За почитателите на диетите и .... алкохола.

  • 934
  • 12
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Днес попаднах на тази статия и реших да я споделя с вас.

"Елементарно погледнато, намаляването на теглото се случва тогава когато изразходените калории са повече от приетите с храната. Храненето не е просто смятане на калории. Типичен е и примерът с алкохола. Едно питие съдържа средно между 100 и 150 калории, което не е толкова много (ако е само едно). Проблемът не е в количеството калории, а начинът, по който действат точно тези калории. Само малка част (около 5 %) от изпититото количество се превръща директно на мазнини. По-голямата част се преработва в черния ни дроб в субстанция, наречена Ацетат, която има една главна функция - измества мазнините като "гориво" и по този начин почти напълно спира тяхното разграждане. Проведените изследвания по този проблем са доста кразноречиви: една малка водка, в която има едва 90 калории, подтиска процесите на разграждане на мазнините с 73% за няколко часа. Сами се сещате какво се случва, ако пием всеки ден. Просто една голяма част от денонощието се връщаме назад, вместо да напредваме.

Друг начин, по който алкохолът пречи на отслабването е като увеличава апетита. Доказано е, че след аперитива сме склонни да изядем значително по-големи порции. Те отиват само на едно място и то обикновенно е точно там, където не искаме, защото ацетатът бързо спира разграждането на мазнините, а многото калории от обилното хранене се оказват излишни и биват складирани. После се чудим защо нищо не се случва, хем ядем правилно, хем "сланинките" си стоят. Ядосването и евентуалната депресия не закъсняват.

Може би за мнозина последният ефект на алкохола, който ще опиша, няма кой знае какво значение, но тези от вас, които изпитват това приповдигнато чувство в края на тренировката, усещат се пълни с енергия почти до еуфория и спорта за тях е много повече удоволствие, отколкото задължение, ще разберат. Алкохолът намалява значително нивата на тестостерона. Наричан още мъжкият хормон, той е в значително по-голямо количество при мъжа, но присъства и в женската хормонална система. И при двата пола той играе важна роля за физическите възможности, най-вече за силата. Също така има силно влияние върху настроението и значително подобрява самочувствието. Намалените му нива водят до унилост, неувереност, малодушие, слабост, липса на тонус, намалено либидо, спадане на мускулната маса, увеличаване на подкожните мазнини - пълен пакет от всичко, което не искаме да ни се случи.

Изводът от казаното до тук е, че ако спортуваме редовно или сме на диета и искаме резултати, не трябва да пием често. Но не е задължително да се лишаваме напълно от алкохола. Той има и положителни страни - подобрява настроението, успокоява, помага ни да преодолеем някои задръжки и да общуваме по-лесно, намалява агресията, дори има и някои физиологични ползи от него. Тези негови достойнства се усещат повече, ако пием по-рядко. Така че за да сме във форма, но да не се лишаваме напълно от алкохола, най-добре да го оставим за специални случаи, редки специални случаи.
Дано съм ви била полезна Laughing

# 1
  • Мнения: 49
Ммммм, хубава статия - лично аз правя упражнения и винаги с вечерята изпивам 1 или 2 чаши червено вино

# 2
  • Мнения: 4 678
За да отслабнете-лишете се напълно-съвет Peace

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ммммм, хубава статия - лично аз правя упражнения и винаги с вечерята изпивам 1 или 2 чаши червено вино
и аз Mr. Green

# 4
  • Мнения: 56
Ммммм, хубава статия - лично аз правя упражнения и винаги с вечерята изпивам 1 или 2 чаши червено вино
Aферим Булка,
така те искам!Хубавото червено вино си е направо лекарство !Много полезности има в него!
Виното

# 5
  • Мнения: 61
 newsm78 абе не съм напълно сигурна,
чувала съм че ефекта от концентратите е обратно на това,
заради това и всички квартални алкохолици са "сухари"
с изключение на тези които наблягат на бирата

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
newsm78 абе не съм напълно сигурна,
чувала съм че ефекта от концентратите е обратно на това,
заради това и всички квартални алкохолици са "сухари"
с изключение на тези които наблягат на бирата

Тц, в грешка си. В алкохола се съдържат много калории ( празни калории ).
Алкохолиците са слаби, да, но те не сехранят почти  а употребяват доста алкохол.
А ние тук говорим по принцип. Не всеки, който употребява алкохол е алкохолик, нали Wink?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 052
А, бирата алкохол ли е? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 942
Откакто го спях, отслабнах.

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Откакто го спях, отслабнах.
Евалла маце, машаллла Mr. Green

# 10
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Ммм да, интересно инфо, което никак не ме радва. И се чудя защо не слабея. Лоша работа Confused

# 11
  • Мнения: 5 647
Ами аз вечер си пийвам 1-2 чаши бяло или червено вино, а когато съм на купон и повече...  Crazy

# 12
  • Мнения: 861
newsm78 абе не съм напълно сигурна,
чувала съм че ефекта от концентратите е обратно на това,
заради това и всички квартални алкохолици са "сухари"
с изключение на тези които наблягат на бирата
Алкохолиците са слаби, не защото пият, а защото не ядат  Mr. Green. А и да не забравяме, че когато един редовно пиещ стане алкохолик често той се напива от много малко количество.

Аз спрях алкохола заради режима, който спазвам в момента, но наистина с нежелание, защото когато пия изобщо не ми се яде и противно на това, което се пише-пила ли съм вечерта на другият ден кантарът винаги отчита по-малко  newsm78. Предполагам, че е защото не съм вечеряла, но така или иначе питието ми е помогнало да пропусна хранене.

Общи условия

Активация на акаунт