родени 2002г.

  • 5 190
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
"Преписвам" от комшйския форум и с подсещането на АдрианаК пускам тази тема за лека сверка  Laughing
Та така: Ради е родена в края на годината (27 декември) - за този период и да има по-малки, ще са малко  Laughing
Основните ни занимания - пеем песнички и казваме стихчета - заедно, периода ни е такъв - хайде заедно.
Разпознаваме нашата си буквичка, както на тати и родата. Когато види буквата си на някоя витрина и започва да вика  Mr. Green
Броим до 5 и след това отиваме на 8.
Няма никакво желание да се храни сама.
Всеки ден рисуваме - дървета, бебета, гъбки и т.н. - мацането с маркери и моливи ни е любимо, а в парка сме с тебешири Laughing
Тук е мястото да благодаря на Лиорена за идеята с пластилина - доста се позабавлявахме с него, но сега съм го скрила Twisted Evil
Гледаме по едно филмче на ден  Laughing
Ползваме памперс само когато спим  Laughing
Много обича пързалките  Imp пясъчника и водата - разбира се  ooooh!

От известно време се люляме до припадък 1swing

А как са вашите малчугани ConfusedLaughing

Ето ни и нас  Laughing моля, ако има грешки да  Whistling за поправка

Диана на Di5 - 10 януари
Габриела на yanich - 13 януари
Антон на sisik - 14 януари
Симеон на Mamma - 8 февруари
Александър на Roo - 14 февруари
Рени на dimi - 19 февруари
Мартин на vimares - 7 март
Нели на Eli028 - 24 март
Павел на Дидка - 8 април
Виктория на bimba - 9 април
Коки на nana 27 - 19 април
Ани на njaneva - 22 април
Джани и Ники на petjper - 23 април
Пламена на mena - 24 април
Тим на hey_ya - 24 април
Георги на iva_top - 3 май
Самуил на Vasilisa Umnica - 4 май
Мартин на ralli - 13 май
Елина на Reza - 30 юни
Калина на maya - 4 юли
Кристиан на me4tiza - 25 юли
Мария на MamaZ - 2 август
Александърн на mami3 - 12 август
Детелина на Despina - 19 август
Николина на snezha - 21 август
Аделина на Liorena - 2 септември
Мартин на sisonka - 8 септември
Цвета на Tinkerbell - 30 септември
Лора на Bell - 1 октомври
Вики на Dory_27 - 5 октомври
Иван на Fun - 7 октомври
Михаил на Mama Igi - 16 октомври
Даниел на SaraJK - 25 октомври
Димитър на kati_v - 26 октомври
Стела-Теодора на ellyst - 27 октомври
Стефи на ivanela - 4 ноември
Симона на Magimon - 6 ноември
Радина на ivelina - 6 ноември
Биляна на lydi - 8 ноември
Валентина на Vali - 11 ноември
Сава на bomboto - 12 ноември
Владислава на ilijana - 1 декември
Теодор на inata - 7 декември
Никола на Etka - 12 декември
Боян на zelenokosata - 21 декември
Радолина на Roshalche - 27 декември
Янис на arrows - 29 декември
Артър на [desi] - 30 декември
и накрая, но не на последно място желаещи да се присъединят към нас  Laughing
Анна на Anda - 3 януари 2003г.

Последна редакция: сб, 22 окт 2005, 22:03 от Roshalche

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ади е родена на 2 септември.
мин.понеделник навърши 2г и 8мес точно.

 Embarassed съжалявам, ама друго какво трябва да напиша в подобна тема, ....не знам.....за първи път пиша в подобна "отчетна" тема ли е това....много не съм наясно Embarassed

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...памперс докато спи....
...стихчета, песнички..до откат
...познава доста букви и ги пише, рисува къщи, слънце, бебета, балони и разни извънземни, за които тя твърди, че съм аз или татко и...дори веднъж настояваше, че е нарисувала камион...за нещо доста прилично на жаба:) Но трябва да и се признае, че пък веднъж нарисува доста прилично коте.
...също обича пързалки и локви МНОГО, люлки - умерено...Simple Smile
..храни се сама, то в детската градина друг вариант няма, но в къщи се глези понякога и иска да и давам
..пластелина е голям хит, правят се баници, топчета и змии от него (това последното в градината го е научила...аз изпитвам ужасТ от влечуги...)
...постоянно скача като дива коза от масата, от стола с колелата..прави кълбета...абе изтръпвам като я гледам
...играе си с телетъбисите сама и ние нямаме право на достъп до компа през това време...
...сама се съблича и кисне във ваната си (корито..да сме по-точни), пуска си водата, спира си я, сапунисва се..на всичко е готова...само ако може да не и мия главата...Simple Smile
...сваля памперса на Диана и бърше дупето..ако няма аки
...посред нощите се буди и идва в нашето легло...
...плещи такива неща, че падаме от смях..вчера като я попитах какво обича да прави най-много, след кратък размисъл ми отговори   "ами....обичам да правам глупости"
...и това е самата истина:)

то едно ли е да го опишеш....този феномен - почти тригодишните...Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 647
Калина е родена на 04.07.2002 г.
Говори много, рисува, знае няколко приказки и към 10-тина песнички. Изключително общителна е. Спи без памперс повече от 6 месеца, храни се сама, сутрин и вечер сама си мие зъбите(да добавя, че понякога и повече пъти на ден, по нейно желание) Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Roshalche
"Ради е родена в края на годината (27 декември) - за този период и да има по-малки, ще са малко  


ние сме по малко - 30 декеври #Milti

ама опредлено нямаме тези умения дето вие ги имате откъм рециталите.... Rolling Eyes
иначе прави изречения от 3 думи, като и 3те са на 3 разли4ни езика  #Silly
иначе и ние като Reza, ама без рецитирането на стихчета и песнички...нещо се сконфузваме явно от 3те езика.

иначе пием мляко с шише, яядем още нощем, спим с мама и тате  Blush само на инат сме много големи - супер ни бива да се тръшкаме в супермаркети и мама да тренира изнасяне докато ритаме и хапем и околните ни оглеждат къде развеселено, къде съчувствено, къде подхилквайки се звучно....

# 5
  • Мнения: 3 562
Цитат на: [desi]
....
иначе пием мляко с шише, яядем още нощем, спим с мама и тате  Blush ....

И ние сме така  Embarassed

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
май подразбрах какво се пише Embarassed

та значи, Ади вече писах е на 2г и 8мес.
тежи 15кг и половина и е висока 97см.

Храни се 4 пъти на ден. Нощно време не се храни от навършването на 1 мес. Спи в нашата спалня в собствено легло. Няма желание да спи при нас, никога не е взимана при нас.
На обяд спи около час половина - два максимум.
Залъгалката я махнах на 1г и 4 навършени месеца.
Махнах изцяло памперса на 2г и 4 навършени месеца, нощно време спи без памперс както и на обяд също.
Вечер е в леглото около 21ч, 21ч30 - спи до 8ч30 - 9 сутрин.
Храни се от детска млечна кухня от 10 мес възраст на обяд.
До септември ще продължава да яде храната от кухнята - харесва и.
След като навърши 3 год ще я запиша в детска градина (живот и здраве през есента).

Обича да скача на батут, да играе "Тарзан" на компютъра, да пише буквички пак на компютъра, харесва Мечо Пух да гледа, Бамби, Мики Маус. Разпознава 20 латински букви. Кирилица умишлено не учим.
Обича списания като Мечо Пук и Мики Маус, както и поредицата Magic English.
Приказва много, разбира всичко на френски като и се говори, и слага много смешни бълг. окончания на френски думички.
Обича да говори по телефона......

последна случка:

на 6 май извън София една приятелка я черпи с бонбон понеже нейното момченце има имен ден, по обяд сме седнали в едно кафене на открито, ред е на Ади да се почерпи, при което тя казва " ааа, не, аз съм си мила зъбите", - моята приятелка си глътна азбуката, аз също.....

обича да си мие зъбите, за момента само вечер. има 18 зъба, липсват ни последните 2 горни кътника.

друго какво: не се спира на едно място, постоянно е в движение, палава е доста.........от скоро май ме слуша малко повече от преди, от 12 мес до 18мес изобщо не ме чуваше какво и се говори, напоследък като че ли, малко по-добре са нещата.......

