Пилешка супа

  • 9 283
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Една много лесна и вкусна рецепта за пилешка супа.

Свапява се пилешкото месо(аз сварявам цяло пиле и после използвам само бялото месо). Прецежда се бульона и в него се пуска фиде. Като се свари фидето се застройва с 1 жълтък, кисело мляко(3-4 супени лъжици) и сока на 1/2 лимон. Добавя се напязаното месо и се поръсва обилно с магданоз. По желание се добавя парченце масло.

Да ви е сладко.

# 1
  • Мнения: 6 711
Благодаря Hug
Точно мислех да питам за пилешка супа!

Имам едно цяло пиле и си мислех да направя пиле с ориз и пилешка супа Grinning

Един въпрос: нямам фиде под ръка, може ли ориз? newsm78

И още: при сваряването на цялото пиле, слага ли се сол или се вари само във вода?

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:40 от ЛУРДЕС

# 2
  • Мнения: 254
ами според мен няма да е добре с ориз имайки впедвид вкуса на супата, по добре с някакви макарони

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз добявам морков, картоф, магданоз, понякога пиперка, 4е дори и домат стърган, подправки и лук! затройката е при мене яйце с пр. мляко!

# 4
  • Мнения: 315
аз добавям морков, картоф, магданоз, понякога пиперка, 4е дори и домат стърган, подправки и лук! застройката е при мене яйце с пр. мляко!
newsm10само застройката ми е с кисело мляко

# 5
  • Мнения: 1 352
Лесно, вкусно  и здравословно!
Дано се публикуват повече такива рецепти!

# 6
  • Мнения: 5 001
Дами,ето цяла тема за пилешката супа,който иска повече идейки....   bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230194.0

# 7
  • Мнения: 812
Една много лесна и вкусна рецепта за пилешка супа.

Свапява се пилешкото месо(аз сварявам цяло пиле и после използвам само бялото месо). Прецежда се бульона и в него се пуска фиде. Като се свари фидето се застройва с 1 жълтък, кисело мляко(3-4 супени лъжици) и сока на 1/2 лимон. Добавя се напязаното месо и се поръсва обилно с магданоз. По желание се добавя парченце масло.

Да ви е сладко.
ще я пробвам  bouquet

# 8
  • Мнения: 100
Звучи много добре и сигурно става много вкусно.
На мен напоследък пилешката супа все не ми се получава както аз искам, може би защото слагам домати.
Следващия път ще я направя по тази рецепта. Peace

# 9
  • Мнения: 6 711
И при мен супата стана супер Peace Не бях слагала лимонов сок друг път, а той наистина придава чудесен вкус  chef  bouquet

# 10
  • Мнения: 577
 newsm10   Съгласна съм с всичко.Но моята хитринка е,че не ми харесва да има лук супата.Но пък той придава и своя специфичен аромат.Когато -варя пилето с водичката и солчица-слагам и 1 глава лук цялата/разбира се обелена/.След като извадя пилето за да обезкостя/зависи от мръвката която съм сложила/махам и лука.Той вече си е пуснал аромата и сокчето,което има достатъчно за да увкоси бульона. yes

# 11
  • плевен
  • Мнения: 44
Мили мами,досега само чета във форума,но реших да ви предложа две рецепти за пилешки супи по-нетрадиционни.Надявам се да ви харесат.
курбан чорба от пиле
а също и:
супа от пиле саламур

# 12
  • Мнения: 6 711
Но моята хитринка е,че не ми харесва да има лук супата.Но пък той придава и своя специфичен аромат.Когато -варя пилето с водичката и солчица-слагам и 1 глава лук цялата/разбира се обелена/.След като извадя пилето за да обезкостя/зависи от мръвката която съм сложила/махам и лука.Той вече си е пуснал аромата и сокчето,което има достатъчно за да увкоси бульона. yes

И аз така правя пилешката супа и крем супите - главата лук я слагам цяла, за да си пусне сока и после я хвърлям.   chef  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
Правила съм пилешката супа и с фиде и с ориз. Съвсем не е толкова лош вкуса с ориз.
За макарони не съм се замисляла, но и не мисля да пробвам.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз съм слагала макарони , когато нямам нито фиде, нито ориз, а и ме мързи да отида до магазина  Blush 
Супите ги правя с много зеленчуци - чушки, моркови, корен от целина, магданоз. Понякога слагам и картоф. Изобщо за мен супата е супа, когато има зеленчуци вътре, колкото повече толкова повече.

Общи условия

Активация на акаунт