Проблем с крачетата(стъпването)

  • 2 489
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Здравейте, много се чудих къде да пусна темата и не е тук място, моля модераторите да я преместят.

Синът ми е на 3 г. от много време (поне от 1 г.) съм забелязала, че стъпва с пръстите на краката на вътре, както се карат ски с върховете на вътре(моля за извинение не знам как се нарича).
Не знам може и да си втълпявам но ми се струва, че се увеличава.
Говорила съм и с педиатъра и с ортопед.
Ортопеда(д-р Драганов, говорих с него без да е видял детето, когато водих сестра му при него) каза, да не му позволявам да спи по корем и да си сяда на крачета като е на колене.
Педиатъракта каза, че може да обувам обувките обратно, да дърпали крачета на страни.

Има ли някой изправял се пред такъв проблем?
Моля, препоръчайте ми и ортопед за случая. 

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Моля, отиди на нормален ортопед, прехваления Драганов си пее едно и също и не си дава зор да вниква в конкретния случай.
Детето като ходи босо как стъпва?
Има ли добре оформен свод? Криви ли си глезените навътре?

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Синът ми (здраво дете е) има същия проблем, вече е почти на 3, има го откакто е проходил и с времето става по-незабележим. Съветите при прегледа бяха същите плюс операция, ако е това му пречи по някакъв начин. Д-р Янакиев нарича тази походка : "Ален Делон", защото актьора е ходил по този начин Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
firebird,  срам ме е да си призная, но не съм обръщала внимание на глезените, но по-скоро не. Обикновенно съм много впечатлителна.
Походката му поняокога все едно е наакан.
Мисля че са му добре сводчетата 

ljuboznatelna, по-скоро гледката пречи на мен, той не го забелязва, аз понах да му показвак как дори да стъпва.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Добре е да се консултираш и наживо с ортопед, в нашия случай изкривяването беше само долу, на стъпалото, а може да бъде в колената или горе. Моят син никога не е ходил като твоя Rolling Eyes Свода се оформя до четвъртата година, а е много вероятно ти да не видиш проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Накарах го да се съблече и да ходи към мен, за да видя как стъпва бос, и да ли си върти в коляното.
Май не, но е по-незабележимо кривенето на ходилото

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 22:21 от Desem

# 6
  • Мнения: 549
И моят син като проходи стъпваше така. Ужасно вървеше, но с годините това се подобри. Сега е почти на 6. Забелязала съм , че много зависи от обувките, когато е с по-стабилни обувки, които обхващат добре глезена и са с по-дебели подметки, походката му е по-добра.

# 7
  • Мнения: 495
Като проходи моята дьщеря забелязахме,че стьпва с лявото краче навьтре/изкривяваше го стьпалото/ и оттам куцаше и го замяташе.то не бе снимки,консулти.Снимаха всяка част на л.крак.Тогава д. невролог каза,че л.крак е по-кьс с 1 см,но ние не повярвахме.Мислехме,че не го мери правилно.И така започнахме масажи.Оправи се и ги спряхме.мина време и пак започна да куца.Хаиде на гимнастика.Това продьлжава няколко год.Тя сега е на 6,5г.При всяко спиране на рехаб.,нещата се врьщат в предишното си сьстояние.До мин.год.,когато пак за почна да стьпва накриво и този пьт случихме на добьр ортопед.За това време се оказа,че е развила сколиоза,вследствие от наистина по-кьсият крак.Сега носи стелка в л.обувка и прави лечебна гимнастика.казват,че има подобрение.Но това отнема год. и трябва да се наблюдава.Пиша това,евентуално да го имаш впредвид Desem.Детето е малко и този проблем е поправим.При адекватно решение и помощ.А това,което ти е казала педиатьрката според мен е краино глупаво и   не         е в неината компетентност.Бьди спокоина.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Проблемът може да е на много места, затова отиди в Горна баня да го прегледат.
Аз съм с късно открита луксация (на 10 год) и също съм стъпвала с пръстите навътре като дете.

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми кривеше леко крачетата навътре, не беше много видимо, но си личеше по обувчиците. Водихме го при Драганов (за друго, всъщност той ни отбеляза кривенето), каза ни същите неща (но Яни спеше по корем надупен - дупето дигнато нагоре и наистина сядаше понякога върху крачетата). При нас съветите на Драганов помогнаха и за оправяне позата на спане и за походката, вече не криви краката. Но е хубаво да заведете самото дете на преглед, може и в Горна баня да идете, така ще имате и второ мнение.

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И дъщеря ми стъпва така, в момента е на 1,7г. водих е в Бургас на лекар нищо не откриха. Утре ще пътуваме до Сфия и там да явиди ортопед. Походката  е меко казана "ужасна" много е нестабилна имам чувството че като ходи  всеки момент ще се спъне и падне. Вмомента седя и плача защото съм си въобразила че става въпрос за някаква неоткрита навреме луксация или  нервномускулно заболяване и ще се наложат операции или нещо лошо ще ни кажат. Голяма песимистка съм чак се ядосвам сама на себе си, винаги си мисля наи лошото.  ПожелавамВи успех и дано е нещо безобидно. А относно смяната на обувките съм питала двама ортопеди ими казаха че е пълна глурост.

Общи условия

Активация на акаунт