Цветовете с които рисуват вашите деца

  • 3 377
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте всички! Моля споделете, с кои цветове рисуват децата ви. Моята дъщеря използва основно черното и за разнообразие кафяво. всичките ми опити да  обърна вниманието и към другите цветове са с краткотраен резултат.  Ако и кажа да ми нарисува слънце  например, ще се ориентира към жълтото или оранжевото, но ако я остава просто да си драска веднага топи четката в черното /и с флумастерите е така и с пастелите пак така/.  newsm78  newsm78  newsm78

# 1
  • Мнения: 999
Аз забелязах че дъщеря ми не обръща внимание с какъв цвят рисува, за нея е важно да си драска и много си се радва на рисунките.
Всички хора си имат вкус и предпочитания, така и твоето детенце. 

# 2
  • София
  • Мнения: 2 708
Чела съм, че цветовете, които избират децата са свързани с емоционалното им състояние, червеното, оранжевото и жълтото означавали много щастие и радост, тъмните цветове били знак на разстройство.
При дъщеря ми зависи с какво рисува, ако е фулмастри е основно розовия цвят, ако е боички - синьо

# 3
  • Мнения: 162
Мисля ,че няма повод за притеснение.Всичко ще си дойде на мястото с възрастта.Малкия ми син също не подбира цветовете важного е да драска с нещо.Но големия вече 7 годишен се справя добре.

# 4
  • Мнения: 967
Не мисля, че трябва да се притесняваш. Наистина черното е малко депресантски цвят, но за нас възрастните. За децата черното е просто цветът, който най-ярко се откорява на белия лист и за това предпочитат него. Остави я да порасне малко и тогава прави психоанализа на база цветове.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Не мисля,че трябва да се тревожиш от тъмните цветове с който рисува детето ти.Да вярно,че цвета показва емоционалното състояние на детето и тъмните цветове говорят за депресия,Но
не мисля че това е показателно за толкова малки деца.
 Наскоро госпожата в градината се изказа компетентно по въпроса и дори сподели,че прибрали всички черни моливи,пастели и т.н.
 Смятате ли че всички деца са в депресия или емоционален срив ,не вярвам.Аз съм учила малко психология и съм правила въпросния цветови тест,но смятам че децата избират тъмните бой защото оставят по ярки следи и рисунката е по ясно.Естествено говоря за деца с нормално поведение,защото има изключения за които е нужно преглед при специалист.

# 6
  • Мнения: 9 052
 Wink може би трябва да пратя малкия при специалист, zа9отот любимия цвят му е роzовия  Joy ако не си облечЕ роzовата жилетка не иzлиzа  Joy може и оранжево или червено ... може и жълто . Другите цветове не са му по вкуса много zа дрехи.
Рисува основнос със същите роzово, оранжево, червено , жълто, светло zелено . На тъмните не обръща много внимание.
В яслата правили някаква игра с цветни шалове и моя насъбрал ВСИчки червени  Laughing и на момичетта оставил иzбора на zелени, сини и др.  Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 И Марти си пада по розовото,и по лилавичкото също,но не тъмно а точно като за момичешка рокля.Обича и филмите за Барби и като порасне иска да стане майка.Всичко това за мен е нормално.Ако искам мнението на госпожата им ще трябва и аз да се замисла за специалист.Дааа,ама аз не питам.

# 8
  • Мнения: 1 520
Аз забелязах че дъщеря ми не обръща внимание с какъв цвят рисува, за нея е важно да си драска и много си се радва на рисунките.
Всички хора си имат вкус и предпочитания, така и твоето детенце. 

Нещо такова е и при нас със синковеца.
Рисува с всички, по-скоро към каквото посегне.
После ги сменя. Обикновено на листа тропва от всички цветове.

Чувала съм, че има значение кой цвят избират, свързано е точно с емоциите.
Има значение и как разполагат образите на картинката. Сестра ми има една книга-учебник за това, все се каня да я прегледам по-основно.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
Мисля, че още е малка и няма за какво да се притесняваш. Някои от рисунките на Дияна в началото също бяха в по-тъмни цветове.
До миналата година беше влюбена в лилавото, от много светло до прекалено тъмно. Всичко в този нюанс. Сега е на вълна розово, червено, оранжево. Но е минала през всички нюанси на дъгата. Миналата седмица я водих на рисуване, учителката каза, че имала въображение. Щом го има, хич няма да я закачам с какви цветове рисува Simple Smile

# 10
  • Мнения: 24 467
Здравейте всички! Моля споделете, с кои цветове рисуват децата ви. .....  newsm78  newsm78  newsm78

Големият е фен на червено/ синята тонална противоположност. Малкото умира за жълто.

# 11
  • Мнения: 9 052
ей едно от мненията ми иzчеzна  Sad

# 12
  • Мнения: 230
И в предучилищната и в основното у-ще все ми правеха забележка, че рисунките ми били много тъмни. А определено нямах стрес и проблеми - напротив беше ми много готино.
В предучилищната госпожата беше приятелка на нашите и си правех каквото искам. В училище също беше купон, непрекъснато се оплакваха от моята дисциплина - говорила съм, смяла съм се, тичала съм и тн. Лично аз много се дразнех, когато ми обяснаваха, че небето трябва да е синьо, тревата зелена и прочие. Чичо ми ме успокояваше, че художника така го е видял, демек аз и значи е така както съм го нарисувала.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма нищо депресантско в черното и кафявото.
 Обяснението е много по-просто - черен контур на бял фон дава най-добър контраст.
А за обясненията за детските рисунки - това е много сложна и субективна работа. Не се гледат толкова цветовете, колкото какви са контурите, каква е перспективата в рисунката, вижда се и колко напреднало е детето във фината моторика. В много общи линии може да се направи някаква съвсем обща преценка за възприятието на детето и способността му за представяне на някаква действителност или илюзия върху белия лист.

# 14
  • Мнения: 1 753
Дъщеря ми също рисува предимно в черно, тъмно лилаво и кафяво. Може би е заради контраста, не знам...  Thinking Като видях темата реших, че има някакви определения за избора на цветове и се заинтригувах, защото и аз се позамислих, защо Ани избира толкова тъмни цветове.

Но пък иначе обича шарени дрехи. Колкото по-шарени толкова по-добре  Mr. Green Обича шноли на главата си и рошави опашки, отново колкото по-рошави и изчанчени, толкова по-добре. Ако има нещо щръкналко над веждите - чудесно  Grinning Така че мисля, че цветовете за рисуването не се избират заради настроение или някаква емоция. Просто повече й харесва на белия лист черния цвят.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт