Бременна студентка и майчинство

  • 3 246
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте.
Искам предварително да благодаря на всички, които ще се опитат по някакъв начин да помогнат и да внесат яснота по въпроса.

Сестра ми записа магистратура в Софийски университет и е бременна, има и брак, ако това е от значение.
Въпросът ми е: какви са й правата относно майчинството, при положение, че няма никакъв трудов стаж? Ще получава ли някакви помощи, има ли въобще право на такива?

Надявам се някой да ми отговори подробно, тъй като аз нищо не разбирам, а тя няма достъп до интернет и се наложи аз да пусна тази тема.

Благодаря ви.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 362
Преди бяха по 100 лв на месец помощите в рамките на 1 година след раждането.Моята препоръка е ако може някъде да я вземат дори и фиктивно на работа да си плаща тя осигуровките  за да може да ползва майчинство 2 години.

# 2
  • Мнения: 750
След като няма стаж, венага да намери някъде работа фиктивно. Ако имате приятели с фирма, най-добре. Така ще получава до навършване на 9 месеца на бебето 90 % от заплатата, на която ще се води и след това 220 лв майчинство за две години. Ако не се води на работа някъде и няма стаж ще получава по 100 лв или колкото са станали вече в рамките на 1 година.
Това е горе-долу положението, както го е описала предната мама   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт