Домакиня ли е жена,която не може да готви?

  • 13 917
  • 306
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Наскоро във форума четох за една майка,която споделя,че не може да готви и винаги си поръчват храна за в къщи ,или излизат навън за вечеря.Много се зачудих и се замислих:Може ли да се нарече домакиня жена,която никога не готви?Не е ли по-полезно в къщи да направиш една топла супа за децата си?Или нещо друго.И аз не знаех да готвя,но се научих в името на семейството и децата.Плюс това се чуствам ужасно горда ,когато нещо им харесва и хапват с удоволствие.Споделете мнения по въпроса,вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 340
По-добре поръчано по телефона и вкусно, отколкото домашно сготвено и отврат! Peace

Домакинстването не се изразява с едното готвене.
На теб ти е приятно да готвиш /и на мен ми е любимо от всички къщни неща/, но баба нпример обожава да глади, а майка ми да прави ремонти и подобрения у дома. Това не ги прави по-малко или повече домакини. Просто сме различни, това е.

# 2
  • Мнения: 2 556
Аз пък готвя всеки ден, но да ме нарекат домакиня би ми било обидно направо, като се има предвид колко друга работа върша.

На мен ми е по-спокойно и приятно децата да си хапват нещо приготвено от мен, затова и го правя. Уикендите са при баба си и там пак има кой да им сготви. Смятам, че който намира храненето предимно с готова храна за ОК, значи за него наистина е така и толкова. Всеки си има мнение, вкл. за това как да си храни децата.

Аз готвя откакто имам деца, те са ми вдъхновението, с мъжа ми сме били гаджета 5 години и не съм му сготвила повече от 2 пъти за този период.

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 351
  оффффф, това готвене  ooooh!
 Абе много обичам да готвя ама ако нямам никаква друга работа. А обикновено докато не блесна апартамента не се хващам с друго и не ми остава много време за готвене.
 И все пак мисля, че ДА домакиня е въпреки и да не може да готви. Ако къщата и е спретната, гвижи се за семейството си, посреща подобаващо гости

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Понятието домакиня ,за мен се свързва с жена която се грижи за домашния уют,чиста и подредена къща,изпрани и изгладени дрехи,вкусни ястия...........и т. н.......,с две думи жена ,която умее да съхрани домашния ,,дух,, на семейството.

# 5
  • Мнения: 4 290
Понятието домакиня ,за мен се свързва с жена която се грижи за домашния уют,чиста и подредена къща,изпрани и изгладени дрехи,вкусни ястия...........и т. н.......,с две думи жена ,която умее да съхрани домашния ,,дух,, на семейството.
Именно! Ако има храна на масата, вкусна и топла, едва ли има значение дали е сготвена от домакинята или от персоналът на близкия ресторант.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 127
На мен не ми харесва определението за жена, съпруга, майка = домакиня.
Ако семейството й е щастливо така - супер. Важното е всички да са доволни и  здрави.
Аз пък предпочитам домашно приготвените храни за децата, тъй като много често има неща, които не ми харесват в готовите. В
Но когато нямам време ядем полуфабрикати или взимаме храна от заведения или топлите витрини в магазините.

# 7
  • Мнения: 4 651
Ами сигурно това е едно от качествата на добрата домакиня. Ама на мен не ми е цел в живота да съм такава. Може би добра съпруга, дай Боже един ден и добра майка. Не обичам да готвя, да приятно ми е ако сготвеното стане добре, но само толкова. Готвя 3,4 пъти в седмицата и ще продължавам да готвя, защото не мога да си позволя нито да ми готви някой друг, нито да ядем всяка вечер навън.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мога да готвя, но не обичам да го правя. Затова и в повечето случаи избирам ястия, които да се приготвят бързо и с минимални усиля.
Това, което описвате за домакинята, на мен повече ми прилича на длъжностна характеристика на слугиня.
А кое е мъжкото на домакиня?
Когато и двамата работим, то и двамата се грижим за домакинството.

# 9
  • Мнения: 682
За мен думата "домакиня" не е синоним на "готвачка".

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
А трябва ли всички да са домакини?  Това ли е мисията ти в живота?  Tired
И ако това е твоята мислиш ли, че всички ги тресат същите "Радини вълнения"

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мога да готвя, но не обичам да го правя. Затова и в повечето случаи избирам ястия, които да се приготвят бързо и с минимални усиля.
И аз.
Готова храна не обичам да купувам и да поръчвам- съмнявам се, че е прясна и хигиенично приготвена, в повечето случаи е и по-малко вкусна от домашната. Но пък времето в кухнята за мен е загубено.

# 12
  • Мнения: 2 556
Аз пък се радвам да отделям време за готвене - важно е за децата. За сметка на това намирам за напълно загубено времето, в което чистя  Sick Мечтая един ден да се отърва от това задължение и тогава ще почерпя всички наоколо.

# 13
  • Мнения: 229
Ако имаш пари да даваш всеки ден за поръчки от ресторант, защо не? Но да уточня, че "ресторант" изключва KFC и тем подобни шитове.
Особено като имаш деца, трябва да е място, където има и готвена храна от типа мусака и топла супа.
Ако жената не работи обаче, не виждам какво й пречи да сготви и сама.
И аз не можех да готвя преди да се омъжа, но сега въртя всякакви манджи, при това много вкусни.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 479
Преди да се появят децата всяка вечер готвех на таткото специалитети.То бяха едни манджи,едни чудеса,и всеки ден различни.Откакто сьм по майчинство и по цял ден с 2-те сама,не ми остава вече време за изява на печката!Все по-често прибягвам кьм готова храна за в кьщи!

Общи условия

Активация на акаунт