търся гастроентериолог по здравна каса -Варна

  • 1 196
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,
имам направление за гастроентериолог,защото детенцето се изхожда на 4-5 дена ,но педиатърката ми даде телефона на д-р. Георгиева,която преглеждала във военна болница.Обадих се там,но дават часове за 18.03, а направлението ни е за февруари.Имате ли координати на други лекари работещи със здравната каса?

# 1
  • Мнения: 1 081
Темата ти по принцип не е за тук, но Миглена Георгиева е страхотен специалист...Ако имаш възможност и не искаш да чакаш до март, посети я в частния център за детски болести на ул. Гурко, тел. е 611116, ако не се лъжа. Прегледа е 20-30 лева някъде, но няма да ги дадеш напразно, уверявам те.

Иначе Д-р Ванкова, в 5та Поликлиника, до у-ще Елин Пелин е детски гастроентеролог, работи със Здравната каса, мисля понеделник и вторник й бяха часовете, на първия етаж й е кабинета, но аз лично съм много по-доволна и благодарна на Георгиева. Ванкова не е в час с тенденциите за дълго кърмене и късно захранване, и като нищо може да ти изпише плодово пюре от сини сливи след 2рия месец, барабар с бифидус бактериите...за съжаление...Но пък може да идеш там, за да не ти изтече направлението.

Други детски гастроентеролози няма, мисля, във Варна.

# 2
  • Мнения: 15
Аз вчера се регистрирах и не знаех къде да си пусна въпроса!Благодаря много за информацията и се извинявам за това ,че съм объркала форума!!!

# 3
  • Мнения: 95
И аз съм за с двете ръце за д-р Георгиева. Мн добър специалист!!!!!!

# 4
  • Мнения: 115
И аз съм за д-р Георгиева. А това е GSM-a и 0899074268 ако не го е сменила.

# 5
  • Мнения: 15
Вчера бяхме на преглед при нея и ни постави диагноза -псевдозапек.
Изписа ни бифидус и течен парафин,който много ме притеснява!!!
Обясни ми,4е ако се задави докато му го давам може да се разболее лошо,а той се задавя дори,когато го кърмя,много често.
Незнам какво да правя, за сега отлагам даването му,но ако не помогнат другите неща.........

# 6
  • Мнения: 1 081
Теди, колко ти е голямо детенцето? това с течния парафин много доктори го изписват, но аз лично не посмях да дам на Мартин...Бифидус(АЦ-Зимес, предполагам) помага, и мисля, е достатъчен. Мартин също беше с псевдозапек, но от АБКМ(от една единствена бутилка АМ в родилния, дето съм я изтървала, че още си я влачи алергията). Аз много бях усърдна с масажите на коремчето, и промених моя начин на хранене, заради кърмата. Е, отмина, слава богу:) ама течен парафин  newsm78

# 7
  • Мнения: 15
На 3 месеца става в четвъртък!И аз не смея да му дам на Юлиян.Бифидус на капсули води се хранителна добавка,изписаха ни по половин капсула 2 пъти на ден.Днес му дадох първата капсула и за сега е добре,но от сряда не е акал.Препоръча ни и сок от круша на хип и това дадох днес и чакам резултат!За нашия запек незнам каква е причината не е ял досега нищо различно от кърмата.А аз от както забременях внимавам какво ям.Внимавах за консерванти(колкото е възможно),никаква кола и кафе,после за коликите-ядях много малко неща,минаха коликите, дойде запекът-спрях шоколада по препоръка на педиатърката,пия сокове от круши и ям сини сливи,а за маслини не помня от кога не съм си помисляла:)

# 8
  • Мнения: 1 081
Теди, псевдозапекът е доста често срещано явление при много изключително кърмени бебета. Докторите казват, че не е нормално, но пък в чуждата литература пише, че не вреди. Често причината  е недостиг на кърма за бебето-то плаче, не ака, майката си мисли, че има колики и запек. Кърми на поискване! Странно ми е това за сока-това си е захранване, и ефектът може да е само разстройство от новата храна, но пък регулиране на тракта-едва ли. Аз не бих дала сок...Бъди по упорита с масажите на коремчето и притискане на крачетата към коремчето, продължавай с твоята диета, и ще се оправят нещата лека полека. Само не прибягвай до мушката, термометри, води от овесени ядки и разни други бабини отвари и деветини...Ще видиш, че със захранването съвсем всичко ще се оправи-има бебета , които по 10-15 дни не акат, и са ок:)

Успех:)

# 9
  • Мнения: 50
tedy06 не се сгрешила, че си отишла при д-р Георгиева. Наложи се и ние да я посетим самоче по обратния повод - разтройство. Изписа милион прахчета, аз направо се уплаших но въпреки това ги давах по схемата, която ни беше дала цял месец. Бях разпитала за д-р Георгиева и чух само хубави неща. От тогава да чукна на дърво Славена (5 месеца) се изхожда редовно.

Преди да получи разтройство малката се изхождаше трудно, през ден. Пробвала съм и термометър и мушкато, кде става, къде нестава.  desiteam е права масажирай коремчето и го притискай леко с коленцата й и ше се получи.

Моя приятелка детенцето и е също само на кърма и за нея беше нормално, че ака през 4 дена. Есествено беше ходила при специалист.

# 10
  • Мнения: 15
Със сигурност бебето не е недохранено,качва по 1,300 на месец.А колики нямаме от 1 месец,между храненията е спокоен,явно кърмата му стига.Като се изходи е в голямо количество,значи го задържа по някаква причина.
Днес е шести ден стискайте палци най после да напълним памперса.

# 11
  • Мнения: 1 081
Теди, щом е спокоен и качва килограми-въобще не се тревожи!!! Масажи и усмивки, това е:)

# 12
  • Мнения: 15
 Grinning Благодаря за съветите!!!Вече съм и по-спокойна - вчера към 10 акахме и днес пак към 9:)

# 13
  • Мнения: 2 477
Аз също съм доволна от др.Георгиева-много е адекватна.Ние също сме със запек от 5-я месец.Изписа ни Биотикс,1 месец-Дуфалак и 1 месец течен парафин.Сега сме вече на течния парафин и резултат има -акаме по 2 пъти на ден.Аз съм се консултирала и с друг гастроентеролог-др.Атанасова от терапията и тя също потвърди за течния парафин.Така 4е смело-помага Hug

Общи условия

Активация на акаунт