Мами, СПЕШНО!

  • 1 301
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Извинявам се предварително, но нямам време да търся. Тази вечер дъщеря ми вдигна 38.3, има хрема и повръща. Едвам успях да й дам панадол в 19ч. без да го повърне. Но всичко друго повръща, вкл. ядене и осцилококцинум. Току- що й премерих температурата и беше 37.9. Сега заспа след като цяла вечер плака неистово. Та мисълта ми е да я будя ли в 23.00ч. пак за панадол? Не съм сигурна дали въобще ще го изпие и няма да повърне и него. Сега спинка сладко, не ми се ще да я будя пак, но ако се налага... Педито не вдига. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 216
Аз не би сьбуждала детето. Ако се сьбди само  пак има Т дай Панадол.

# 2
  • Мнения: 3 500
Ох, това е гадния вирус, който върлува в момента. Племенника ми го изкара много тежко. Моника също, но значително по-бързо, за 1-2 дни й мина. Но е много гаден. Протича с коремни болки, повръщане и много висока температура. Моето мнение е да не я будиш, освен, ако не вдигне пак над 38 градуса. Панадол се дава минимум на 4 часа. Остави я да поспи. Моника така се оправи, спа цял един ден и през нощта и на сутринта беше кукуряк. Давах й Панадол при нужда докато спи. Просто тя го изсмуква в просъница и си продължава съня.  Може да пробваш и ти. Ако вдигне по-висока Т, охлаждай я като мокриш телцето със студени /не прекалено/ мокри кърпи. Слагай на свивките на ръцете и краката. Също така давай вит. С на ампули и ако имаш някакъв имуностимулатор. За повръщането слагай хомеопатични свещички в дупето. Дано оздравеете бързо. Стискам палци.

# 3
  • Мнения: 4 451
И аз не будя детето за следващ прием на Панадол (или каквото и да е температуропонижаващо лекарство). Давам следваща доза, когато детето се пробуди и има висока температура. До 38.5 градуса не давам медикаменти за понижаването и.

# 4
  • Мнения: 581
Не пишеш колко е голяма дыщеря ти. Аз лично бих давала парацетамол/панадол през определеното време в зависимост от вызрастта на детето (както си е по предписание написано кым панадола). Температура от 38 градуса, не е кой знае колко висока ( стига бебнцето да не е сывсем мыничко),но понеже моето дете напримерно я вдига до 40 и нагоре, аз давам парацетамол ако е над 38 градуса. Гледай да не се обезводни и да поема някаква течност от време на време. И пак пробвай да се свыржеш с лекар, за да се успокоиш.

АКО е вируса, който вырлува в момента - при нас протече с поврыщане в продылжение на 6 дни и диария 4 дни, а той почти нищо не яде 6 дни. Но поемаше вода и по една-две бисквити на ден( които после поврыщаше). Тукашните лекари следяха сустоянието по телефон, но редовният им отговор беше, че в нашият случай мислят че е вирус и освен да се следи общото сыстояние и да не се обезводни друго така и така не може да направят. за Това е само нашият случай. Не значи зе при вас е това, или че така ще протече.. При всички случай щом можеш се свыржи с лекар.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:13 от Илче

# 5
  • Мнения: 2 774
Ако е спокойна и спи добре защо да я будиш?Панадола не е като антибиотика за да се дава под час.Съня лекува,ако се събуди  и има t или е неспокойна дай и панадол  Peace
Бързо оздравяване и спокойна нощ  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 161
Аз също не будя. Преди седмица едната беше с висока Т. Педи ми каза да редувам Панадол с Нурофен-един път едното, ако вдигне пак другото. В никакъв случай не казвам да парвиш така, но при положение че искаш съвет защото вашето педи не вдига ти казвам ние как се лекувахме.

# 7
  • Мнения: 581
 И аз не бих събудила детето.Щом повръща по-добре слагай свещички Ефералган.Най-важно е да не се обезводни.В такива случаи аз давам по чаена лъжичка минерална или преварена вода през 15-20минути и свещички Вомитусхил или сироп Натриев цитрат.
 Не можете ли да заведете детенцето на дежурен или друг  лекар за да ви дадат най-добре те съвет?
 Дано бързо се оправи дечко!

# 8
  • Мнения: 530
На годинка сме. И ми се случва за първи път да боледува и да вдига температура. Днес сякаш съм предчувствала и публикувах тема, че повръща лекарства. Имах впредвид есберитокс, който се опитах да й дам за подсилване на имунната система и панадол за намаляване на болката при зъбоникнене. Затова се учудих как я прилъгах за панадола тази вечер, но тя не повръщаше тогава все още. После започна. Сега като я пипах пак е топла, но пък спи доста дълбоко. И аз се чудя как да действам.

# 9
  • Мнения: 7 201
Моето мнение е да не я будиш, освен, ако не вдигне пак над 38 градуса. Панадол се дава минимум на 4 часа. Остави я да поспи.........................
За повръщането слагай хомеопатични свещички в дупето. Дано оздравеете бързо. Стискам палци.
Може да слагаш свещички Ефералган за високата Т-така няма и да се разбуди много-много.
Така процедирам при сина ми. Peace

# 10
  • Мнения: 581
Аз слагам само свещички, за да не поврыща. Не се шашкай от температура - и мен ме сыветват лекарите да давам парацетамол след 38.5. За пырви пыт ако се разболява така е страшничко, но на мен винаги ми повтарят, е е важно не толкова колко е температурата а причината и общото сыстояние. Ако реагира, не е обезводнена и т.н. това са едни от най-важните признаци. Дано успееш да се свыржеш с лекаря и да ти е по-спокойно.

# 11
  • Мнения: 530
Свързах се с педи. Каза, че било грип и да й давам панадол като се събуди. Ще ни мине за 2- 3 дена. Междудругото тя е доста отвеяна. А и спешното ни е гола вода.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 029
Аз изобщо не бих давала панадол, в случай на повръщане - свещички.
За ядене - само лечебна хумана или милупа...
Много течности да не се обезводни...
И за повръщане имаше едни ампули.... натриев цитрат ...веднага пресича...но дозировката не помня за годинка как беше...ако може да се свържеш с педи или някой спешен център...

Може да вземеш и хидратин алфа (или елфе беше) да не се обезводнява....

Аз лично ако усетя, че е много с висока Т си го будя и още как посреднощ  и си му давам лекарство...

Това , че е отвеяна не е хубаво, ако мн се отпусне по-добре идете в спешното, да не се каже обезводняване....

# 13
  • Мнения: 1 049
За температура при нас се счита след 38,5 и тогава се дават лекарства. Иначе е естествена реакция на организма да се пребори с някой вирус и да си изгради антитела, а ние по изкуствен пьт уж "за добро" я пресичаме. Разбира се, че няма да я будиш. Сьня сьщо лекува. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 44 029
Добре де ако дигне над 39 градуса докато спи наистина ли няма да будите детето????
иначе аз над 38 давам лекарства лично...

Общи условия

Активация на акаунт