Зеленчукови пюрета смеси, или с ориз... абе нещо съм объркана

  • 891
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Здравейте, сега да попитам :
Захранихме се вече от две седмици и повече даже със зеленчукови пюрета - хапваме Хип. Досега давам - картоф, тиква, морков, морков+картов, тиква+картоф и дадох веднъж и няма да повторя скоро карфиол с картоф (много му беше неприятно на милото). Сега съм взела спанак, но той е със сметана и не знам подходящо ли е; както и некви смеси зеленчуци с ориз.... абе сори ако въпросите му са глуповати.... нооо съм объркана леко.
А и от днес дадох и малко плодово пюре за следобедното хранене - ябълка. Чудя се кога мога да давам - кайсии, банани, праскови, ябълки с малини и боровинки.... когато си искам или снякои не трябва да се дават от рано???? А кога се въвеждат месните пюрета и как се действа с тях - директно цяло бурканче или пак по лъжичка две?
Сега храненето ни е:
7-7:30 - АМ
11ч. - АМ
14ч. - зеленчуково пюре и после давам и АМ колкото иска
17ч. АМ (а от днес и плодово пюренце)
20ч. - АМ
Кога да почна да давам и други неща (каша ли, кисел ли?) на храненето в 11ч.?

# 1
  • Мнения: 1 183
Такааа  Simple Smile , моя съвет е следния- не давай тези пюрета със сметаната(изчакай с тях поне до 7 месец),другите смесени зеленчукови можеш  Peace ,плодовото пюренце го давай м/у храненията а кашата(започни с оризова) можеш да я даваш в 17 ч.
Успех   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят Шош няма предразположения към алергии и въвеждах смело - месо към 7 месец без угризения! Давах и всякакви плодове от пюрета за съответния месец.
Каквото и да даваш, не забравяй, че бебето ти е още малко и истински се нуждае единствено от АМ! Другото е за да се запознава с различните вкусове.
Успех!

# 3
  • Мнения: 237
Със сметаната изчакай, след маслото и сиренето. Peace
С каша, например оризова (и после можеш да даваш зеленчуците с ориз) можеш захраниш в 11 часа и после прехвърли кашата в 17 часа. От плодовете всичко можеш да даваш, само изчакай с малините и боровинките.
Месо аз дадох в 8-ми месец. Захранвах с по 4-5 лъжички от готови месни пюрета, но сме с алергии и действам с всичко ново предпазливо.
Успех Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Сметаната в пюретата на Хипп не е истинска сметана,а крем на основата на АМ.Но все пак изчакай още месец с нея.Няма никакъв проблем да даваш от пюретата с ориз,оризът се води като една от най-щадящите храни за бебета,имай предвид само,че запича.
За плодовете-засега се придържай към обикновените плодове-ябълки,круши,сливи.Бананите,прасковите,кайсиите,боровинки,малини и т.н. са алергени и се въвеждат по-късно.С банан можеш да пробваш към края на 6-ти месец.След това полека-лека прасковите и кайсиите и то като за начало само от бебешки пюрета.Ягоди и т.н. типове горски плодове след годинката,както и цитруси.
Месни пюрета-аз като теб захраних на 5 м. и въведох месото на 7.Пилешкото,заешкото и пуешкото са много леки меса и се понасят добре.Количеството месо в готовите пюрета е около чаена лъжичка,така че без проблем можеш да дадеш и цяло наведнъж.
Кашите и киселите се дават следобед,на храненето ви в 5,смесвай наполовина каша,наполовина плодово пюре,така е по-леко.

# 5
  • Мнения: 27 524
Пюретата със сметана са принципно след 6-ти месец, според мен изчакай дотогава. Пюретата от неалергичните плодове са от 4-ти месец. От 6-ти са останалите. Така че банан, ябълка, круша може сега, останалите - след 6-ти. За месо на 5 месеца е прекалено рано. Най-рано след 6-ти, най-добре към 8-ми. Ти ще си решиш, де  Simple Smile Както и на 5 месеца не бързай да въвеждаш други, немлечни хранения. Може да започнеш следобяд с млечна, безглутенова каша.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сметана, плодови пюрета, месо - всичко е най-рано след 6 месец.  Peace

# 7
  • Мнения: 141

Сметана, плодови пюрета, месо - всичко е най-рано след 6 месец.  Peace


аз мисля по същия начин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт