mami daite savet

  • 1 363
  • 25
  •   1
Отговори
Nie sme po4ti na 8m.Imame golqm problem sas spaneto.Malkata zaspiva kam 24-1h.kam 4h se sabujda izpiva si mlqkoto i se zapo4va edna igra 3-4h.no iska da igraq i az sas neq.Ako e ostavq v krevat4eto e edin rev edno 4udo.Sled tova zaspiva pak za 2-3h i otnovo sa6tata rabota.Denem spi 1h i buduva 5-6 4asa.Ve4e se pobarkax ot tova bezsanie.Maika mi sega e tuk ta tq se zanimava s neq za da pospq,no ne iskam da mislq kato si zamine.To i zabite ni ma4at no s taq igra po no6tite neznam.Daite savet kak da e nakaram da spi.Predvaritelno blagodarq.

Ние сме по4ти на 8м.Имаме голям проблем със спането.Малката заспива към 24-1ч.към 4ч се събужда изпива си млякото и се запо4ва една игра 3-4ч.но иска да играя и аз със нея.Ако е оставя в креват4ето е един рев едно 4удо.След това заспива пак за 2-3ч и отново същата работа.Денем спи 1ч и будува 5-6 часа.Ве4е се побарках от това безсъние.Майка ми сега е тук та тя се занимава с нея за да поспя,но не искам да мисля като си замине.То и зъбите ни мъ4ат но с тая игра по нощите незнам.Дайте съвет как да я накарам да спи.Предварително благодаря.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 16:24 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Опитай да я държиш будна през деня максимално дълго време и да се уморява от игри. Друго не се сещам.

# 2
  • Мнения: 30 961
Случват се и такива работи. Търпение, ще премине. Ако можеш не се заигравай през нощта, а се успивайте по някакъв начин- песни, люлеене. Смени режима на спане, слагай да си ляга по-рано вечер. Успех.

# 3
Slagala sam e po rano no se budi kam 24h i sa pak igri do 3-4h.Denem ne spi mnogo.Ve4e neznam,6te se pobarkam.Izglejda se naspiva barzo za6toto se budi s usmivka i zapo4va edno barborene.Luda rabota.Dano da e samo period i da premine po barzo.

Слагала сам я по рано но се буди кам 24ч и са пак игри до 3-4ч.Денем не спи много.Ве4е незнам,ще се побъркам.Изглежда се наспива бързо защото се буди с усмивка и запо4ва едно бърборене.Луда работа.Дано да е само период и да премине по бързо.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 07:36 от Vivi

# 4
  • Мнения: 256
Моята кукла също е много ранобудна колкото и да я приспя сутринта в4:30-5:00 е станала Вечер също се буди изпива си млякото и заспива отново,но понякога сме стояли будни 1-2 часа.Търпение! Добре че има баби.Опитай да го измориш,друго не помага Confused

# 5
  • Мнения: 5 940
Синът ми, откакто навърши четири месеца, не е имал нощ, в която да не се буди и да иска компания за час-два. Какво ли не правих, не помогна. Майка ми разказва, че и аз съм била същата до двегодишна възраст. Примирих се, даже със съпруга ми се научихме и ние да се будим към четири, готови за игри  с бебока.

# 6
  • Мнения: 814
Опитай да я държиш будна през деня максимално дълго време и да се уморява от игри. Друго не се сещам.
И аз така бих направила, но бъди упорита - имаме едно познато семейство, които така бяха обърнали режима на малката - денят в нощ, нощта в ден. Много е кофти за родителите, затова търпеливо се опитай да не й даваш да спи денем. Упех  Peace

# 7
  • Мнения: 113
И ние сме в това положение, но спокойно всичко ще премине с времето. Повече игри денем ще помогнат.

# 8
  • Мнения: 77
И ние бяхме така за около месец, но много по-зле. Събуждаше се към 1-2ч. през ноща и после заспиваше в 9-10ч. сутрина  Crazy . Беше кошмар, а и баби нямаше  Tired Затова опитай се да държиш детето будно през деня и да се уморява от игри, просто няма друг начин. Постепенно ще се оправи  Peace трудно е и трябва търпение. Успех!

# 9
  • Мнения: 232
 И ние имаме проблеми със съня, но денем.Казвах си, че така поне ще заспи вечерта по-рано,но е точно обратното. Ако денем е спало добре и вечер заспива раничко. А при по-малко сън то е изнервено и не ще да спи.

# 10
  • Мнения: X
Единия вариант е изобщо да не я слагаш да спи през деня - казваш, че спи по един час, другият е по-трудния, но по-резултатен.
Ако леглото и е във вашата стая, слагаш я, казваш и, че мамам ще спи и си лягаш. Ще бъде тежко - рев, хълцане, тръшкане, но трябва да издържиш. Тя ще те вижда, така, че всичко ще е въпрос на инат. Може да отнеме и час. Така няколко дена и най-малкото ще си прави нещо в леглото сама, без да е необходимо да си играеш с нея. Хубаво е децата да знаят, че нощем се спи и толкоз. После ще те разкарва я за вода,  я за мляко, я да и прочетеш нещо, я да и донесеш играчка, да поседиш при нея..........все пак не е сама, че да я е страх. Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 433
Спокойно[/size] всичко ще се оправи Hug
Казвам го от личен опит защото и ние бяхме в същото положение за около 3 месеца.Но след като поотрасна малко и започна да се движи по активно и да се изморява повече през деня съвсем естествено започна да спи и през нощта.Иначе преди това беше една игра посред нощ и едно бърборене.....Казваш че сега е н почти 5 месеца което значи че още не е започнала да седи и да пълзи,което ми говори че още няма как да се измори изчакай още месец и нещата ще се оправят от само себе си Hug

# 12
  • Мнения: X
Спокойно[/size] всичко ще се оправи Hug
Казвам го от личен опит защото и ние бяхме в същото положение за около 3 месеца.Но след като поотрасна малко и започна да се движи по активно и да се изморява повече през деня съвсем естествено започна да спи и през нощта.Иначе преди това беше една игра посред нощ и едно бърборене.....Казваш че сега е н почти 5 месеца което значи че още не е започнала да седи и да пълзи,което ми говори че още няма как да се измори изчакай още месец и нещата ще се оправят от само себе си Hug
Точно Simple Smile И ние бяхме така, но периода отмина и нещата се нормализираха Peace
Спокойствие и търпение Hug

# 13
  • Мнения: 114
ние сме нямали такъв проблем. дано, както казват др. момичета, скоро да отмине  bouquet
баща ми разказваше,че брат ми е бил нещо подобно. оставяли са го сам в стаята. той теве в кревата, баща ми от др. страна на вратата. когато се събудел през нощта(тяхното легло не се виждало от креватчет на бебето) започвал да си играе и реве- те не мърдат.след като се измори заспивал. тази мъка траяла 2-3 седмици. след това заспивал веднага и не се будел.
успех и използвай майка си пълноценно докато тя е навита да помага  bouquet

# 14
  • Мнения: 508
Единия вариант е изобщо да не я слагаш да спи през деня - казваш, че спи по един час, другият е по-трудния, но по-резултатен.
Ако леглото и е във вашата стая, слагаш я, казваш и, че мамам ще спи и си лягаш. Ще бъде тежко - рев, хълцане, тръшкане, но трябва да издържиш. Тя ще те вижда, така, че всичко ще е въпрос на инат. Може да отнеме и час. Така няколко дена и най-малкото ще си прави нещо в леглото сама, без да е необходимо да си играеш с нея. Хубаво е децата да знаят, че нощем се спи и толкоз. После ще те разкарва я за вода,  я за мляко, я да и прочетеш нещо, я да и донесеш играчка, да поседиш при нея..........все пак не е сама, че да я е страх. Успех!
ТОЗИ СЪВЕТ ПОДКРЕПЯМ ИЗЦЯЛО.

Общи условия

Активация на акаунт