Щори или перде за кухня?

  • 13 128
  • 21
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Прозорецът на кухнята е с матирано стъкло и се чудя щори ли да сложа,перденца ли,общо взето ще са с декоративна функция.Дайте някоя идея  Praynig.Не ми се слага корниз,но как да закрепя перденцата върху АЛ дограма  newsm78.Кое ще се цапа по-малко,все пак там ще се готви,въпреки,че ще има абсорбатор?

# 1
  • Мнения: 2 438
Ние имаме навсякъде външни щори, но само в кухнята нямаме пердета, няма и релси. Гледката ни е панорамна, на последен етаж сме и вечер е много красиво. Има и практична страна - едни пердета по-малко за пране.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Гледка няма,заради стъклото,само за създаване на уют искам нещо да сложа,ама което се чисти лесно,няма да му робувам постоянно.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
С пердета е по уютно според мен.

# 4
  • Мнения: 229
С пердета е по-лесно - сваляш, переш и го закачаш. Щорите са по-трудни за чистене и поддръжка. Но слагаш ли перде, трябват ти релси - по магазините има най-различни.

# 5
  • На село
  • Мнения: 873
Перде бих закачила и аз - ако дограмата ти е бяло пвц, едно цветно прозрачно перденце, би стояло чудесно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм за перденце  Simple Smile Колкото и да е, в кухнята има мазни изпарения, омирисва се и си мисля, че пердето се поддържа по-лесно- сваляш, переш, закачваш. И така може през ден. За уюта и топлината, който придава, мисля, че е ясно, коментирам практичната страна. За мен няма нищо по-кошмарно от това да миеш щори- все нещо е недоизмито  ooooh!

Ако не ти се занимава да купуваш корнизи, да дупчиш и т.н. в магазините за пердета се продават релси, които в двата края се залепват за дограмата (тези пердета, които са на 1/2 от прозореца са така закрепени). Нанизваш пердето на пръчицата, а после само сваляш същата и пердето пада само Grinning Минусът е, че оптически смалява прозореца и самото помещение. Затова си зависи колко е голям прозореца, на каква височина от пода и тавана е...изобщо, индивидуално си е.

Но като цялот по темата- пердето  Peace

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Щом ти е матирано по-добре перде, за да влиза все пак някаква светлина вътре, а и по уютно изглежда  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 036
Аз съм за щори,защото по лесно се чисти.
Пердето със всяка изминала година се наплъстява с мазнини и колкото и да го переш все ще си остава мръсно.
Но все пак ти си домакинята - ти си решаваш. Peace

# 9
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Аз съвет не мога да дам, и на мен ми предстой обзавеждане.. Спряла съм се на ПВЦ вертикални щори за кухнята (мился, че така се водят, не са от плат), мисля че тяхната поддръжка е най-лесна в сравнение с всички останали видове щори и пердета. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
Перденце бих сложила.Стои по-красиво от щората,а и се поддържа лесно-переш и закачаш.

# 11
  • Мнения: 2 700
Перде.  Peace
Аз имам щори, но между прозорците, т.е. няма напластяване на мазнина. Пердето можеш да го свалиш и изпереш. Ако прекалено се замърси можеш да го смениш, докато при щорите трябва търкане лайсна по лайсна.

# 12
  • Мнения: 4 292
Аз бих сложила щори.

# 13
  • Мнения: 107
Мисля че по-практично, а и по-уютно е с перде. Аз съм със щори и ми създават проблеми с почистването, защото в моята кухня доста се готви и се напластяват с мазнини. Ако не ги почистя веднъж в седмицата, после губя много повече време и усилия. Решила съм да ги махна и да сложа перде - по-лесно се поддържа. Това ти го казвам от опит, но все пак ти трябва да си прецениш.

# 14
  • Мнения: 491
Перде-по красиво е и се пере лесно

Общи условия

Активация на акаунт