Какво освен каша да дам следобед

  • 973
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
От няколко дни замества следобедното кърмене с каша.До сега съм дала два вида,но кашата си е каша независимо с какъв плод е.Затова искам да попитам какво друго давате следобед. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
В момента основно кремчетата от кухнята,но преди имах 2 вида каши и ги въртях,поне веднъж в седмицата варях елда или кисел.Правех количество за 2 дни,така че се осигуряваше разнообразие.Всеки ден кашата или крема бяха смесени с различен плод или плодово пюре.Правила съм и бисквити с АМ и плод.

# 2
  • Мнения: 999
Можеш да даваш кисел. Аз го приготвях с А.М. и царевично нишесте и слагах няколко лъжици плодово пюре.

# 3
  • Мнения: 280
В момента правя кремче от една пасирана ябълка с 2-3 обикновени бисквити.Няколко пъти седмично давам и банан.Не се вижда на каква възраст е детенцето ти.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Бисквитки плазмон с плодово пюре, отскоро почнах и кисело мляко да давам..има една каша безмлечна на Нестле "нежни фибри" става страшна с киселото мляко/ама май вие сте малки за кисело мляко, на едната линийки излиза 2 м 25 дни на другата 7 месеца че е бебето/Нали не искаш да заместваш хранене на 2 месечно бебе?/Понякога давам на ХИП дуетите извара с банан, извара с манго и ябълки...а както и готови каши в бурканчета на ХИП, Нестле  и Сънвал...Пробвах да дава  овесени ядки с плод...ама нещо моята мома не ги хареса...

# 5
  • Мнения: 378
   Плодово пюре с извара, ориз или овесени ядки съм давала, понякога и кисел. Зависи от това, колко е голямо детенцето.

# 6
  • Мнения: 4 242
Винаги давах плодове следобед, дали смесени с каша или просто пасирани.

# 7
  • Мнения: 48
Нещо не ми се получава линийката.Стели е на 7 месеца и 3 седмици.От известно време му дава по малко кисело мляко колкото да си куса и от 2-3дни му въвеждам глутена.Мога ли да му давам бисквитки с кисело мляко?

# 8
  • Мнения: 630
На тази възраст за следобедна закуска давах плодов шейк -50% плодово пюре и 50% АМ. каша ядеше най-много 2 пъти седмично.

# 9
  • Мнения: 378
  Щом като замествате кърмене, е подходящо да давате млечна оризова каша и плодово пюре - отделно или смесени. Понякога може да давате плодово пюре с ориз и плодово пюре с извара, след като я въведете. Може да разнообразите оризовата каша с каша от елда или просо - смесени с плод и по-нататък - с малко масло и обезсолено сирене. Също и кисел от царевично нишесте и плод.
 Мисля, че това е достатъчно като разнообразие .
 Глутен е подходящо да въведете с овесена каша. Тя е разхлабваща и не е подходящо да я давате едновременно със сливи и круши. Може да я давате с пюре от ябълки или ябълки и моркови. След това може да въведете и пшеничена каша.
 С кисело мляко не бързайте. Препоръчва се да се дава към годинката. Изчакайте поне детенцето да стане на 10 - 11 месеца.

# 10
  • Мнения: 2 837
Плодово пюре или банан.

Общи условия

Активация на акаунт