Двигателни умения на бебе на 6 месеца

  • 7 943
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета моят син е както се вижда от лентичката на 6 месеца той е изключително спокойно дете , като бяхме на консултация при педиатърката му миналата седмица тя каза че бил с изостанали двигателни умения но на мен не ми се вярва и затова бих искала да се допитам до вашето мнение, освен това му изписа невробекс по 1 таблетка на ден давах му 3 дни но ми се стори изнервен и го спрях.
За яснота ще се опитам да обясня какво прави той : обръща се от корем на гръб сам, от гръб по корем с помощ, сега се опитва и сам но стига само до средата тоест застава легнал на една страна , опитва се да пълзи засега неуспешно но си повдуга дупето и се измества леко назад и настрани, когато го взема в мен и седна се изтласква на краката си сякаш се катери по мен.
Моля бихте ли споделили какви двигателни умения са имали вашите дечица на тази възраст.
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 1 008
 Потърси и второ лекарско мнение. Така,както го описваш за мен детенцето си е нормално,но аз не разбирам. Ние сме на 8 месеца и още не се опитваме да пълзим. А на 6 месеца какви двигателни умения трябва да има? Да танцува ли,какво ли?

# 2
  • Мнения: 176
 Преди 20 дена и ние бяхме със същите способности по отношение на обръщането!Така излиза че и ние сме с нарушена двигателна активност?Всяко дете е различно!А как е с играчките?Успявали да се обърне към играчката, държили ли я в ръка,играе ли си с нея и дрл такива?Защо не я попита за кое по точно е изостанал,че чак витамини му изписала?

# 3
  • Мнения: 3 376
Според мен си е много добре детето!

Моя син на 6 месеца имаше горе-долу същите умения,обръщаше се сам,стоеше седнал,включително и в количката,но май даже не е правил опити да пълзи.На си спомням много вече Stop

Не се предоверявай на педиатрите,това е моя съвет.

# 4
  • Мнения: 521
Ами с играчките е добре според мен когато ги докопа ги държи с двете ръчички хапе ги поднася ги до устата , даже когато го храня с пюрето на обед ядем с 2 лъжици едната е за мен да го храня другата той сам си бута в устата и чака да пусне манджа Simple Smile

# 5
  • Мнения: 176
Щом държи играчките и се заиграва с тях е добре.Според мен няма за какво да се притесняваш и при моя син беше същото ,а и като го гледам не мисля че има някакъв проблем.Бъди спокойна ако има нещо ти сам ще го почувстваш. Peace

# 6
  • Мнения: 655
Не се притеснямай, всяко дете е различно. Важното е, че се опитва, което говори за упоритост и съвсем скоро ще се обраща съвсем сам. те лекарите това им е работата-ако не ни кажат нищо си мислят, че ще решим, че не стават за нищо, за това плашат майките.

# 7
  • Мнения: 1 685
 ooooh!тези хора вече се чудят какво да измислят.и аз ще те посъветвам да заведеш детето при друг педиатър Hugпоне да си спокойна

# 8
  • Мнения: 1 264
Моят син до 8-месечна възраст изобщо не искаше да се обръща, в никоя посока. Не пълзеше. Това упражение го научихме едва след като проходи. На седем месеца искаше да ходи, ревеше да го вдигна да седи прав и правеше първити опити да движи крачетата. Проходи в 10-тия месец, започна да се изправя сам на 11месеца, после се научи и да пълзи. Сега е фурия.
Казвам всичко това, за да те успокоя, че детето е добре. Всяко дете е индивидуално. На мен педиатърката непрекъснато ми повтаряше, че "вече трябвало да се обръща", да съм му помагала и да съм го насърчавала. Да, ама детето не искаше, плачеше всеки път, когато започна да правя опити да направим упражнението.
Изведнъж като го видя педиатърката да стои стабилно на краката си (на 7 или 8 месеца беше), реши пък, че се развива по-бързо.
Няма бързо и бавно, всяко дете си е индивидуално според мен!

# 9
  • Мнения: 521
А относно седенето седи облегнат без да го подпирам отстрани с възглавници няколко минути и само ако види играчка пада нарочно сам по корем да я стигне иначе седи и даже гледа телевизия и понякога даже се навежда напред без да е облегнат за няколко секунди
Много ви благодаря за отговорите явно наистина педито не си дава сметка че не всички деца са еднакви

# 10
  • Мнения: 357
На нас на 3 месеца ни казаха, че сме назад двигателно, въпреки че правеше много повече неща от други познати бебета, тогава и на невролог бяхми и тя искаше още тогава да се обръща от гръб по корем  Shocked и така го изкараха все едно е някакво идиотче  Close - дойде кинезитерапевт и ни показа упражнения разни - правихме ги и педито беше вече доволна  Crazy а сега той сам се обръща от гръб по корем, вдига крака, яде ги, седи за по малко( и той се плъзга надолу като твоето по някое време), опитва да пълзи и какво ли още не и то още от края на 4 м.  , но съм сигурна, че педито никога няма да го похвали, нито ще отчете това, ще намери друго за да ме притесни - все така се получава. А тези неща децата си ги учат - дали е рано или късно - те си определят ... Аз например никога не съм пълзяла, а съм проходила на година и половина , пък сега спортувам  Peace   Успокой се и все пак ако се притесняваш поговори с друг педиатър или направи като мен - повикай кинези вкъщи и те си знаят работата, но при теб не мисля че е нужно нищо от това  Hug

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 61
Моето дете е на 6 месеца и 7 дни и прави точно толкова, колкото и твоето дете. Започна да се обръща за първи път точно когато навърши 6 месеца. До тогава лежеше като залепено на леглото. Все още не сяда, но се опитвам да му развивам мускулите на гърба и умението да пази равновесие като го слагам седнал и леко го прикрепям и хващам когато се катурне напред или на страни. За една седмица упражнения има голям напредък, днес седя няколко пъти за около 10 -15 секунди сам. И той се опитва да пълзи , когато обаче му придържам краката за упора. нищо му няма на детето. Каква пък е тази педиатърка, да те стряска, че даже и хапчета да ти изписва.
Моята племенница е на близо 4 години  е най-живото и енергично дете, а като бебе нито се обръщала от гръб по корем и обратно, нито е пълзяла. Майка за това си мисли че моето дете е свръх развито физически, а не е така, защото има наистина деца, които на неговата възраст сядат стабилно и др., но тези неща са индивидуални - някои прохождат на 11 месеца, други на 1г. и 3 месеца.
Хич не се притеснявал, нормални са ни децата.

# 12
  • Мнения: 491
Тези педиатри..... Mr. GreenМоето дете скоро започна да прави опити да пълзи,какво означава,че не е добре развито???
Има деца,които не пълзят и не обичат да стоят по корем....
Бъди спокойна

# 13
  • Мнения: 1 900
А педиатъра ти защо смята, че детето изостава в двигателното си развитие? Обяснили ти? Какви са неговите доводи?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 550
Първо всички бебета са различни. Не можеш да сравняваш. Второ - ако не вярваш на педиатъра - просто потърси второ мнение. Иначе само ще се тормозиш без адекватен резултат.
Конкретно по въпроса на 6 месеца синът ми се изправи сам в леглото, като се хвана за пръчките.

Общи условия

Активация на акаунт