Някой знае ли нещо за хемангеома?

  • 1 623
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Когато Никол се роди имаше едно червено петънце на главичката(в косата)което все още си го има.Педиатърът каза че това е хемангеом и по принцип не пречел,и когато стане към 2 годишна може да се махне с корикостероиди.За кортикостероидите сам чувала че са вредни и имат странични ефекти(както всички лекарство).Някои знае ли нещо повече за хемангеомите и кортикостероидите?Моля помогнете ми! 

# 1
  • Мнения: 1 820
никой ли не знае нищо по вапроса Sad

# 2
не се притеснявай за хемангиома на детенцето си, моята дъщеря също имаше и то доста голям беше, но постепенно
той сам се заличи. Досега няма никакви лоши последици.
Кортикостероидите не знам и не съм чувала да са вредни, но все пак трябва да се консултираш с лекар.

# 3
  • Мнения: 469
Тук има информация по въпроса.
Не се притеснявай,ще се оправи Hug

# 4
  • Мнения: 5
И моята племенница има на главата.Появи се когато нямаше и месец,скоро ще става на годинка.Хемангеома порастна до едно положение и спря.Няма да мога да обясня медицинските термини,но сестра ми ходи при подходящи лекари и и обясниха че това не е изобщо опасно стига да се внимава като се вчесва.А за лечението което споменаваш според мен го забрави,чух доста неприятни последици от него.Един ден този хемангеом става като една по-голяма бенка.Изобщо няма място за притеснение.И сестра ми беше доста обезпокоена,но после разбра че е  било напразно. Hug

# 5
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Има различни видове хемангиоми, тези които нарастват прогресивно за кратко време се оперирват задължително. Препоръчвам д-р Стефанова в Пловдив, именно тя оперира дъщеря ми като беше бебе. но щом вашия не нараства ще е най-добре да не го барате, след време може и сам да се махне. Все пак последната дума имат лекарите, тук във форума само споделяме като препатили. Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт