сестриче, но изпитва голям, огромен страх от раждането,а донякъде и от бременността. Нямат финансов или жилищен проблем.......Приятелски семейства сме, общуваме свободно и сме говорили на тази тема. Не я обижда тази тема, напротив...отворена е към приятелски побутвания.......

# 1
  • Мнения: 1 640
Кажи й,че ще има още едно мило същество,което да я обича.Щ е може отново да гушка бебче.Все хубави работи!

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Бременността и раждането могат да бъдат прекрасни, ако си позитивно настроен към тях  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 15 913
Кажи и, че за детето не хубаво да е само. Аз съм 1 дете и винаги ми е било криво, че другите имат брат и сестра, а аз не. Дори и сега като сме големи и родителите ги няма, пак не ми е добре сама. Няма смисъл от страх от бременност и раждане - сега медицината е напреднала и ако имаш пари - има и по-добро отношение, внимание.

# 4
  • Мнения: 7 263
Ще има двойно повече поводи за радост, двойно повече усмивки, двойно повече щастливи мигове...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 567
Ako наистина единственото, което я притеснява е раждането, а няма финансови проблеми, винаги може да си плати на когото трябва, за да получи добро отношение, епидурална упойка или дори секцио по желание. Наистина сега има много възможности.
Аз самата съм едно дете, винаги съм се чувствала много самотна и съм си мечтала за брат или сестра.
Щом сте близки, разказвай й колко е хубаво с повече деца, как си играят заедно, разчитат едно на друго и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 030
Бих я посъветвала,че в сърцето на една жена има място не за едно не за две,ами за повече деца.Самата ти си го усетила! Hug
Въпроса е да се избере точната разлика,макар,че желанието понякога не спазва точната разлика.А що се отнася до раждане и бременост-това са две свързани неща които завършват с много приятен край.
Ох......,разчуствах се! Heart Eyes
Но и пожелавам в най скоро време, да гушка едно прекрасно бебче!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 722
Кажи и, че ще вижда 4 светнали очички, ще я прегръщат 4 пухкави ръчички и белите ще са умножени по 2  Wink
Какво по-хубаво усещане от това /освен може би 3  newsm78/
  bouquet

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом е навита и иска друго дете то това е най важното . Тя щом се страхува от раждане, може да си вземе добри упойки за да не я боли, но бременността няма как да я избегне. Ако се страхува от тежка бременност ще си взима болнични и ще си почива. Другото и дете е голямо, може да помага.

# 9
  • Мнения: 5 539
Второто се ражда и се гледа по-лесно.
Поне моят опит сочи така. Пък и на други майки, с които съм говорила.
Второто ми раждане беше песен, в сравнение с първото, като и двата пъти съм раждала без упойка.
И възстановяването е по-леко и бързо.
А относно грижите за бебето - щом веднъж вече си минал по този път, с второто е несравнимо по-лесно.

За предимството да имаш 2 деца няма да говоря, защото разбирам, че не това я спира, пък и момичетата са го казали по-нагоре.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Разгледайте бебешките снимки на първото й дете и тя сама е се навие.  Grinning  Или й дай да погушка някое бебе.
Аз само като подуша бебе и започвам да мечтая за братче на дъщеря ми. Мен също ме притеснява бременността. Раждането не - защото смятам да родя секцио като първия път.

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
решението наистина е лично но ако само проблмем се явява страха от раждането може би е добра идея въпреки че още не е бременна да се събере с бременни жени или да посетят заедно с таткото някой от курсовете,да ходят на гости на някое бебе,да се разходят по бебешките магазини,да се регистрира във форума ако още не го е направила  Grinning и т.н. а ако се притесява от естественото раждане има и секцио все пак,както и за проследяването на бременността нещата вече са по-различни отпреди десетина години  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 568
Да имаш второ дете е нещо прекрасно. Щастието ти е двойно. Ако знаех, че е толкова хубаво щях да се реша по-рано. Не минава ден, в който да не благодаря на Господ, че ме е дарил с такова щастие. Смятам и да потретя  Wink.

# 13
  • Мнения: 3 932
Бременността и раждането могат да бъдат прекрасни, ако си позитивно настроен към тях  Hug

А дори и да не си позитивно настроен,
същият ефект се получава и на база  добри медикаменти (обезболяващи и упойки имам предвид), а ако към това се добави и екип, на който гласуваш пълно доверие...цена няма!

Ей, направо ми се доражда... Mr. Green

# 14
  • Мнения: 11 607


Момичета.....много ви благодаря,че се включихте със съвети......Много ми помогнахте! Но за тази идея
да посетят заедно с таткото някой от курсовете

много ми хареса, смятам,че това,което чуе там, наистина може да и вдъхне кураж,че нещата са се променили в последните 10 години......

Благодаря от сърце!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт