Външни щори

  • 11 796
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 049
Някой от вас слагал ли е външни щори при вече поставена дограма, на която се отваря само по 1 крило. Чудя се как става, при положение че сме на 4-ти етаж newsm78. С алпинисти ли, що ли... Rolling Eyes Дано само не се наложи да избиват дограмата, че голяма разправия ще е после #Crazy
Приемам и предложения за читави фирми за външни ролетни щори   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 120
Няма значение на кой етаж живеете. Когато се налага се сваля стъклопакета от дограмата и по този начин лесно се монтират щорите. Повечето фирми взимат около 10 лв за това сваляне- като един вид застраховка, ако ви счупят стъклото.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дограмата не им пречи,те си имат нещо като скеле,монтират си го,излизат отвън и работят,няма значение от етажа.Нашите са на Теолино пласт,доволни сме.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 049
Дограмата не им пречи,те си имат нещо като скеле,монтират си го,излизат отвън и работят,няма значение от етажа.Нашите са на Теолино пласт,доволни сме.

Благодаря ти, Радост!
На Теолино адресът е пловдивски, в София работят ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 049
Няма значение на кой етаж живеете. Когато се налага се сваля стъклопакета от дограмата и по този начин лесно се монтират щорите. Повечето фирми взимат около 10 лв за това сваляне- като един вид застраховка, ако ви счупят стъклото.
Хе! Това не го разбрах със застраховката  Shocked, хем ти вземат 10 лв, хем ти трошат стъклото  Grinning Laughing

# 5
  • Мнения: 1 120
Няма значение на кой етаж живеете. Когато се налага се сваля стъклопакета от дограмата и по този начин лесно се монтират щорите. Повечето фирми взимат около 10 лв за това сваляне- като един вид застраховка, ако ви счупят стъклото.
Хе! Това не го разбрах със застраховката  Shocked, хем ти вземат 10 лв, хем ти трошат стъклото  Grinning Laughing
Хе, ако ти го строшат не даваш повече:) Дано не се случва. Един стъклопакет струва доста повече от тези пари.
Между другото за първи път чувам да се реди скеле за монтаж на външни щори. Ами ако сме на 14 етаж?!

# 6
  • Мнения: 8 999
Няма проблем да се сложат. Големият проблем идва после - с миенето на щорите, които са пред неотваряемите крила на прозорците! Внимавай какво правиш, че после може да си скубеш косите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
Няма проблем да се сложат. Големият проблем идва после - с миенето на щорите, които са пред неотваряемите крила на прозорците! Внимавай какво правиш, че после може да си скубеш косите.

Ох, премислям го този аспект, но сме с югозападно изложение. Сега през зимата като напече слънцето и вътре става 25-26 градуса, а за през лятото не искам да мисля! Само с вътрешни няма да стане  Thinking

# 8
  • Мнения: 8 999

Ох, премислям го този аспект, но сме с югозападно изложение. Сега през зимата като напече слънцето и вътре става 25-26 градуса, а за през лятото не искам да мисля! Само с вътрешни няма да стане  Thinking


И нашият хол е с такова изложение и миналото лято все пак оцеляхме /а нямаме нищо на прозорците, нито пердета дори/. Трябва да имаш предвид, че през лятото слънцето е по-високо в небето и няма да напича така директно, както през зимата. Дори е вероятно изобщо да не грее в стаите.
Ние сме решили да монтираме само козирки, които ще спрат дирекния поглед на слънцето към помещенията /става дума за около 1 час дневно/.
Помисли си добре, преди да прибързваш. Наистина външните ролетни щори са най-надеждният изолатор /имахме такива в стария апартамент, който си беше откровен запад, но не ме питай как ми бодеше очите мръсотията, която се наслои отвътре на щорите точно за 1 година/.

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ариана -Теолино пласт наистина са пловдивска фирма,мислех,че имат офиси и в София newsm78,защото са доста мащабни.
 И на нас средното стъкло е неотваряемо,имам проблем с почистването отвътре,една паяжина ме тормози,но трябва някаква четка с дълга дръжка да си купя,но незнам каква.Иначе много добре изолират щорите от студ,шум светлина.

Между другото за първи път чувам да се реди скеле за монтаж на външни щори. Ами ако сме на 14 етаж?!

Скелето си го монтират отвътре през прозореца,не отвън,правят си нещо като площадка с някакви опори,не  мога точно да го обясня.

# 10
  • Мнения: 2 431
Нашите щори ги сложихме едновременно с дограмата, така е най-добре. Зависи дали имате козирки, какви комарници имате. Най-добре проверете в съответните фирми.

# 11
  • Мнения: 575
baibibi е права. Това ме отказа и мен от външните щори. Въобще няма почистване и като ти се налепи мръсотията какво правиш...!?
Помисли си добре  Wink

# 12
  • Мнения: 3 036
Ариана,
Аз имах този проблем и една съфорумка ми даде идея със снимка.
Сега ще намеря и ще  ти предложа .
Ние ги поставихме на този принцип и не сбъркахме.

# 13
  • Мнения: 786
Побутвам... И аз съм пред дилемата външни ил вътрешни. Конкретно за стаята на детето, източно изложение е и е близо до училище, където шума става адски в междучасията и като имат физическо децата. Отделно си е център и шум има всякакъв.
И на мен дограмата ми е сложена и едното крило на прозореца не се отваря  newsm78 Хем искам да му осигуря някаква шумо- и топлоизолация, хем не знам с това почистване  Tired А и лятото като си смъкне щорите няма ли да става много мрачно в стаята..?

# 14
  • Мнения: 25
Ариана,
Аз имах този проблем и една съфорумка ми даде идея със снимка.
Сега ще намеря и ще  ти предложа .
Ние ги поставихме на този принцип и не сбъркахме.

....това ми е интересно и на мен - може ли инфо?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт