За плота (за готвене)

  • 826
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Имам един такъв въпрос - обръщали ли сте внимание, дали плота, когато е включен, загрява и от долу? Смятаме като си правим кухнята под плота да сложим съдомиялната и разстоянието между двата уреда ще бъде 2см. Тъй като съдомиялната няма да бъде вградена, то капака й най-отгоре е пластмасов и се чудим с мъжа ми, дали няма да й стане нещо на пластмасата, когато ползваме плота.

# 1
  • Мнения: 1 492
Хм, не съм се замисляла въобще дали нагрява и отдолу. Ще проверя по-късно какво е положението. Въпреки, че можете да сложите тънко парче дърво или ламарина върху съдомиялната, ама по-добре да се консултирате със специалист.

# 2
  • Мнения: 950
Ще съм ти много благодарна, ако провериш.  Praynig

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 823
Под моя плот за готвене е монтирана пералнята, но тя е за вграждане и няма пластмасов капак. Разстоянието е 3см (току що го премерих). Много пъти съм проверявала и винаги съм установявала, че не нагрява отдолу. Като питах едно време в Технополис, дали е възможен такъв монтаж, "всезнаещият" консултант ми каза, че е невъзможно. А аз вече почти година така си ги ползвам.
Твоят случай е малко по-различен заради капака... За сигурност може да сложите един лист минерална вата или огнеупорна плоча, май етернитова ще свърши работа newsm78.

Според мен обаче, не би трябвало да имаш проблем Wink

# 4
  • Мнения: 8 999
Под моя плот е разположена фурната. Изобщо не ми пука дали загрява. Непременно ли трябва пералнята ти да е под котлоните?

# 5
  • Мнения: 1 492
Пробвах - не нагрява изобщо отдолу. Така, че действай смело. За по- сигурно си сложи нещо между тях. Акси е дала някои предложения.

# 6
  • Мнения: 950
Благодаря ви много за бързите отговори.

Под моя плот е разположена фурната. Изобщо не ми пука дали загрява. Непременно ли трябва пералнята ти да е под котлоните?

Кухнята е малка и няма как да разположа по друг начин уредите.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Не нагрява. Аз съм проверявала. Първоначално и аз така мислих да слагам пералнята, но после остана шкаф. На моя приятелка обаче е точно така- пералнята и е под плота и не е за вграждане- няма никакви проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 426
под моя плот, по-точно половината е съдомиялната, НО ИМА ЕДИН ПРОБЛЕМ КОЙТО ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДВИДИ - сензорното управление на  плота (което е всъщност цялата философия на плота) се оказва над миялната (тя е за граждане). Та това чудо пречеше да се постави в 2,5-3см кухненски плот защото подпираше - решението беше, вадене на горен капак на миялната (в момента е на изолация само) и кухненски плот от 5см (май беше) за да може да се вгради туй нещо. Всичко си работи без да си пречат вече 4г. - и двете нагряват.
 - другото решение беше да си сменя плота с управление от другата страна, ама не исках, защото не е моя грешката.
При теб ако миялната не е за вграждане тия 2см няма да ти стигнат, виж дали управлението на котлоните колко е дълбоко.

# 9
  • Мнения: 491
Под моя плот са ми приборите и не награвя

# 10
  • Мнения: 950
под моя плот, по-точно половината е съдомиялната, НО ИМА ЕДИН ПРОБЛЕМ КОЙТО ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДВИДИ - сензорното управление на  плота (което е всъщност цялата философия на плота) се оказва над миялната (тя е за граждане). Та това чудо пречеше да се постави в 2,5-3см кухненски плот защото подпираше - решението беше, вадене на горен капак на миялната (в момента е на изолация само) и кухненски плот от 5см (май беше) за да може да се вгради туй нещо. Всичко си работи без да си пречат вече 4г. - и двете нагряват.
 - другото решение беше да си сменя плота с управление от другата страна, ама не исках, защото не е моя грешката.
При теб ако миялната не е за вграждане тия 2см няма да ти стигнат, виж дали управлението на котлоните колко е дълбоко.

2 см е разстоянието между съдомиялната и долния край на плота за готвене, но за всеки случай пак ще го проверим.

Общи условия

Активация на акаунт