Коремните преси

  • 2 001
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 688
Здравейте на всички   bouquet,
какво е мнението ви за двата вида коремни преси - тези с които си вдигаш краката във въздуха ( или пишеш цифри) или другите -стандартните ? Кой вид за коя част от корема е  newsm78?
Вие правите ли някакъв вид коремни преди?Какви?По колко?
 Hug

# 1
  • Мнения: 484
Ако под стандартни имаш предвид да повдигаш раменете от пода, а краката са свити - те са за горната част на коремните мускули. Ако повдигаш и раменете и леко седалището се натоварва средната част. Ако пишеш цифри с крака без да повдигаш кръста от пода натоварваш долната част на коремната стена.
Добре е да се правят от всички видове по колкото можеш повече в серии или не, мопже да ги редуваш или не.

# 2
  • Мнения: 1 479
Най-много съм спаднала в корема от кардио тренировки и тренировки с гири и след това от коремните!

# 3
аз съм много доволна от всички видове но сутрин преди да стана от леглото имам задължителни 10 стандартнии се чуствам много ободрена в коремните преси съм много добра стигам до 100 на един път но всякакви други упражнения много трудно ми се отдават Embarassed Laughing Joy

# 4
  • Мнения: 1 688
Най-много съм спаднала в корема от кардио тренировки и тренировки с гири и след това от коремните!
какво е това кардио тренировки?

# 5
  • Мнения: 1 688
аз съм много доволна от всички видове но сутрин преди да стана от леглото имам задължителни 10 стандартнии се чуствам много ободрена в коремните преси съм много добра стигам до 100 на един път но всякакви други упражнения много трудно ми се отдават Embarassed Laughing Joy
аз пък си мислех че рано сутрин не е хубаво да се правят упражнения защото организма е още сънен - явно съм грешала bowuu

# 6
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
Аз сутрин в 6,00 правя по 80 коремни преси.
Мисля, че има ефект. Правя си обикновени. По-важно е постоянството.

# 7
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Ще се възползвам от съвета на polinbg .По принцип когато правя коремни преси,признавам си рядко  Embarassed,правя от стандартните

# 8
  • Мнения: 484
Сутрин упражненияат са опасни, защототялото не е раздвижено. Ако ще тренирате сутрин, загрейте малко повече.
Освен постоянството, важно е нещата да се правят правилно.
Кардио тренировка е тази, която ти вдига пулса над  60 % от максималния и така тялото гори мазнини. Това е най-общо казано. Такава тренировка е бягането, аеробиката, карането на колело, скачането на въже и т.н.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Забравихте косите странични коремни мускули или така наречените "паласки",а те също са много важна част от оформянето на коремната мускулатура. Wink

# 10
  :261usu:важен момент е да се събудите в добро настроение за което голяма роля играе семейството при нас сутрин е много оживено  но не мога да се похваля че сутринта правя по 80 преси но като се свикни много е готино NeWS26 smile3535

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ох, това ми е болната тема. Изобщо не мога да се справя с тези коремни преси. От малка спортувам, сега ходя на тае-бо, само с тези коремни преси не мога да се справя. Опитвала съм какво ли не. Отначало си мислех, че нещо не ги правя както трябва, но явно не е така. Проблема е, че много ме заболява кръста. Една инструкторка ми каза, че гръбните ми мускули са по-слаби и от там идва болката. А не става без коремни преси, искам хубаво коремче. Как да го постигна момичета, дайте съвет.  Praynig

Най-добре е да се тренира сутрин и преди всяка тренировка трябва да се разгрява добре.  Peace

# 12
  • Мнения: 154
Ами моя инструктор ми направи програмата да включва 4 серии по колкото можеш , при мен това е около двайсетина , най-много 30.

# 13
  • Мнения: 484
Няма значение кога се тренира, важното е да се тренира качествено, с добра загрявка и добро разпускане и разтягане след това. Някои смятат, че сутрешните тренировки горят повече мазнини, но това не е вярно.
Това за кръста е интересен проблем. Опитай коремни със швейцарска топка. Обикновено тя изключва натоварването на кръста. Другият вариант е да поставиш дланите си под кръста и да правиш така коремни с малка амплитуда.
Обаче всъщност това, че те боли кръста означава, че коремните ти мускули са много слаби. Ще обясня защо - когато правиш коремни преси кръстът трябва да лежи на пода. Това се постига, като стегнем корема и го натиснем надолу. Когато коремните ти мускули са слаби, те поддават и кръста се огъва, което е неудобно положение за него и започва да боли.

# 14
  • Мнения: 1 688
тези коремни преси на които си вдигаш краката във въздуха са ми леко неудобни защото постоянно се местя напред назад и като направя 10-15 и съм стигнала до вратата вече  #Crazy Joy

Общи условия

Активация на акаунт