Колко мляко трябва да изпива 11 месечно дете вечер?

  • 5 591
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Момичета, искам да ви питам какво количество мляко давате на децата си вечер? Марти не е от лакомите деца/ едва си изяжда яденето през деня/ и вечер до преди седмица пиеше по 230 мл вода с 8 л. АМ /НАН 2/ и 2-3 лъжички бисквити Плазмон, дотогава първото му хранене беше в 5 ч. Постепенно почна да си измества храненето към 4.30 - 4 ч. Събужда се, давам вода, но не се успокоява, разсънва се, плаче и се успокоява само с мляко и така тази нощ "закусва" в 3.40 , което вече ме кара да мисля, че вечерното хранене не му е достатъчно и почнахме да даваме по 250 мл. вода с 9 л. мляко. Исках да ви питам дали мога отсега да премина на млякото,което се води за след 1 г. / той ще я навърши след около 3 седмици/ и дали е възможно да него засища вече НАН 2? Исках с вас да се консултирам как и по колко мляко пият децата, да не би да му разширя стомахчето с такова количество мляко? Благодаря ви предварително за отделеното време за отговор!  bouquet

# 1
  • Мнения: 137
Пие Нан при заспиване към 8,30 часа със 7 лъжици. После към 12-1 пак, и сутринта към 6 ч. Можеш да преминеш към другото мляко, трите седмици не са от съществено значение.

# 2
  • Мнения: 118
Nora, колко е голямо детето ти и след яденето ж 6 ж колко часа след това хапва?  Hug

# 3
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Моето момченце е на 1,6 г. и все още си хапва мляко посред нощите - около 2-2.30 часа - 200мл. мляко и към 7часа - пак мляко около 170 мл.
Следва лека закуска към 10 - плод  , обяд - 13 часа    , следобедна закуска -кремче , кисело мляко с бисвити  или плод , вечеря - около 19 часа и след баня  преди заспиване - около 230-240 мл. мляко  това е режима и количество , които детето само си оределя - аз само следя и откликвам при нужда .Ние сме на Нестле Джуниът да уточня.

Започнах да давам това мляко , след като навършихме 1год ,и 2 месеца . Дотогава бяхме на Аптамил .  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 488
Аз правех така:
Преди заспиване - колко иска (и до 450 гр. е стигала).
Нощем, ако иска - пак.
Временно е, децата минават през такива периоди, в които имат нужда от повече, никога не съм се притеснявала, това беше и съветът на педиатърката.

При София Плазмонките действаха доста разяждащо, повишиха й апетита до небето  Laughing може и при твоето дете да е така, спри ги и виж дали няма да спре да се буди нощем.

Млякото за след годинка не е по-засищащо, според мен  Peace

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
остави книгите и теориите.
Аз си хранех синчето до близко 2г. нощем. САМ се отказа... Просто спря да се буди за хранене и толкоз. Няма драми, няма рев, няма насилие.

# 6
  • Мнения: 118
Никол, явно на моето дете Плазмонките му действат разсяждащо само няколко часа след приема Simple Smile През деня, явно заради никненето на зъбките трудно хапва. Но ще пробвам съвета ти, само дето ме е страх, че още повече ще огладнее, катомлякото е без бисквити Simple Smile

# 7
  • Мнения: 137
Nora, колко е голямо детето ти и след яденето ж 6 ж колко часа след това хапва?  Hug

На 11м. и половина е. Следобяд яде следобедната закуска, към 7 -7,30 манджата. Но не храня педантично по график.

Голямото ми дете към година и нещо премина към две хранения д мляко, после пиеше само сутринта и на 1г. 7 месеца се отказа сам въобще от адаптираното мляко. Никога не съм мислила да лишавам децата от него, наистина сами да си решат до кога ще имат нужда от него.

# 8
  • Мнения: 106
МОята дъщеря и тя се събужда нощем да яде....Към2-3....различно...
А по принцип вечер нуждата от храна е по-голяма.Давам и към 220-250 мл. мляко Фризовом....

# 9
  • Мнения: 118
Благодаря на всички за отговорите! Ще си храня детето, катое гладно, ще изчакам още малко, за да минем на следващото НАН 2 мляко и ще пробвам бискви Winkтките да махна, да видим как ще е

# 10
  • Мнения: 2 960
Моят син  е на почти 11 месеца/има още десетина дни до точното навършване на 11 месеца/.Вечер в 20.30 хапва АМ ХИП 2/седем лъжички/ ,с лъжичка -две Плазмон-общо количеството 240-250 мл. става. Това го засища до осем сутринта.. НЕ СЕ СЪБУЖДА ДА ЯДЕ -но той от новороден не яде нощем  Сутрин-..закусваме малко след 8.00,Обядва в 12.30,следобедна закуска около 17 часа......после може но не винаги към 19.00 супичка и после АМпреди заспиване.
За сега действа -в смисъл заситен е и не се буди от глад нощно време.

# 11
  • Мнения: 200
Според мен трябва да смениш млякото , докато пиехме фризолак имахме същия проблем едва изкарваше 2 часа , откакто  сме на хип 2 всичко се нормализира . Сега почти на 10 мес. пие 150мл.вода с 5 мл. АМ вечер и се събужда около 6 ч. Използвам да попитам и аз -какво количество мляко на ден приемат вашите деца?

# 12
  • София
  • Мнения: 593
Ние след 15тина дни ставаме на 11м.Вечер към 7,30ч. давам 120мл. с 5 л. АМ обаче и една каша на Ганчев "Лека нощ" и на сутринта ядем към 8ч. Hug
Като малка много се будеше през 2,5 часа за ядене от 6м. мина на 4 хранения и малко след това почнах с тези каши та до днес.

# 13
  • Мнения: 492
Ние доскоро също  се събуждахме вечер да се храним, а не беше пила мляко през нощта откакто стана на 3 месеца.  #Crazy Но вече от седмица й давам половината супичка от кухнята с едно сухарче към 19-19,30ч. и после като заспива към 21,30-22ч й правя 240мл вода с 8 лъжици Аптамил. Понякога го изпива, друг път не, но започна да се събужда към 7-8ч.

# 14
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ние ядем така:
08:00 АМ Фризовом 150 мл. вода с 5 л. Ам
12:00 ЗЕленчуково/месно пюре
16:00 каша или кисело мляко с бисквити или едно бурканче Лека нощ
20:00 АМ 150мл. с 5л. мляко
Между храненията давам плодове
От 01.март сме на кухня и сигорно ще променим храненето така:
сутрин АМ,на обяд второто от кухнята,след обяд десерта от кухнята,вечер Ам,а супата ще видя кога да я давам.Докато си пие АМ няма да и го махам сутрин и вечер Naughty

Общи условия

Активация на акаунт