# 7
  • Мнения: 5 877
Може ли и ние при вас, че сме 2003, ама на трети януари? Видях, че има деца, които технически са в друга година, но всъщност имат 4 дена разлика.
Значи - не й спира устата, приказва, рецитира, пее си, прави опити да разказва приказки. Познава петнайсетина букви и няколко цифри. Учи се да брои до пет. Знае мъничко английска лексика от бебешки песнички, двайсетина думи, частите на тялото си, няколко прости глагола.  Много обича да рисува, да мачка пластелин, да ми "помага" в готвенето и в други домакински задължения - зарекла съм се да й купя кошче за боклук за първи юни!
Много обича да гледа домашен куклен театър и дори се опитва сама да си го прави. Голям фен е на приказките на запис - благодаря, Мамма!
 Върви на заден ход, настрани, катери се като маймунка, но още не може да скача с два крака.
Много е общителна с други деца, макар и напоследък да почва и да им се сопва по разни поводи. Иначе обаче с готовност ходи да се запознава по площадките, ако си хареса някое дете, го прегръща. С една кака даже се опитаха да се качат на пързалката, хванати за ръце. Обаче забелязвам, че е развила и собственическо чувство - не ми е толкова приятно, но може би е неизбежно.
Храни се сама, макар и доста да се ольосква.
С гърнето досега сме пълен провал, надявам се като се стопли и почнем да я държим само по гащи, да се оправят нещата.
Заспиването също е проблемно, още не заспива сама - задължително приказка и после гушнати. Спи после сама в своята стая, но към пет часа дотопурква до нашето легло.
Затова пък за първи път се отдели от мен за четири дена - досега максимумът беше четири часа - и то съвсем безпроблемно, без да мрънка дори. Веселила се е като за световно и вдигнала Търново на главата си.

Но най-много ми харесва, че се опитва да мисли самостоятелно, да открива прилики и връзки:
- Мамомамо, душът прилича на кран. Мамомамо, това тук - пътят на косата ми - прилича на рекичка. Мамомамо, Сухата река защо е суха? Животните ли са я изпили?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 332
Дъщеря ми Николинка или както всички я знаят Ники е родена на 21.08.2002 г.
Висока е 97 см. и все разни деца на нейната възраст или по-големи и викат кака Simple Smile. А за килограмите не знам точно, но са около 12.
От време на време ходи на ясла. Яде сама, но в малки количества. Големият ни проблем за сега е, че още е с памперс когато излизаме навън и когато спи, защото не иска да си казва, иначе като я слагам вкъщи на гърне и си върши каквото трябва.
Знае доста песнички и стихчета. От близо година знае азбуката, започнахме да я учим много малка, като на игра и така тя научи буквите. Брои до 10. Говори правилно, не по бебешки. Има много книжки и много се радва на всякакви книги, все обяснява, че като порасне ще чете и пише дебели книги. Сега сме и записали тези изявления с камерата, че като порасне да и напомняме какво е казвала Simple Smile.
Компютърните й умения се изразяват в писане на думичките мама, тати, баба на някакъв текстов редактор Simple Smile
Много е жизнена и енергична, напоследък все протестира и не иска да спи следобед.
Много обича да гледа детски анимационни филмчета, но сме й ограничили гледането.

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Павел е роден на 08.04.2002г.-тежи към 20кг като гюленце е,висок към метър.Ходи от 2годишен на детска ясла с голямо удоволствие,има си сериозна приятелка там от Коледа.Обича да пее,да свири на татковата йоника,рисува всичко за което се сети,брои до пет,на елката изписва с особено удоволствие-10,знае да пише буквичките на всички в къщи,ако някой му даде нещо пита веднага "а за кака?",слагаме понякога вечер папмперс,обича да се къпи,храни се сам,вече се съблича сам,заспива с мама,не му се стои в къщи-играе до тъмно навън,обича да говори по телефона,обича люлките пързалките и пясъчника!Чака лятото да иде на море!

# 10
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Дидка
.....Ходи от 2годишен на детска ясла с голямо удоволствие,има си сериозна приятелка там от Коледа....

Ти ни удари в земята  Mr. Green ние сме само на етап ухажори  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 211
Моята Вики е родена на 5 Октомври 2002г.Някои от уменията,които повечето майки изброяват ги притежаваме,но не знае азбуката напр.Брои до 10,но прескача някои числа.Обича да си играе най-много с вода,кал,пръст,пясък.Най-умее да прави бели по всяко време и вниманието ми трябва винаги да е ангажирано.След следобедния сън гледа филмчета на компютъра-Пинко розовата пантера,Тигъра,Мики Маус,Том и Джери.Няма отделяне от киселото мляко като го предпочита да го пие от шише с биберон-да се надявам,че на есен в детската градина ще го откаже;спи между нас и дори да направя и най-малкия опит да я сложа на леглото й се събужда и казва,че иска на голямото легло,слагам само нощен памперс,но и той е напът да отпадне.Висока е 93 см и тежи 18кг и половина.

# 12
  • Мнения: 1 116
Диана може би е най-голямата от набор 2002р родена е на 10 януари.
Висока е 96 см и е 13.5кг. Аз я мислех за висока, ама като гледам всички по- малки набори са по-високи от нея. Simple Smile
На 2г и 9м от раз махнахме дневния, след няколко дни и нощния памперс и не сме имали никакви произшествия. Само първия ден седна на малкото гърне, после вече искаше на голямото и оттогава само там си ходи самичка, качва се с помощно столче. Просто при нея всичко става когато вече е дорасла напълно да разбере за какво става въпрос и е съгласна че наистина така е по-добре, против волята и нищо не става.
На 2 години имаше само няколко думички в речника й, най вече "дай" и сочеше с пръстче какво иска, към 2г и 5м почна вече да повтаря доста думички и направо да прави големи изречения, сега говори вече всичко. От 4-5 месеца, вече разбра че ние говорим български, а навън се говори английски и прави разлика, опитва се вече и да повтаря всичко чуто на английски. ние не бързаме с английския, иска ни се първо да научи добре български, от септевмри ще ходи вече на предучилищна и сигурно много бързо ще навакса с английския.
Знае да брои до 10 на английски и български, знае азбуката но на английски, щото всичките и игри са такива, но сега като си дойдем в БГ ще научим и българската. Може да пише всички букви(за нея това е рисуване), много обича като се разхождаме да чете буквите и числата по табелките Simple Smile
Много обича да рисува, с пастели, с моливи, имаме и голяма дъска с маркери, но откакто си продължи една рисунка от дъската и на стената, маркерите се прибраха, а и страшно много дрехи си изрисува с тях и не се пере. Много обича да рисува цялото семейство. Обича много да меси и да правим сладки, винаги когато правя тесто й давам и тя си прави разни нещица, обича да работи и с пластелин, но не и давам много защото пък достига до устата на малката.
От всичко обаче най-много обича да танцува. Тя не върви, тя просто вечно танцува. Ходи на балет и това и е най-любимото занимание. Всяка сутрин става с думите "Искам и днес на балет". Там просто не мога да си позная детето, тя е страшно непослушна, за всичко е не и напротив, там обаче гледа със зяпнала уста учителката и изпълнява всичко, докато другите деца си правят каквото им се иска.
Обича и да рита топка с баща си, баща й я е научил на няколко техники и тя се справя много добре Simple Smile
Знае песнички и малки стихчета.
Обича да строи къщи с легото, да реди пъзели, да играе на компютъра, да изрязва разни нещица с ножичка и да лепи.
От една годишна спи сама в стая, от бебе заспива сама и просто не може да заспи ако има и друг човек в стаята, до година и 9 месеца спеше непробудно по 13-14 часа нощем, но после пък мина в другата крайност, става рано, рано към 6.30-7ч, вече не иска да спи следобяд, спи най-вече в колата, като се прибираме от разходка.
Много добре прие бебето, нямаше почти никаква ревност, вечно иска да ми помага за него, сега вече все повече се заиграват заедно, любимия израз на Диана е "Мамо ти спомняш ли си и аз като бях бебе как правех това и това като Кристина"
Всъшност ето я балерината, това от вчера, последния й урок по балет, много и е мъчно че няма да участва на представлението в края на учебната година, защото тогава ще сме в БГ

# 13
  • Мнения: 5 877
Чудно красива е малката балерина!

# 14
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Anda
Чудно красива е малката балерина!

мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт