Насилие в училище ???

  • 945
  • 8
  •   1
Отговори
 Гледахте ли преди малко репортажа по бтв. Как ще го коментирате???
Не разбрах само защо насилие и от кой. Това се случва ежедневно във всяко училище. Сестра ми е учител по музика и ми разказва какви ли не чудесии. Вчера една ученичка си запалила тетрадката в час. Сестра ми като се опитала да и направи забележка и се отговорило"Я, пъ тая к`во иска? Изчезвай, нямаш право да ми говориш така"  Накъде върви света се питам и какво ли ще е за нашите все още малки дечица?

# 1
  • Мнения: 5 577
какво е станало, изпуснах новините?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Хванах част от репортажа. Доколкото разбрах, коментираха насилие от учител върху ученици. То обаче е било провокирано от не по-малко (като интензивност, макар и не с физическа сила) насилие от страна на ученичките - в пети клас.

Това ми напомни да подхвърля на дъщеря си идеята, че учителят пред нея най-вероятно също като нас се прибира вечер при семейство, което го обича и в никакъв случай не е някой изрод, а човек. Та, нека си представя, че аз съм пред група ученици - какво поведение според нея е редно да понасям.... Ей така, за размисъл й го подхвърлих, профилактично....

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не се изненадвам от случилото се. Един клас от тийнове е правил номера за кой ли път, съвсем нарочно и в пълно съзнание на учителя в компютърната зала и накрая някой си е отнесъл шамарите.

# 4
  • Мнения: 299
Целенасочено е било, даже едно от дечицата гледаше към снимащия и се подхилкваше Confused

# 5
  • Мнения: 232
Ще има дисциплинарно наказание за учителя  Sadи за ученичката Peace,която се държеше така нагло и невъзпитано ,че ти се иска не да я пернеш, а #2gunfireЧудя се дали не сме виновни и ние,родителите.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледах репортажа. Учениците обясняваха, че съвсем преднамерено са предизвиквали учителя.
Изпадала съм много пъти в подобни ситуации, до шамари не се е стигало, но ми е идвало да ги плясна.
Останах с впечатление, че са го направили нарочно, за да могат да снимат и след това да станат известни в новините.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, и аз това си помислих - как така случайно някой си е извадил телефона и е снимал пак съвсем случайно точно в този момент и пак съвсем случайно се случва това с шамара.

# 8
  • Мнения: 1 938
Що за гаменско поведение, и то, на момичета???  Shocked
Ако гледам по телевията подобен клип, с главна героиня - дъщеря ми, лошо и се пише... #Cussing out
Интересно ми е как ли са реагирали родителите на тези момичета?

Общи условия

Активация на акаунт