За колко време се адаптираха децата ви в яслите?

  • 1 132
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте, мами!
Искам да попитам колко време беше нужно на децата ви да свикнат с яслите - седмица, две, три...? Как се случиха нещата с яслите при вас и вашите дечица? Моето дете ходи на ясли от три дни - първият ден остана един час, вторият ден - 2 часа, а третият /днес/ - малко повече от три часа. И така постепенно би трябвало да свикне. Първият ден вероятно не е знаела какво да очаква и влезе смело, но после си е поплакала. А вторият и третият ден с плач влизаше в яслите, а на мен сърцето ми се късаше. И аз си поплаках доста. Мисля, че се е изплашила още първия ден и затова не иска да остава без мен. Обяснявам й доста, но тя е малка, почти на година и десет месеца, и може би не може да разбере всичко. Дайте ми съвети, разкажете ми!

# 1
  • Мнения: 1 049
Ще следя темата, че и на нас ни предстои след време... Само че, доколкото знам при нас (в Гм) прехода става по-постепенно. Децата остават сами без майка си чак като са готови за това, а не още от пьрвия ден. Пьрвия ден е 1 ч. но с майка си, която е там но НЕ участва активно и не се намесва. Ролята поемат вьзпитателките. После се увеличават часовете, но чак когато детето е готово майката излиза най-напред само до другата стая (ако детето реве да могат да я извикат). Ако не реве, на другия ден майката го оставя за малко и си трьгва като в случай на нужда се вика по телефона да дойде. При повечето мои приятелки така децата се адаптираха за около 2 седмици с минимално рев. Но все пак си е и до дете... Peace

# 2
  • Мнения: 2 821
Предполагам всяка ясла си има вътрешен ред за новопостъпилите. При нас се процедира така: Първата седмица детето се води след закуска и се взема преди обяда. Реално стои по 2-2.5часа. Втората седмица започва да се храни и да спи там. Моята дъщеря свикна за около месец. Имаше нощи, когато се събуждаше с рев. Сега в началото на седмицата много иска да ходи и във вторник-а вече неиска Laughing...
Пожелавам ви бързо адаптиране!

# 3
  • Мнения: 750
И аз ще се запиша, че и на нас ни предстои. И само като си помисля как не може без мен, ми се къса сърцето...

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да и на мен ми предстой и ми е интересно как ще се случи чудото,
да свикне,незнам защо имам предчуствие че ще има голям рев Cry

# 5
  • Мнения: 4 965
Еса свикна буквално за 2 дни.
Кика за около 2 седмици.
Сега обожават да ходят на градина.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 740
Според мен Дияна свикна за 2-3 дена, но по препоръка на лелките около седмица беше на 1/2 ден.
След като я преместихме в градината пак имаше един период на адаптация около няколко дена.

# 7
  • Мнения: 9 814
Кати свикна за около 2-3 дни, но за първи път я оставихме да спи там на 6-ия ден. Но всяко дете е различно. При нас имаше едно момиченце, милото 2-3 месеца всяка сутрин рев. Родителите му го спряха от ясла и сега в детската няма проблеми.

# 8
  • Мнения: 645
За три дни. Плака три сутрини само, докато разбере какво точно се случва. Тръгна на ясла на възраст 2г. и 3 мес. Две седмици беше само до обяд. След това започнах да го оставям по цял ден. Сега му харесва детската градина и понякога дори в събота като се събуди решава, че трябва да ходи там, защото го чакали дечицата.

# 9
  • Мнения: 1 193
Това ми е болната тема в момента  Sad
Киара, ходи на ясла(частна), преди да навърши годинка, и от 1-вия ден се наложи, да остане за цял ден. Мрънкаше малко сутрин, но после всичко беше наред. За жалост се разболя и после заминахме за месец и половина в провинцията. Бях се отказала да я пускам пак, но  я приеха в държавната. Реших да опитам отново. Ходи 3-дни до обяд, като обядваше там. Мрънкаше пак сутрин, разболя се бързо-бързо и остана в къщи цяла седмица. Сега от началото на седмицата пак ходи до обяд, не искала да обядва, пълнят ми бурканчетата  Wink Много ме озадачи изказването на една от г-жите, че имали доста деца и ще трябва да си я взимам на обяд, но не ми каза до кога е тази практика. Пък и в крайна сметка, нали и аз си плащам такса като другите семейства - за целодневно гледане. Нещо хич не ми е ясно и мисля да изкараме тази седмица по техните правила, пък другия понеделник, да видя кво ще ми кажат. Днес ми стана гадничко - отвори вратата на обяд, изкара Киара и ми вика "от сутринтта била мрънкала". Какво очаква да направя аз, нали те трябва да я приобщят към колектива. Вчера другата пък каза, че била спокойна. Съвсем се обърках и взех да си мисля, че проблема е в мен.
Малко дългичко и объркано стана, но си излях терзанията.
Забравих да пиша, че каката по погрешка я взеха направо в градината и сега затова се шашкам с дребсата.

# 10
  • Мнения: 3 929
Синът ми тръгна на ясла, когато беше на 1 г. и 11 мес. Ходи до обяд само първите 2 дена, после го взимах към 15,00 ч. Първият ден беше добре, защото аз изчезнах от погледа му, когато той влезе вътре и не можа да осъзнае, какво става. Но после...ужас! Свикна едва на третата седмица, без да плаче и да мрънка изобщо, но се разболя и всичко започна отначало. Така си боледува всеки месец, като общо взето ходи по 1 седмица, максимум 2, а после си е вкъщи. И всеки път свиква наново. Вече е свикнал, от септември досега са точно 5 месеца. Но има сутрини, когато се разплаква, не знам защо. Знае, че не го оставям, че ще се върна, но му става криво. Разбира се, всичко това, докато тръгна от яслата или докато той влезе в залата за игри.

# 11
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше на 2 г. и, въпреки че знаеше къде отива и при това сам беше изразил желание /защото сестра му в същия ден тръгна на детска градина и той се почувства пренебрегнат, че няма да ходи като нея на училище/, първите 3-4 дни разиграваше сърцераздирателни драми с протегнати към мен ръчички и извивайки жално "Мамааааааа! Мамаааааа!". Но госпожата ме увери, че точно две минути след като аз си тръгна, той забравял за разбитото си сърце и с ентусиазъм се заемал с игрите. В края на първата седмица вече го оставях за целия ден.

# 12
  • Мнения: 49
Ади тръгна на 1г и 4м и се адаптира много бързо - за 2-3 дни. В началото малко мрънкаше, но никога не е
ревала силно. Три дни я оставях до обяд, а на четвъртия вече спеше там. На нея просто много й харесва да е сред деца - и в яслата, и сега в градината не съм имала никакви проблеми, ходи си с желание.  Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 378
  Голямото ми дете ходеше сутрин за 2 часа около месец - от 9.30 до 11.30. После доста време - само до обяд. Сипваха ни обяда и следобедната закуска в бурканчета. Гледах бебето в къщи и така ми беше удобно. Започнах да го оставям за цял ден, когато само искаше - сядаше на масичката за обяд и не искаше да става.
 Ако разполагате с повече време, би могло да помислите за подобен вариант. 

Общи условия

Активация на акаунт