Хранене с непасирана храна

  • 1 071
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
Вредно ли е за бебе на почти 7 месеца да се храни с непасирана храна  newsm78 Давам парченца картофи,месо, цели зрънца ориз,банан - подъвчи ги малко и си ги гълта.

# 1
  • Мнения: 530
Вредно ли? #Crazy
Няма нищо по- хубаво от това детето ти отрано да свикне да дъвче. А не като моето- на годинка и нещо търча с пасатора и у бабите даже. На такива майки като теб аз им казвам късметлийки.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 183
Разбира се,че не е вредно  Laughing ,щом си ги подъвква и не се дави няма проблем  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 627
Мерси, успокоихте ме Simple Smile Притеснявах се да не и затормозявам стомахчето по някакъв начин с непасираната храна.

# 4
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Вредно ли е за бебе на почти 7 месеца да се храни с непасирана храна  newsm78 Давам парченца картофи,месо, цели зрънца ориз,банан - подъвчи ги малко и си ги гълта.
Не съм чувала да е вредно.Даже преди време бях намерила статия в нета, където пишеше, че дори е препоръително.
А какво намирате в памперса, след като ги подъвче малко детето?

# 5
  • София
  • Мнения: 627
Вредно ли е за бебе на почти 7 месеца да се храни с непасирана храна  newsm78 Давам парченца картофи,месо, цели зрънца ориз,банан - подъвчи ги малко и си ги гълта.
Не съм чувала да е вредно.Даже преди време бях намерила статия в нета, където пишеше, че дори е препоръително.
А какво намирате в памперса, след като ги подъвче малко детето?

Не съм правила подробни изследвания какво излиза  Mr. Green, но не съм забелязала парченца или нещо подозрително.

# 6
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Вредно ли е за бебе на почти 7 месеца да се храни с непасирана храна  newsm78 Давам парченца картофи,месо, цели зрънца ориз,банан - подъвчи ги малко и си ги гълта.
Не съм чувала да е вредно.Даже преди време бях намерила статия в нета, където пишеше, че дори е препоръително.
А какво намирате в памперса, след като ги подъвче малко детето?

Не съм правила подробни изследвания какво излиза  Mr. Green, но не съм забелязала парченца или нещо подозрително.
Е щом няма парчета, значи всичко си е ОК.
Бях дала преди време на синът ми да яде леща и после я намерих всичката в памперса, сякъш е минала по тръба...Та затова питам Simple Smile

# 7
  • Мнения: 256
Не е вредно даже е по-добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Да ти дам ли и моят Шош - зер се научи да яде пюрета за от 8 месеца!...  Confused На 1 г. и 2 м. е, но пюретата са за 6 месеца....  Tired Иначе връща поръчката!  Tired

# 9
  • Мнения: 266
И аз мисля че не е вредно,даже е супер и за теб и бебето.Така няма да те затормозява с пасатора.Браво на бебчо щом може да дъвче.

# 10
  • София
  • Мнения: 627
Да ти дам ли и моят Шош - зер се научи да яде пюрета за от 8 месеца!...  Confused На 1 г. и 2 м. е, но пюретата са за 6 месеца....  Tired Иначе връща поръчката!  Tired

Давай го да го научим как се яде непасирана храна Simple Smile Гледам си от София, значи нямаш проблем. Сарка ще му показва как се яде ориз, картофи, месо, банан без да са пасирани. Банана и го давам целия и тя си чупи парченца с помощта на двата зъба, които има и венците. Сега ще хапне картофки и месце от нашите гювечета, че нещо кисела не и е любима храна, а и много бързо огладнява от него  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 491
Аз преди около месец спрях да пасирам,беба в началото се мръщеше,но вече яде Mr. Green

# 12
  • Мнения: 674
Вредно ли? #Crazy
Няма нищо по- хубаво от това детето ти отрано да свикне да дъвче. А не като моето- на годинка и нещо търча с пасатора и у бабите даже. На такива майки като теб аз им казвам късметлийки.  bouquet

Моето яде  малко по-наедричко вече, ама почти не дъвче. И аз си ползвам още пасатора, даже купих и на едната баба! Laughing

# 13
  • Мнения: 5 940
Синът ми, ако му позволявах само парченца храна би ял, пюретата не му се нравят особено. Аз обаче съм ужасно страхлива и всеки път като го гледам как  мотае храната в устата изтръпвам, че ще се задави. Затова не давам толкова често, колкото би искал.

# 14
  • Мнения: 237
Много е хубаво детето отрано да се учи на непасирана храна. И моето обича по-едри парченца да си ги дъвче.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 13:37 от terli

Общи условия

Активация на акаунт