Мами на близнаци помогнете-избор на педиатър

  • 1 144
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Мисля че вече е времето да се насочим към избор на педиатър. Търсих в здравния справочник, но е някакъв ужас и ми се иска да чуя препоръките на близнашките майки.
Имам чувството, че нещата ми убягват, затова моля, помогнете ми да се ориентирам. Как да избера добър педиатър за близнаци? След като го избера какво трябва да направя? След като се родят какво се случва? И най-важното, има ли мами в района на Западен парк, Люлин 7, Св. Троица, Кр.поляна, които да ми препоръчат техния педиатър?
Предварително ви благодаря за съдействието.  Hug

П.С. Забравих да уточня, че търся педиатър, който да подкрепя кърменето и късното захранване. 

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 14:07 от ilenze

# 1
  • Мнения: 3 336
За съжаление не мога да ти препоръчам педиатър, който да подкрепя късното захранване и също в тези райони, но искам да ти кажа за това, което става с педиатъра.

Избираш си такъв преди раждането, ВИЖДАШ СЕ С НЕГО, взимаш му телефона и се уговаряш да ви поеме / на мен ми се случи да ми откаже една педиатърка, защото имала много деца/. Като тръгнат да ви изписват от болницата, живот и здраве, звъниш още същия ден на педиатъра да дойде да регистрира детето у вас и да ви обясни как се гледат бебета ако ви е за сефте Mr. Green Той ще отговори на всичките ви въпроси и ще ви каже кога какви ваксини и консултации се правят.

Леко раждане и здрави бебоци  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 12 224
  Много е хубаво, че навреме си се ориентирала и търсиш подходящия педиатър. Аз постъпих по същия начин и съм много доволна от моята, само че тя е в Младост 4. Виж в кърмаческия подфорум в темичката за педиатри подкряпящи кърменето и късното захранване, дали няма споменат някои от твоя район.
  Подкрепата на педиатъра е много важна защото ти дава сигурност и увереност да продължиш с кърменето и не се налага да се лъжете или конфронтирате при захранването. Останалото Мишленце ти го е обяснила.
  Аз лично отидох и говорих с моята педиатърка още преди да родя и въпреки, че каза че подкрепя кърменето, на няколко пъти спомена дохранване, така че е трудно колкото и да са за кърменето да повярват че е възможно при близнаци. С подкрепата на форума и мамите обаче, се справих и педиатърката е доволна. Съвети обече от нея си признавам, че не съм искала. Достатъчно ми беше да не ми се бърка, да каже че не е нужно да се дава вода, за да запуша устата на бабите и да се съгласи да си захраня от шести месец, отново обаче както аз си прецених. Просто тя е наясно, че дава само насоки, а аз си имам идея какво да правя. Ако попитам разбира се за нещо по-конкретно ми отговаря. Доволна съм и че не предписва лекарства ей така.
  Успех, вярвам че след като търсиш ще намериш, а дори и да не успееш педиатъра все пак дава само препоръки, гледането на детето обаче е така както ти прецениш за правилно Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 67
mishlentze, Aila благодаря ви за отговорите и разясненията относно педиатъра. Става ми ясно, че по-добър педиатър от форума и от вас, майките, няма да намеря.  Laughing  Hug Ще се поразровя още, ще подпитам и познати, дано намеря някой като твоя педиатър Aila , който да дава насоките, но и да се вслушва в моето мнение.  Laughing
 

# 4
  • Мнения: 623
Нашата педиатърка е в център "МЕДИК", Красна поляна. Има дългогодишен опит с близнаци. Дотук всичко е  newsm10, много сме доволни.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 14:49 от didka_2

Общи условия

Активация на акаунт