Кучегон ?

  • 6 387
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 114
Здравейте,

някой има ли такава джаджа кучегон ? Ефективна ли е наистина ?

Наскоро едва не ме заръфа един помияр и сега изпитвам ужас само като видя бездомен пес ...

# 1
  • Мнения: 606
  Чух, че ги спрели от употреба в пощите, защото карали кучетата да те хапят.  Joy

# 2
  • Мнения: 5 001
Нашата инкасаторка идва с такава джаджа.Прилича на фенерче.Кучетата само като я видят жената и се изпокриват  Joy .Каза,че издава някакъв звук,който ние не го чуваме...само животните и ги дразни.

# 3
  • Мнения: 46 492
Свекър ми и свекърва ми имат. Действа 50:50 според тях  Tired
Аз ходя със спрей в ръка, по-сигурно ми се вижда Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 11 114
Чувала съм че спрея не действа на кучета, изпробвала ли си го Никол ?

# 5
  • Мнения: 46 492
Не ме плаши, моля ти се  ooooh! Не съм го изпробвала, но се води специално против животни, надявам се наистина да е така  Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 11 114
Не ме плаши, моля ти се  ooooh! Не съм го изпробвала, но се води специално против животни, надявам се наистина да е така  Praynig

Имах предвид спрей за самозащита (човешки), не знаех че има специални против животни ....
Сега съм в дилема, спрей или кучегон.

# 7
  • Мнения: 5 001
Хора разни-мнения разни.....И аз имам такъв спрей дето е и за хора и за животни,но досега като ми се е налагало да се защитавам все не съм можела да го използвам спрея.Я вятър духа(ако пръсна ще се тръшна и аз),я не ми е в ръката.... ooooh! Затова смятам,че ако трябва аз да реша,бих избрала кучегона пред спрея.....

# 8
  • София
  • Мнения: 463
Майка ми ме помоли да и купя и разпитвах по оръжейните магазини и разни познати . Всеобщото мнение е ,че един (американски май беше) модел от 55лв е най-добър и действа безотказно. По -евтините не били съвсем добри (16-40лв), понякога действали ,понякога не. Така и не и купих на жената  Thinking

Ако някой намери добър модел на по-ниска цена ще се радвам да сподели.

# 9
  • Мнения: 606
  Аз съм пробвал с газов пистолет. В резултат го продадох. Сега имам нож и боен пистолет.

# 10
  • Мнения: 1 449
Напоследък имам усещането, ше броя на бездомните кучета рязко се е увеличил. Разхождат се цели глутници, изобщо нямат нашийници, че са минали през процедури по обезпаразитяване и кастриране... Пак излиза извън контрол работата... Дъщеря ми за 2 път я хапе улично куче, при положение, че обича кучета и не изпитва страх от тях. Писна ми вече! Незнам с какво да я "вооръжа"!

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Уф и аз имам спрей, ама я кучето, я аз се гътна  ooooh! Това дето е като фенерче по ми допада  Thinking
TheNMaster, можеш ли да я питаш вашата инкасаторка за цена, откъде и т.н. и дали върши работа  разбира се  Flutter

# 12
  • Мнения: 415
Имам един от оръжеен магазин, май е от американските.
На него пише да не се надяваш да действа на особено зли породи.
Също пише че ако кучето е глухо пак няма да подейства. Мисля че веднъж попаднах точно на едно такова. Друг път е действал но според мене какъв смисъл има да гониш по-кротките кучета. Останах с впечатлението че по-скоро се използват за дресировка отколкото за самозащита. Но аз си го нося, по-добре от колкото нищо.

zeFs защо не си доволен от газовия пистолет?

# 13
  • Мнения: 157
Изпитвам панически страх от кучета и това е добра идея за кучегона.Имам чувството , че ги привличам по някакъв начин.

# 14
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 830
запис при вас.
хапало ме е улично куче. изпитвам панически страх от уличните помияри.
пистолет май е добра идея. бих застреляла куче без да ми мигне окото пък нека после да ми дойдат защитници, екоравновесие или незнам какви си там #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт