На каква възраст и как махнахте нощния памперс?

  • 4 314
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Кога - на каква възраст бяхте - и по какъв на4ин махнахте нощния памперс?
Будихте ли детето да пишка в гърне през нощта?
Давахте ли вода по време на съня? Едновременно ли махнахте и памперса през дневния сън?
ПС. В детските градини слагат ли памперс по време на дневния сън? Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 505
Синът ми скоро ще стане на 5 години и още спи с памперс през нощта.
Пробвала съм да го будя, за да стане и да се изпишка, но той реве и отказва.  Confused

Защо не пуснеш анкета?

# 2
  • София
  • Мнения: 748
На 2 години махнахме дневният памперс. На 2.4 -нощният. Започнах да правя опити да махам нощния, когато денем не ми се напикаваше и издържаше сравнително дълго. Първите 3-4 седмици го будех към 2-3 часа, за да се изпишка. Не ми е протестирал много, че го будя, по скоро го правеше почти на сън. После спрях и от тогава съм имала не повече от 5-6 фала. задължително изпишквам преди лягане и ако мога вечер ограничавам течностите, но не винаги се получава. Когато е пил повече вечер все още ми се случва да го будя нощем, за по-сигурно, но това е сравнително рядко. На обяд не ми спи от 2 годишен, затова нямам опит с обедния памперс.

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На 2г. махнах памперса за целият ден.Но за жалост още не сме се научили за през ноща слагам,а е вече голяма 3г.6м.Сега съм решила като се позатопли пролетта да махнем и нощният памперс.

# 4
По-голямата ми дъщеря беше приучена към гърнето когато започна да ходи. Не беше навършила и годинка. Нощният памперс го махнах малко преди първия й рожден ден. Разбира се, не й давах много вода преди лягане, а също така я научих да ходи на гърнето преди да легне. Имало е 1-2 инцидента досега, но вече не се е напишквала от...повече от година. Никога е съм я будила докато спи за да ходи на гърнето. Просто оставях гърнето в стаята й, да й е близо като реши да го ползва.

# 5
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Махнах нощния на 3 г и нещо..
Като спрях да давам вода  Embarassed, защото преди това пиеше по 200-300 г на вечер...
Успех!

# 6
  • Мнения: 491
Всяко дете е индивидуално и то само си показва кога. На 2 год.се спуках да пробвам и в резултат ми опика всичко. #Cussing out
На 2 год. и 4 мес. за една седмица махнах и дневния и нощния памперс. Явно тогава му е дошло времето и акъла.
Аз лично съм против на всяка цена да го науча от ранна възраст да ходи на гърне- тормоз и за него и за мен! cry

# 7
  • София
  • Мнения: 819
На 3 години беше, стана случайно, на морето, просто бяхме забравили да купим памперси през деня, окъсняхме с прибирането и така си и остана, фалове почти не е имало, освен когато е изяла половин диня сама ooooh! Не съм я будила нощем никога, ако й се пие вода или сок си става, взима си сама и пие, като се напикае сменям чаршафите и лягаме пак Peace Не съм я насилвала да го махам, въпреки че дневния махнах на 2 години като беше, по време на лятната ваканция, за 2-3 дни свикна. А и за всяко дете си е различно Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Малко преди да навърши две годинки махнахме нощния памперс.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
Махнах памперса и дневен и нощен на 2год и 4 месеца,той самия каза,че не го иска и това беше.
Имаше няколко нощи в които се е напишквал,но не го будя да пишка,само вечер преди лягане.

# 10
  • София
  • Мнения: 725
На две години махнахме и дневния, и нощния памперс.

# 11
  • Мнения: 228
Аз не мога да се похваля с такива резултати. Откакто се появи дъщеря ми синът ми категорично отказа да прави каквото и да е в гърне.... Вече истерясвам на тази тема и се превръщам в невротична майка, която нон-стоп тероризира синът си.

# 12
  • Мнения: 7 201
Кога - на каква възраст бяхте - и по какъв на4ин махнахте нощния памперс? На 3 г. махнах нощния.
Будихте ли детето да пишка в гърне през нощта? Да,будих го всяка нощ към 2 ч. докато свикне да издържа до сутринта.
Давахте ли вода по време на съня? Едновременно ли махнахте и памперса през дневния сън? Само през лятото и то по-малко.Дневния памперс го махнах година по-рано,т.е. на 2 г.

# 13
  • Мнения: 1 479
При големият ми син се получи много трудно,но ефикасно от раз на 2год.и 7мес.Не сьм го будила през нощта,не ми се е напикавал до сега.С по-по малкия тепьрва ми предстои и не знам.Вода давам,ако си поискат.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
От около месец е без нощен памперс. По-рано се напикаваше, като съм я оставяла без памперс. Сега от известно време не го напикаваше нощем и решихме да го махнем. Горе-долу съвпадна с махането на шишето. Сега пие по-малко течности през нощта. Не я будя, тя сама става и вика, че й се пишка.
Следобедният памперс по-рано го бяхме махнали.

Общи условия

Активация на акаунт