Бисквити, глутен, сметана и още нещо

  • 3 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Привет опитни мами,
моля ви да ми отговорите на няколко въпроса \и да ме извините, ако има съвсем скорошни такива теми\

1. Чета, че към 8-ми, 9-ти месец някои дават бисквити сутрин. Кажете какви, някакви специални бебешки ли има?
2. Педиатърката ме съветва да започна да давам попара със сухар сутрин \на 8 месеца е детето\, на мен не ми е известно да има сухар без глутен, та кажете вие кога въведохте глутена и попарите \тези прекрасни закуски, от които имам толкова мил спомен  Twisted Evil ...\
3. В разни пюрета има сметана - откога е безопасно да се дава?
4. Масло, мляко - кое се въвежда първо или няма значение, може и едновременно?
5. Нощно пиене на мляко - има ли някаква пределна граница за това пусто нощно хранене? Моето дете все още се храни по два пъти на нощ, струва ми се бая ... А, и смятате ли, че нощното пиене на мляко може да доведе до упорит навик да се яде през нощта в по-късна възраст?

Това са всичките ми въпроси към момента накуп, много ще се радвам да споделите

# 1
  • Видин
  • Мнения: 685
Ще пробрам да ти отговоря на всички.
1. Бисквити има специално детски, но аз лично от седмица давам съвсем обикновенни.
2. Попари и аз мисля към 8-ми 9-ти месец да въведа, но ако не се лъжа в тези бисквити които давам има глутен. А относно сухарите съм чула, че е по-добре със препечени филийки, защото хляба е пресен. До колко е така не гарантирам Naughty
3. Нямам представа newsm78, но аз мисля скоро да пробвам
4. Мисля че няма значение кое е първо, но недей едновременно, ако направи някаква реакция няма да знаеш от какво е
5. Не смятам, че е проблем. Но ако искаш пробвай с вода, ако не иска не го насилай, така само ще страдате и двамата

Дано да съм помогнала

# 2
  • Мнения: 589
Разбира се, че си, благодаря.
Ще се радвам на още мнения утре.

# 3
  • Мнения: 5 940
1. бисквити  -  Има бебешки бисквити на Хипп и на Плазмон, вероятно и на други фирми, но тези съм виждала.
2 попара - Глутен въведох на седем месеца, малко рано, но така реших. Попара не давам, но определено, ако имаш желание вече можеш да предложиш на детето ти.
3. сметана-  След осми месец, според мен няма проблем, още повече, че ако говориш за сметаната в пюретата на Хипп, след много теми тук, стана ясно, че е основата й е адаптирано за бебета мляко.
4. масло, мляко -  -масло след седми месец може, мляко, което не е адаптирано, след година.
5. нощно пиене на мляко - Докато бебето иска, му давай мляко през нощта. Не смятам, че може да се създаде такъв навик, детският организъм има повече от всичко нужда от мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 683
Един запис да следя!
 Peace

# 5
  • Мнения: 589
Валери, много благодаря, нямах представа, че така стои въпросът със сметаната на Хип.

# 6
  • Мнения: 256
1 Аз давам обикновени бисквити "Закуска"
2 Попара съм започнала да давам от 7месец само че с препечен хляб
3 Сметана още не съм давала и мисля да изчакам още малко поне  да навърши 9месеца
4 Моята педиатърка каза че ще въведем млякото като навърши 10 месеца иначе се дава след 1г. но в крайна сметка както ти решиш Simple Smile
5 И ние ядем през нощта понякога повече от 2 пъти пробвала съм много неща,но нищо не помага търпение само ще се откаже.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 20:33 от rumi000

# 7
  • Мнения: 27 524
1. Чета, че към 8-ми, 9-ти месец някои дават бисквити сутрин. Кажете какви, някакви специални бебешки ли има? - има и безглутенови за след 4-ти месец, има и с глутен, има и обогатени с витамини и желязо. Но ако си захранила с глутен, по-добре взимай най-обикновени, бебешките са или супер безвкусни, или прекалено сладки.
2. Педиатърката ме съветва да започна да давам попара със сухар сутрин \на 8 месеца е детето\, на мен не ми е известно да има сухар без глутен, та кажете вие кога въведохте глутена и попарите \тези прекрасни закуски, от които имам толкова мил спомен  Twisted Evil ...\ - за сухар без глутен не знам, може би в някой диетичен магазин... но на 8 месеца може да въведеш глутена. Попара не съм давала. Глутен въведох към 8-ми месец.
3. В разни пюрета има сметана - откога е безопасно да се дава? - след 6-ти месец.
4. Масло, мляко - кое се въвежда първо или няма значение, може и едновременно? - нека не е заедно в един ден, но едно след друго - да.
5. Нощно пиене на мляко - има ли някаква пределна граница за това пусто нощно хранене? Моето дете все още се храни по два пъти на нощ, струва ми се бая ... А, и смятате ли, че нощното пиене на мляко може да доведе до упорит навик да се яде през нощта в по-късна възраст? - не, няма да доведе до никакви вредни навици. Бебетата се будят от глад, не от каприз. Храни си го докогато иска и се радвай, че пие АМ, много майки биха дали мило и драго за това. Синът ми ставаше да яде до година и половина.

# 8
  • Мнения: 237
1. На Плазмон мисля, че има и безглутенови бисквити. Купувала съм оризови бисквити от диетични щандове, безглутенови са. Аз давам сутрин за закуска пшеничен грис, овесени, ръжени, ечемичени ядки (след като захраних с глутен), царевичен грис, оризова каша, просо.
2. Глутен въведох много късно и се оказа, че моето дете не обича попара. Има готови безглутенови хлябове, от които можеш да направиш сухар при желание.
3,4. Сметана, мляко, масло - още не съм давала, заради АБКМ. Едновременно не се дават за захранване, с маслото е най-добре да се започне.
5. От нощно хранене моето дете само се отказа на 1 г. и 8 мес.
 

# 9
  • Мнения: 589
Благодаря ви, много сте изчерпателни   bouquet

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
1. Чета, че към 8-ми, 9-ти месец някои дават бисквити сутрин. Кажете какви, някакви специални бебешки ли има?  - има и специални бебешки, но аз съм давала само обикновени
2. Педиатърката ме съветва да започна да давам попара със сухар сутрин \на 8 месеца е детето\, на мен не ми е известно да има сухар без глутен, та кажете вие кога въведохте глутена и попарите \тези прекрасни закуски, от които имам толкова мил спомен   ...\  - ако детето е захранно с глутен- давай спокойно попара
3. В разни пюрета има сметана - откога е безопасно да се дава? - след 6 месец няма проблем
4. Масло, мляко - кое се въвежда първо или няма значение, може и едновременно? не е желателно да е едновременно, и двете можеш да въведеш след 8-9 месец
5. Нощно пиене на мляко - има ли някаква пределна граница за това пусто нощно хранене? Моето дете все още се храни по два пъти на нощ, струва ми се бая ... А, и смятате ли, че нощното пиене на мляко може да доведе до упорит навик да се яде през нощта в по-късна възраст? - нека си се храно детето щом иска - моя син не се хранеше нощем след 4 месец - просто не се будеше!

Общи условия

Активация на акаунт