Сълзене от оченцето

  • 2 848
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте, мами!
Имам един такъв проблем- моята дъщеричка е на 50 дни, но от когато се е родила, едното й оченце постоянно сълзи. Питах педиатърката вече два пъти, но тя все ми отговаря уклончиво- нещо с каналчето на оченцето, нищо не можело да се направи сега. А секретът е жълтеникав и мазен, понякога дори не може да си отвори окото. Каза ми, да я почиствам с преварена вода, но няма промяна. Чудя се, дали се нуждае от лечение, да я водя ли на лекар? Имала ли е някоя от вас подобен проблем и какво направихте?

# 1
  • Мнения: 27 524
Имхаме подобен проблем. Почиствах с физиологичен разтвор. Отшумя след около два месеца. Направи алергична реакция от някакви сребърни чудеса, забравих им името, които им капват в очите веднага след раждането.
Ако не премине скоро, потърси друго мнение от друг доктор.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 233
Имах подобен проблем с дъщеря ми. Най-напред й взеха проба от секрета и се установи, че няма нищо. Слагахме и Fucithalmic и един единствен път Ciloxan. Учудващо добре й подейства масажчето на запушеното слъзно каналче, за два дена проблема се реши. Но накарай лекар точно да ти покаже как се прави, май леко се поглаждаше нослето надолу, точно в началото, при оченцето,   newsm78.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И ние имахме подобен проблем за 2-3 дни - промивах с физиологичен разтвор.

# 4
  • Мнения: 89
И при нас го има ,но вече е по-добре.Наистина може да е запушено слъзно каналче.Промивай с лайка- тампонче потапяш в разтвора с лайка и избърсваш от вън на вътре,само по веднъж от едната страна на тампона и веднъж от другата.На нас педито ни изписа капки за очи TOBREX.Най-добре отиди на очен лекар ,ако се притесняваш.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
родихме се с такъв проблем първо едното оче по-късно се отвори, после леко сълзеще и педито и изписа Фуциталмик, слагах но не помогна, заведохме я на очен оказа се запушено слъзно каналче, с близо 10 масажа и Офтакуикс-капки се оправи и повече от един месец нямаше проблем, но тези дни пак почна да сълзи и пак отидохме при очната този път изписа Тобрекс и Цилоксан и пак на масажи.
Потърси компетентно мнение, да не се усложнят нещата

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние до сега 2 пъти имахме този проблем!
Първо само с физиологичен и лайка почиствах но не помагаше и педи каза капки Тобрекс!
За 3 дни вс се оправяше!

# 7
  • Мнения: 750
Имеше скоро въпрос за сходен проблем. И ние го имахме, даже и сега продължава, детето ми вече е на 1 година. Трябва да почистваш окото и да масажираш в основата, където е слъзния канал по посока на носа. Иначе при нас капки Tobrin помагаха доста.

# 8
  • Мнения: 96
Моята мацка вече е по-голяма, но затова пък това и се случва все по-често. И ние капем Тобрекс, даваме хомеопатични и за няколко дни минава, после пак се връща. Мислехме, че е конюктивит, запушено каналче и т.н. Ще видим тези дни като отидем на офталмолог.
Знам обаче, че ако не се е отпушило каналчето се вземат мерки след годинката. Дотогава се предполага, че от само себе си може да се отпуши.
Ако секретът обаче е много и често се появява бих направила консултация с офталмолог по-рано.

# 9
  • Мнения: 96
Капките Тобрин са българският вариант на Тобрекс. При всички помагат. Поне временно. Само че твоето бебе е много малко и не знам дали може да се капят изобщо при вас.

# 10
  • Мнения: 32
Калоян имаше такъв проблем, дори му се подуваше клепача. Правих масаж на слъзното каналче /от основата на окото към нослето/, промивах с лайка, преварена вода, накрая капки Тобрадекс /Тобрекс/, кърма по 1-2 капки.......т.н. Искаха да му продупчват каналчето, но не се реших. Накрая някой ми спомена за урина. Детето се изпиша на памуче, избърсах му оченцето с него и се оправи. И аз не вярвах, но номерът стана. Опитай!

# 11
  • Мнения: 750
На моето бебе му ги изписаха на 10 дни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 185
И нашето положение е същото, но и с двете очички! Педито каза, че били тесни слъзни каналчета и каза да ги масажирам, за да може да излезе секрета и да се подобри положението, освен това капя Тобрадекс 3Х1, така вече 5 дни и като че ли има подобрение!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 83
Значи евентуално мога да пробвам с тези капки, т.е. не е много мъничка?

# 14
  • Мнения: 3 499
Да, имахме абсолютно същия проблем. Оказа се запушен слъзен канал. До 8-месечна я мъчехме с масажи, капки и преварена вода. Горкото дете беше получило тикове от тия тампони, с които постоянно й почиствах окото. Накрая й направихме сонда, процедурата трае 15 мин., с която й отпушиха слъзния канал и оттогава не сме имали проблеми. Моят съвет е да се консултираш с очен лекар. Твоето детенце е малко за такава процедура. В повечето случаи се оправя с масажи, но трябва лекар да ти покаже как се правят /разбира се, ако се установи, че се касае за запушен слъзен канал/. Не си самопредписвайте капки и не провеждайте самолечение, все пак това са очички. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт